Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti mit szoktatok...

Szülők ti mit szoktatok mondani/hogyan szoktatok reagálni arra ha a gyereketek elhagy valami olyan dolgot, ami drága volt, és olyan helyen hagyta el, hogy biztos hogy nem lesz meg?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 16:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Mint a kabátját az iskolában, bérletet a buszon..

Igen, gyakori.

De nagyon figyelmetlen, sokat nem tudok kezdeni vele.

2023. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát még nem dicsérem.Elmondom,hogy baromi sokat dolgoztam érte,és nem tudok pikk-pakk újat teremteni,úgyhogy lesz szíves odafigyelni.Az én gyerekem a 2 hónapos telefont hagyta el,mert sietett a vonatra,és biztos kiesett a zsebéből.Mondtam,hogy nem szeretném mégegyszer a zsebében látni,tegye el a táskába,és bírja ki,hogy nem nyomkodja egy fél órát.Nem kapott újat,egy régebbi leselejtezettet üzemeltünk be neki.Következő nyáron vettünk újat,kötöttünk rá biztosítást is,de lekopogom már vigyáz rá.Jó tanulópénz volt neki,hogy majdnem egy évig "gagyi"telefonja volt.Most sincs egy többszázezres,de de nem a legalja kategória.
2023. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%
Szentségelek. 15 éves, nem kisgyerek.
2023. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
98%
Nekem öcsém ilyen “ha nyaka nem lenne a fejét is elhagyná” típus. Anyumék az ég világon semmit sem mondanak neki.
2023. nov. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%

Megmondom neki, hogy mivel nem elég érett arra, hogy drága dolgai legyenek, így én nem veszek neki többet. ha akar valamit, megkeresi az árát. Az más ha ellopják.


Enyém egy 350 ezres telefont hagyott el, mert mint kiderült a haverjaival berúgtak a parkban. Még neki állt feljebb, hogy nem kapott másikat. Megmondtam, hogy be berúgni nagy volt, akkor legyen arra is, hogy összespórolja/megkeresi az árát.

2023. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
9%
#5 Hogyan lehet részegen elhagyni bármit is? Én sokszor tapasztaltam ilyesmit, de minden tárgyam megmaradt, persze ez elsősorban nem neked szól, hanem a fiadnak/lányodnak.
2023. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%
Nem kap másikat. Nyilván kabátot igen, de olcsót, drágát biztosan nem, ez minden ruhára, kütyüre áll. A bérlethez meg vennék neki nyakbaakasztós tokot, innentől lehet abban hordani. Bár sokat már telefonon is meg lehet venni, ez talán egyszerűbb (kivéve persze ha azt is elhagyja).
2023. nov. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
18%
A bérlet meg a kabát mióta drága? Mármint ebben a kontextusban pláne… nem a 9.500 forint a drága hanem a 250 ezres laptop, meg telefon… vagy például több százezres hangszer amilyen zeneórára jár, stb
2023. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

A válaszom a kérdezőnek szólt, nem neked, szóval pont nincs közöd hozzá, mit tartok drágának.

Igen, ha kisírta magának a mondjuk 30-40 ezres meg még drágább kabátot, mert neki trendikézni kell a márkás, a feleennyibe kerülő az nem jó, és elhagyja, akkor elfelejtheti, hogy meg fogja kapni újra. Majd hordja szépen a nem márkásat, megfagyni abban sem fog, a drágáért meg meg lehet dolgozni (vagy várni, ha kisgyerek még).

A bérlet is lehet sokezer Ft, ha rendszeresen elhagyja. Nem szarom a pénzt, de ha azt tenném, akkor is elvárom, hogy vigyázzon mindenére, amiért nem ő dolgozott meg (amiért meg igen, az már az ő dolga). Nyilván bárkivel előfordulhat egyszer-egyszer, de akkor sajnos ennek viselni kell a következményeit. Az meg már nem is férne bele, hogy ha mondjuk a többszázezres telefonját hagyja el, másnap vegyek egy újat minden gond nélkül.

2023. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
76%
Majd vesz magának másikat a zsebpénzéből.
2023. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!