Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az, hogy az anyám...

Normális az, hogy az anyám haragszik azért amiért barátaimmal néha össze ülünk sörözni?

Figyelt kérdés
Heti egy két alkalommal össze ülünk barátokkal sörözni, hogy ki engedjük picit a fáradt gőzt, és a sok stresszt, na meg persze egy jót beszélgetni. Amikor haza érek anyámon rögtön észre veszem hogy haragszik, és nem igazán akar hozzám szólni még másnap sem. Többször rákérdeztem a dologra, és ő mindig azt mondta hogy azért haragszik rám, mert alkoholt fogyasztok és csak a tróger emberek szoktak heti rendszerességgel alkoholt fogyasztani, ezzel nyilván nem értek egyet, mert rengeteget dolgozom és úgy érzem nagyon jó hatással van rám egy két sör elfogyasztása haverokkal. Mi a véleményed erről? 19-F
jan. 20. 14:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg attól fél, hogy alkoholista leszel/ vagy attól, hogy amikor söröztök becsúszik valami erősebb is, drogokkal együtt
jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Majd megszokja, megbékél, nagykorú vagy már.
jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
87%
Én sem örülnék, ha a stressz levezetését a gyerek az alkoholban látná. Egyenes út a függéshez.
jan. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Jó hatással van rám 1-2 sör....így kezdődik.Finom igaz??A teljes családom alkesz,kb így indult mindnél.Jó hatással lesz rád is.
jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
79%
4: igazad van. Aztan a kovetkezo a sertodott duhonges “most menem ihatok meg 1-2 sort” “ennyi nekem is jar” “en nem vagyok alkoholista”
jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%
Nem ismerjük a körülményeket. Hol van apád ? Netán anyádnak rossz emlékei vannak a férfiak ivászatával kapcsolatban ?
jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

Ha HETI TÖBB alkalommal szükséged van SÖRÖZÉSRE, ez a kikapcsolódásod, akkor vagy MÁR alkoholista vagy, vagy csak az leszel rövidesen.

Attól. hogy valaki sokat doglozik, még nem kell alkohlba fojtani az eszét.

Érthetö, ha anyádnak nem tetszik, tökéletesen igaza van.

jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
31%

6-os: egyrészt hogy jön ide a kérdezö apja, semmi köze ehhez a helyzethet.

Másrészt a kérdezö heti többször azzal jutalmazza magát, hogy besörözik a haverokkal, ami egyenes út az aklholizmushoz.

jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
29%
19 éves kicsi fiú naaagyon sokat dolgozik, muszáj neki minden hétvégén a haverokkal inni, mert aaaannyi stressz éri amit sörrel le kell öblítenie. Brühühühühü, ejtsünk el mindannyian egy könnycseppet érte.
jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 dontspam válasza:
93%

Az, hogy normális e a reakciója szerintem közülünk senki sem tudhatja, nem tudjuk a hátterét.

Ha tényleg szó szerint 1-2 sörről van szó, azt mondanám ok. Magamból kiindulva, illetve megannyi ember akivel találkoztam/ismerek, 100-ból 1, akinél 1sör az 1sör. Le a kalappal aki tud ilyen mértéket tartani. Az egészben a rendszeresség a gond, telik múlik az idő, fel sem tűnik de egyre többet és többször iszol. Ha stresszes az életed, és azt vetted észre, hogy a sörtől "oldódsz", amíg teheted próbáld másban megtalálni a nyugit, pl. valamilyen hobbi, sport.

jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!