Ezzel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Apukámmal nem felhős a viszonyom. Tudom, hogy szeret, viszont mostanában elég sokszor szoktunk összeveszni. Persze én sem vagyok tökéletes, viszont egyszerűen nem jövünk ki jól. Inkább nem beszélek, hogy ne veszekedjünk, de ez az állapot nem tartható örökké.


Mielőtt megkapnám, hogy költözzek el, ahhoz nekem minimum 2 év kell, hogy gyűjtsek elég pénzt hozzá. Viszont addig valahogy ki kell jönnünk. Anyukámmal sokkal jobb a helyzet!

Tudtok valami tanácsot adni?



jan. 13. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonló az életemben. Kb dettó ugyanez, hogy a leépülő, idősödő édesapámmal laktam felnőtt férfiként. Apám szintén szeretett kötekedni és semmi sem volt jó neki.


Én úgy tudtam kicsit jobb irányba billenteni a kapcsolatunkat, hogy amikor hazamentem, bementem hozzá (kétlakásos ház alsó lakásában élt, én meg fenn), mosolyogva köszöntem neki, hogy szia Apu és megöleltem, jelképesen meg is pusziltam. Először furcsállotta, de pár hét után már ő jött oda, megölelni. Ez nagyon sokat javított a kapcsolatunkon. Aztán megkérdeztem, hogy van, főztem neki is kávét, szerveztem néha közös programot, hogy ugyan 40 fölötti pasi voltam és a 70 fölötti apámat beültettem magam mellé a kocsiba és elmentünk pl kastélyokat látni kocsiból, mivel imádta őket.

Stb stb stb. Ha élesen kritizált, mondtam neki, hogy oké elfogadom, hogy neki ez a véleménye, én másképp látom és inkább azokra fókuszáltam, amiben együtt "rezegtünk". Azóta sem bánom, hiszen 4 éve elhunyt, de az utolsó hónapjait sikerült szebbé tennem.


Nálatok talán annyiból másabb a hylezet, hogy fiatalabbak vagytok, mint mi voltunk, de az elv ugyanaz. Kedvesen odamész, jelképesen megöleled, kérdezd, meséltesd, akkor úgy érzik, hogy kíváncsi vagy a dolgaikra, ami nem is árt amúgy, néha jókat ki lehet hozni egy ilyen beszélgetésből. De ha apukádnak van érdeklődési köre, csinálhattok apa-fia programot, hidd el, nem korfüggő. Egyik 30-as haverom pont így van a 60as faterral, nagyon jól alakul a viszonyuk. Sok sikert és jó kapcsolatrendezést kívánok.

jan. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy apukám mozgáseŕült. Még a születésem előtt megsérült a lába. Lehet ez is az oka annak, hogy ilyen. Mióta ismerem mindig is picit mogorva volt. Én szeretem és ő is engem ezért szeretném a kapcsolatunkat javítani. Mert én már belefáradtam a sok veszekedésbe.
jan. 13. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, próbálj meg vele figyelmes lenni, szánj rá időt, ha tudod autóval utaztatni, vidd el erre, arra, segíts neki amiben tudsz. És egy kis váll-lapogatás, puszi vagy ölelés nagyon sokat jelentene neki.
jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A viták kiváltü okát kell megszüntetni.
jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól, mert valaki "mogorva" nem jelenti azt, hogy nem szeret, csak ő magának való, plusz a vita okát is jó volna tudni.


Nálunk nagyapám volt mogorvább, szótlan, kicsit keserű, de ha nem fárasztottad felesleges hülyeségekkel és cseverészséssel, akkor nagyon jól ki lehetett vele jönni.

Csak nem szerette a small talkot, meg magának való volt, de szerethető és sok jó, érdekes dolgot mesélt, amikor épp beszédes hangulatában találtam :)

jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!