Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek a férjem ellenkezé...

Mit kezdjek a férjem ellenkezésével, hogy a lányom és a barátja nem alhatnak együtt?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves a barátja 18 és egy éve vannak együtt. Kapcsolatuk elején is kérdezték és egyből rávágtuk, hogy nem. A férjem megjegyezte a dátumot, hogy mikor kérdezték meg és azt mondta, hogy majd egy év múlva kérdezhetik meg újra. Másfél évesek lesznek mikor újra megkérdezhetik de még akkor se biztos, hogy megengedi. Tudjuk, hogy nemi életet élnek és ennek nyilván nem örülünk de bízok a lányomban és tudom, hogy nagyon vigyáznak. Szerencsére beszél velem erről én pedig mindig kérdezem, hogy megjött e a menstruációja, hogy van e pénzük óvszert venni és megmondtam, hogy ha kell adok rá csak mindenképpen védekezzenek. Kellementlen téma anyuval ezt megbeszélni, látom rajta de azt is, hogy velem tud róla beszélni. A lényeg, hogy egyáltalán nem látom akadályát annak, hogy itt aludjon a fiú, én már régen megengedtem volna (a lányom kollégista és így nehezebb nekik, teljesen megértem mert én is ugyan ilyen voltam, kolis, kapcsolat, tiltakozó apuka). Az első évforulójukra is ezt szerették volna, én megengedtem, apuka nem. Még az én kedvemért sem és nem lehet lebeszélni erről. Mit tegyek, hogy a lányoméknak is kedvezzek és a férjemnek is? A fiú hétvégén sokat itt van és jól kijön a férjemmel és tényleg semmilyen akadálya sincs a dolognak csak a férjem mindig azt mondogatja, hogy ennek még nincs itt az ideje. A lányom igazságtalannak érzi mert az osztálytársainak megengedik (az egyik lánynál 2 hét kapcsolat után megengedték, nekünk persze ez a meghökkentő de ezek szerint nagy városban másabbak a szülők (a lány szülei doktoráltak) Ti mit tennétek a helyemben? (Első gyermekünk és van egy húga)

jan. 13. 10:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%

A férjed nem, te igen.

Mi a kérdés?!

jan. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom te vagy a lány, csak körbe kellett írni a sztorit a korhatár miatt. Már 14 évesen egy 17 éveshez jársz baszni, és akkor most mindenki segítsen megmagyarázni, hogy ez rendben van. Vagy hogy mi a szülő problémája, ahogy nem szeretné az otthonában azt hallgatni, ahogy a kislánya összes lyukát épp tömik.


Egy anya sem jönne fel ide tanácsot kérni, hogy a 15 éves gyerekét egy nagykorú nyugodtan kúrhassa már ott, ahol szeretnék. Mert még egy modern felfogású szülőnek sem lesz ez normális és elfogadott. De azért egy próbát megért.

jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

"Kellementlen téma anyuval ezt megbeszélni, látom rajta de azt is, hogy velem tud róla beszélni."

Gondolom beszéled meg a gyerek nagymamájával is.

Te vagy a lány. Ezzel nincs gond, de miért nem vállalod?

Nem akar idegent kerülgetni az apád, tele van frusztrációval, nem bírja megemészteni, hogy lassan felnőtt vagy, így el kell engednie a kontrollt. Ezek a tippjeim.

Én azt gondolom, hogy ha ezt családon belül nem lehet megbeszélni, mert mindenki rossz állapotú, és idegenek kellenek hozzá, akkor tényleg nincs itt az ideje.

jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Biztosan nem alhatna a 15 éves KISLÁNYOM a 18 éves felnőtt barátjával együtt. Kizárt - és te nyilvánvalóan a kislány vagy, nem az anyuka ;)
jan. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
Egy 15 éves gyerek ne játsszon felnőttesdit. Még szép, hogy ehhez nem asszisztálnak a szülők. Semmilyen lemaradásban nem lesz és trauma sem éri, ha nem aludhat együtt a nagykorú barátjával.
jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Én meg megengedném. Itt a sok álszent. Az a kapcsolat lenne a normális ami a kérdésben íródik. Jesszus...mi akadálya hogy egy biztonságos környezetben együtt aludjanak?
jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Könyörgöm, már szexelnek így is! Nem baromi mindegy? Milyen logika van abban, hogy csak éjszaka (és otthon?!) nem szabad?! 35 éves vagyok, de ezt sosem fogom megérteni. Azt megértem, ha minden hétvégén nem akarják ott kerülgetni a srácot, de havonta 1-2 alkalom beleférhetne.
jan. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
10:30asGratulálok, jó a gondolkozás. De ha tudod (tudni tetszik bácsi) hogy hány éves vagyok, akkor miért kell ilyet írni egy ilyen "kislánynak"? Ha valóban olyan kicsinek tartanak az emberek akkor miért beszélnek velem úgy mint egy rossz kurvával? És tudom, nem segít de csak rá kell nézni a korosztályomra és a nálam fiatalabbakra... Én legalább nem minden fszra ülök rá és büszke vagyok arra, hogy ennyi ideje együtt vagyunk mert szerintem manapság ez már ritka.
jan. 13. 16:56
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

Mert összevissza hazudozol a kérdésben. Nincs "férjem" a sztoriban, nem az anya vagy, ebből kiindulva lehet egy szó sem igaz abból amit anyád szájába adtál, és azt hiszik még szét sem tetted a lábakat.

Mikor baszni kell ahhoz már nagy vagy, de mikor kiderül, hogy 15 éves vagy, akkor már hirtelen te vagy az önérzetes kislány akinek csúnyát írtak a neten? Még a végén mi kérünk elnézést, hogy te különb vagy mint a korosztályod, és te bezzeg kibírtad, hogy 14 előtt még nem pocsékoltak meg. Vagy ki tudja.

jan. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
18%
A lánygyerekhez egészen máshogy áll hozzá érzelmileg az anya meg az apa. Az apa számára egy megvédendő szűz, ártatlan kis rózsabimbó, minden csalódástól és rossztól meg akarná védeni. Mert tudja, saját magát ismerve, hogy a férfiak számára valóban csak a dugás a fontos és a farkuk irányítja őket. Az érzelmi szempont szinte biztosan csak a második szempont, márpedig egy elhagyott lány nagyon sokszor tényleges traumaként éli meg, ha elhagyják. Ráadásul, a szex fizikai létrejötte a nőknél bizony csak másodlagos szempont a párkapcsolatban. Persze ezek a dolgok csak évekkel később tisztázódnak és kerülnek a maguk helyére. Nálunk az unokahúgom lehetett ilyen helyzetben, amikor 20 év körül volt. Nem ismerem a részleteket, annyi bizonyos, hogy éveken át volt stabil barátja, ám a kapcsolat megszakadt (a fiú lelépett). Az unokahúgom nem lépett kapcsolatba mással, kiment a húszas, sőt harmincas éveiből is. Aztán végre a negyvenes éveiben talált valakit, de gyerekre nem vállalkoztak, így aztán itt van ötvenes éveiben, házasságban ugyan, de gyerektelenül és az öcséméknek sincs unokájuk. Kétségkívül lehet gyerek meg unoka nélkül is élni, de az ember számára az az ösztönös természetesség, amikor gyerek van a családban.
jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!