Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyék lelki erőt anyukám...

Hogy vegyék lelki erőt anyukám miatt, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég késői gyerek voltam. Anyukám 46 évesen szült. Én most 34 éves vagyok, anyukám 80. Testvérem egy van, de nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Anyunak egyre romlik az állapota, dementálódik. 3 éve már magamhoz kellett vennem. De egyszerűen nem bírom. 3 év alatt rengeteget romlott az állapota. Éjszaka folyamatosan kiabál, a székletét folyamatosan ki keni, sokszor nem ismer meg, akkor ordít, hogy haza akar menni. 2 gyerekünk van, sehova nem tudunk elmenni mert nem merem itt hagyni őt. Nem tudok dolgozni, a férjem keresete meg kevés. A gyerekek félnek tőle, mikor éjszaka erre kelnek.

Idősek otthonába szeretném adni őt, de ő nem akar menni. Én is nagyon nehezen hoztam meg ezt a döntést de ez így már tarthatatlan.

Nagyon szarnak érzem magam emiatt.


jan. 21. 08:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Az otthonokba szedálják őket, mi is adtunk volna neki a nagyinknak, de annyira gyenge volt nem bírta, halálán volt tőle 1-2 napig meg mégjobban elment az esze! de nem tudsz mást tenni, vmit adni kell neki, ha bírja! Az orvos felírja neki. Mi nem sokáig voltunk együtt max 6 hónap, de eléggé megviselt kettőnket! a mi egészségi állapotunk is elkezdett romlani, szörnyű ez tudom!!
jan. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%

Ne érezd! Én a legszebb éveimet pazaroltam el így apámra. Az én lelki állapotom gatya lett, sajnos azt kell mondanom hogy a tavalyi halála mindkettőnknek megváltás volt.


A nyugtató semmit sem ér, ide szakemberek kellenek, csak még rosszabb lenne az állapota, akkor aztán tényleg meg kenne lőve a kérdező. Sajnos otthonba kéne tenni, szépen rávezetni... Így a kérdező is gatyára megy mint én. Senkiért se vállalnám be ezt még egyszer.

jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Ne érezd magad szarnak. A szociális otthonok nem az ördögtől valóak. Én 2-ben jártam és semmi kivetnivalót nem találtam bennük. Amit én láttam a látogatások során az ápolókva lehetőségeikhez képest jól bántak az ottlakókkal. Nagyapám volt problémásabb, nála el tudom képzelni, hogy adtak neki néha napján nyugtatót, mert mi se bírtunk vele otthon, de soha nem volt olyan, hogy csorgott a nyála és kómába rakták volna.


Talán az még egy lehetőség lenne, hogy gyámság alá kell helyezni, hisz úgysem beszamithato és akkor te el tudod őt helyezni ilyen helyre.

jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy rossz.Muszáj segítséget kérni.Neked a saját családoddal kell törődnöd,nektek kell élnetek.Nagyon rossz az ilyen állapot,nehéz a döntés,de ez az állapot túl sok.A gyerekek,a házasságod,az életed mehet rá.Ameddig bírtad/bírtatok csinaltátok,ez bőven elég.Mostmár el kell engedni.Neki nem lesz jobb sajnos,csak rosszabb az állapota,a ti életetek viszont nem mehet rá erre.A gyerekeké pláne nem.Sajnalom.
jan. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Akárhogy is vesszük, anyukád már leginkább a múlt. Elhiszem, hogy nagyon szereted. De még ideig óráig élni fog, ez alatt az állapota jobb esetben stagnál, rosszabb esetben tovább romlik.


A gyerekeid viszont a jövő. Optimális esetben életed végéig elkísérnek. Ha most elrontod ezzel a gyerekkorukat, akkor azt egy életen át nyögni fogják.

jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 babyboom567 ***** válasza:
97%
Amit lehetett megtettél anyukádért,most tedd meg a gyerekeidért,hogy otthonba adod anyukádat!Én egy késői anyuka vagyok,de kizárt dolog,hogy akarnám, hogy a gyerekem/unokám rovására gondozzanak, magamtól mennék otthonba.Az életre szültem a gyerekem, nem arra hogy miattam nyomorogjanak/féljenek/nélkülözzenek bármit(akár egy kirándulást is!)!A te anyukád is az életre szült téged!!Nincs olyan állapotban, hogy eldöntse,megy e az otthonba vagy nem, neked a gyerekeid, a jövő felé van felelősséged! nem a múlt felé,még akkor is ha ez fájdalmas!Eddig mindent megtettél, most tegyél meg mindent a gyerekeidért is,anyukádnak szakember/szakszerü gondozás kell, a gyerekeidnek meg egy kipihent, dolgozó anya aki kirándulni viszi őket.
jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%

Drága Kérdező, amit lehetett, tényleg megtettél...

Véglegesen rámehet erre a családi élet, házasság, az egészség, a gyerekek lelki stabilitása, iskolai előmenetele.

Hidd el, legjobb döntés lenne sajnos - tudom rendkívül fájdalmas - ha szakemberek gondoznák, valamilyen otthonban.

jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
97%

Be kell adni otthonba, ez alap, és akkor élheted a saját életedet, nem kell feladni magad egy idős ember heppjei miatt.

Az otthonokban NEM szedálnak egy bromság.


Amúgy a férjed ezt miért nézi el? Bocs.

Nálunk is felmerült a párom részéről, hogy ápolja az anyját, megmondtam neki, hogy nem.

Vagy akkor odaköltözik, de a gyerekeket nem teszi ki egy idős demens hangulatváltozásinak, és megy tönkre benne az egész család.


Én 16 voltam, mikor apámmal kettőnkre maradt a nagyanyám... 3 év abból állt, hogy hol fél éjjel üvöltött és azt hallgattuk, hol tört-zúzott, hol elszökött, hol összekente szrral a falat, késsel ment apámnak, és sorolhatnám...


Amikor a párom kitalálta, hogy akkor majd a mi gyerekeink is így nőnek fel, ott húztam egy kemény határt. Ezt nem.

Lehet szmétnek nevezni, nem érdekel. Megoldjuk máshogy, ide nem hozza a mentálisan beteg szülőjét, mert a gyerek ezt ne lássa.

jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekek félnek tőle, mikor éjszaka erre kelnek - és neked nem alap!, hogy a gyerekeid biztonsága érdekében otthonba adod?


Az, hogy nem akar menni, nem az ő döntése, amikor beszámíthatatlan és önveszélyes.

jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

Azonnal járj utána, hogyan lehetne betenni otthonba.

Legalább a rettegő gyerekeidre legyél tekintettel, ha már a saját életedet tönkretetted.

jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!