Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha félek anyámtol?...

Mit tegyek ha félek anyámtol? már vagy 25 éve

Figyelt kérdés
25 éves srác vagyok... gyerekkoromban az anyám rengetegszer volt alkoholista... láttam majdnem öngyilkosnak lenni.. láttam pszihiátrián ágyhoz kötözve...jelenleg hihetetlen de 8 éve tiszta pedig régebben 2 évente előjött... senkisem tudja miért.... viszont az egésszégem rá megy hiába sok éve tiszta.... rettegek tőle mikor lesz ujra az.. mikor kezdődik elöröl.... és most jön a fura rész.. ennek ellenére németorszégba dolgozok vele, és jelenleg egy szobában is alszunk... épp a mullt miatt nem akarok egy lakásba költözni vele... félek és rettegek hogy mi lesz ha ujra kezdődik.. mit fogok tenni...van valami tipp?

jan. 14. 23:04
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és hogy miért nem megyünk külön-külön lakásba? mert az drága igy olcsobban kijövünk
jan. 14. 23:09
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Nagy élmény lehet 25 évesen egy szobába anyáddal. Ez már beteges. Mit gondolnak rólatok az ismerősök? Még a végén ráugrasz. Ettől rettegj inkább, ne attól hogy piálni fog.
jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig más megoldás nincsen. Ez így egyikőtöknek sem egészséges.
jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez hosszú távon nagyon enm elsz jó neked.
jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Mennyit tudsz félrerakni, gyűjtögess és minden nap mondd azt magadnak: "megint egy nappal közelebb kerültél a célhoz, hogy majd költözhess".

Egyébként vele nem szeretnél őszintén beszélni a félelmeidről? (bár attól függ, hogyan eragálna, ha pl. tagadásba menekülne vagy dührohamot kapna, esetleg kapcsolatotok emiatt megromlana akkor nem érdemes)

jan. 15. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

24 voltam, amikor elköltöztem anyámtól. Skizofréniával és depresszióval lett diagnosztizálva, amikor velem terhes lett, a helyzet azóta se lett jobb. Zárt osztály, öngyilkossági kísérletek, tévképzetek, munkaképtelenség, ennek ellenére a bíróság mégis neki ítélt, amikor apámmal kb 2 éves koromban elváltak. Nem volt egy leányálom számomra az a 24 év... Amikor bármelyik családtagomhoz fordultam gyerekként segítségért és mondtam hogy anyám miket csinál vagy mond, mindig el volt velem hitetve, hogy én vagyok túl érzékeny, nekem kell meghunyászkodni és hogy "csak ő az anyád". Az utolsó időszakban minden este úgy aludtam el, hogy bezártam a szobám ajtaját, mert konkrétan féltem tőle.

Ezt tényleg csak az érti, aki hasonlókon ment keresztül és bár nem kívánom senkinek, meg tudom érteni amit érzel. A legjobb dolog amit tehetsz, az az, hogy minél hamarabb összegyűjtesz annyi pénzt, amivel ott tudod őt hagyni. Esetleg keress egy barátot/barátnőt (tudom, ez külföldön nehezebb), akivel közös albérletben lehetsz, így anyagilag se vágna a földhöz a költözés. Nem tudom, hogy jelenleg milyen a kapcsolatotok, vagy hogy mennyire vergődne amikor otthagyod, de nem szabad engedni a manipulációnak. Amikor én elköltöztem, akkor ment a mártírkodás, újabb öngyilkossági kísérlet, stb, de már nem tudott érdekelni. Azt éreztem, hogy ha ott maradok, akkor én leszek öngyilkos, de vele ellentétben én alapos munkát fogok végezni. Ennek már 7 éve, kiköltöztem külföldre, megházasodtam, az első gyerekemet várom és minden erőmmel azon vagyok, hogy az a rémálom, amit a gyerekkoromnak nevezek, ne nyomja rá a bélyegét majd a gyerekem életére. Anyám azóta is kapálózik, hogy ideköltözhessen hozzánk, de amíg élek, ez nem fog megtörténni. A saját mentális egészséged érdekében lépj le és ne nézz vissza. Senki nem érdemli meg, hogy egy egész életet félelemben éljen le.

jan. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

"rettegek tőle mikor lesz ujra az.. mikor kezdődik elöröl"

8 éve tiszta. Szerintem ez az az eset, amikor jobb lenne megijedni (bár kicsi vagy semmi az esélye, hogy újra kezdi), mint állandóan félni.

Hozd ki a legjobbat a helyzetből - segítsétek egymást, éljetek békében, és gyűjts, hogy külön költözhess, de nyugtasd meg, hogy akkor is számíthat majd rád. Kezdj el emberek közé járni és nőkkel ismerkedni, csinálj programokat, élj.

jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Az én anyámis ivott, megértelek. Bár én végül már nem őt féltettem, hanem a lakást, mert ajtókat ha olyanja volt, be sem zárta, kaját feltette főni és bealudt, már füstőlt minden...

Gyereket nem bízhattam rá, mert nem figyelt rendesen. Ivott, bealudt, a gyerek meg elkószált, mert az ajtó is nyitva maradt. Tudta, hogy utálom az ivászatot, de őt ez sértette mert "mindenki megissza a magáét és nem az én pénzemből veszi".

Szóval, ha anyagilag nincs mit megóvnod tőle, akkor hagyd ott a fenébe és élj külön, normális életet. Gyűjts külön albira, a többi meg majd kialakul. Az alkoholizmus nem betegség!! Ő döntött úgy hogy inni fog. Okés hogy letette de az eddigi traumáid nem fognak 2 nap alatt elmúlni. Költözz külön.

jan. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
Szia. Jó lenne a legfőbb jóhoz tartozni, Akinek semmilyen probléma megoldása nem nehéz. Vagyis: ISTENt kellene keresned és megtalálnod. Aztán, ha már Vele élnél, kérhetnéd Tőle, hogy segítsen meggyógyítani anyukádat. Hogyan kezdhetnél hozzá? Ha érdekel, írd ide alám és válaszolok.
jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Már itt is kezded ezt a hittérítést?
jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!