Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan esett rosszul, hogy...

Jogosan esett rosszul, hogy szüleim közölték, nem fogok örökölni szinte semmit, mert elköltik addigra? Ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez mennyire megszokott dolog.. szüleim nemrég közölték, hogy készüljek fel mert nem igazán fogok semmit örökölni tőlük, a vagyonukat elköltik addig, utazgatnak stb.

Valahol azért rosszul esett ez, mert jó viszonyban vagyunk (és amúgy én sose hoztam ezt fel, nem követelőztem, meg se említettem soha, remélem még 30-40 évig (ez reális időtáv) ez nem lesz aktuális téma)

De nem tudom mennyire jogos amit érzek, hiszen az az ő pénzük, azt csinálnak vele amit akarnak.

Mit gondoltok erről? Mennyire elterjedt ez, hogy inkább elkölti az illető a vagyonát, és nem hagy örökséget?


jan. 23. 18:14
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
86%

Ebben a legnagyobb gáz, hogy így eléállnak a gyereküknek és közlik ezt.

Én még ilyet csak filmekben láttam.

jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem ez a jellemző, de igazából szívük joga, gondolom, felneveltek tisztességgel, most szeretnék kicsit újra a maguk életét élni. Mondjuk ettől még nem kellene minden pénzt felélniük, mert mi van, ha magszoerulnak stb., de ők így gondolkodnak. Elhiszem, hogy rosszul esik, de legalább tudod, hogy mi a szitu.

Viszont gondolom, van ingatlanuk, az csak megmarad...

jan. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
33%

Nem általános az biztos.

De most a kérdéstől függetlenül érdemes belegondolni mennyivel lenne jobb egy ilyen felállás: szülő anyagi lehetőségeihez mérten támogatja a gyereket, aki egyből egy kis lakással kezd. Ha családot alapítanak a két garzonból máris van egy normális méretű lakás, nem kell albérletben kuporgatni vagy eladósodni. Aztán gyerek, és amíg azok felnőnek a szülők összespórolnak gyerekenként egy-egy lakásra valót és elindítják a őket. Ha van rá lehetőség utána is támogatják őket, viszont a maradék vagyonukat vagy felélik vagy nem. A gyereknek nem kell az örökségre várni, ami simán lehet hogy bőven nyugdíjas korukra érkezne meg.

jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
44%

Felelőtlenség, mert nagyon drága az egészségügyi ellátás, meg a temetés sem olcsó.

Nem azért van örökség, hogy jól érezze magát az ember, hanem hogy ne okozzon anyagi gondot a szülők halála.

jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
60%
Az nem a te örökséged, hanem az ő vagyonuk, amiből ha akarnak, hagynak rád, ha nem, nem. Örökségről akkor beszélhetnél, ha már meghaltak volna. Ez a keselyű mentalitás meg, amivel már a vagyont lesed, undorító. Vajon miért nem akarnak adni semmit? Csak nem ezért...?
jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
53%
Már azzal is beljebb vagy, ha tartozást nem örökölsz.
jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
76%
Mondd meg nekik, hogy jól centizzék ki, mert ha elköltenek mindent és még utána életben maradnak, te nem fogod őket támogatni.
jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
24%

6-os: tartozást NEM LEHET örökölni!


Kérdezö: legalább nem számítasz arra, hogy kapsz valamit, idöben el tudod kezdeni az önállósodást

jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
71%
Személyi kölcsönt, meg bizonyos hiteleket nem. De akad bőven tartózás amit lehet.
jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
92%

Én az örökséggel úgy vagyok, h ha eljön az ideje és kapok majd valamit, akkor örülni fogok, de ha nem kapok egy Ft-ot sem, az sem fog érdekelni.

Így kijelenteni elég furcsa sztem, főleg ha tényleg nem szoktatok amúgy beszélni róla, de az ő pénzük, én örülnék, ha élményekre költenék és tudnám, h a szüleim boldogan éltek.

Az enyémek pont az ellenkezője. Már mindem testvérem és én is önálló életet élünk, de ők még mindig azon kattognak, h jaj mit adjanak és magukra semmit sem költenek szinte soha. Se utazás, se új cuccok, se semmi, csak amit feltétlenül muszáj. Sztem ez sem egészséges dolog. Nem azért él az ember, h élete végéig másokat támogasson magával szemben.

jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!