Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt vajon hogy kéne értenem...

Ezt vajon hogy kéne értenem anyámtól?

Figyelt kérdés
Gyűjtök egy telefonra, most nyári diákmunkából rakom félre, itthon van kp, nem raknám be a bankba, már nem hiányzik sok. Anyám ilyet szól, hogy rakjam be, itthon tartom, úgyis ellopják. Ez mi?! Nem nevesítette, hogy kicsoda, csak általánosságban.

2023. aug. 13. 11:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

Gondolom szó szerint kell érteni. Hogy máshogy?


Felteszem nem csak megőrzésre gondol egy folyószámlán, hanem valamilyen lekötött bankbetétre. Most az állampapírok egyébként jók, magas az alapkamat.


Talán arra gondol, hogy ne költsd (az egészet) telefonra most, gondolj a jövőre is. Megkérdezhetem, hogy mennyi pénzről és mekkora értékű telefonról van szó?

2023. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Nálatok rendszeresek a betörők vagy mi? Kérdezz rá erre, hogy gondolta.
2023. aug. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1: semmi extra, Xiaomi Redmi note 10. 115 ezer, nem szoktam flancos telefonokra költeni.


2: egyáltalán nem gyakori, ezért nem is értem.

2023. aug. 13. 12:10
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Hát nézd, nálunk se gyakoriak a betörések, mégsem tartok itthon kb semmi készpénzt
2023. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én ha beszélgetek egy családtagommal és nem értek valamit, meg szoktam kérdezni tőle, hogy hogy értette. Nem 2 millió idegen embertől várom, hogy olvasson anyám gondolataiban. De ez én vagyok.
2023. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
26%
Bankból könnyebb ellopni, nem is értem ezt. Vegyél neki egy zárható kis szekrényt, vagy valami széfet, vagy hord mindig magadnál. Lehet titokban kleptomániás és magáról beszélt.
2023. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

"Bankból könnyebb ellopni, nem is értem ezt. "


Tenyleg? Pontosan mikor volt az utolsó bankrablas az orszagban? Na és betörés a kornyekeden?

2023. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
40%
Bankszámláról kb két perc leemelni a pénzt egy hozzáértőnek. Nem kell gúnyolódni, ha nem éltél át hasonlót.
2023. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Szóval legfeljebb 100 000 Ft készpénzről van szó, vagy talán annyi sem. Ez a legtöbb helyen nem számít kirívóan nagy megtakarításnak, sőt már egy ennyit érő telefon sem a luxuscikk kategória. Persze van, ahol igen. Esetleg arra tudok gondolni, hogy a kérdezőék szerényebb körülmények között élnek, ahol ez is óriás összegnek számít. Esetleg a környék is olyan, hogy ennyivel ők az utca leggazdagabbjai, és rögtön betörők célpontjaivá válnak...


Ha így is van, akkor esetleg a telefonon lehet pár 10000 Ft-ot spórolni egy kicsit olcsóbb modellen, vagy átgondolni, hogy tényleg szükség van-e rá, vagy lenne fontosabb is. Nagyon rövid időre nincs értelme bankba tenni, de ha csak pár év múlva lesz rá (nagyobb) szükség, akkor esetleg megérheti.


Ha nem álltok anyagilag, akkor nem tudom. Talán édesanyád úgy gondolja, hogy nincs (még) új telefonra szükséged, és tedd félre későbbre.


Mindenesetre az becsülendő dolog, hogy nyáron megdolgoztál ezért a pénzért. Ha csak jövőre lesz meg a teljes összeg, akkor 1 évre esetleg megérheti lekötni. 9%-ra 100000-ből jövőre már 109000 Ft lenne, és el se lopják. :)

2023. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Honnan tudjuk? Kérdezd meg tőle, ha nem válaszol engedd el. A pénzedet meg rejtsd el előle.
2023. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!