Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Falusi szülőnél/nagyszülőnél...

Falusi szülőnél/nagyszülőnél mennyire jellemző a másik ugráltatása?

Figyelt kérdés
jan. 27. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
hat nalunk elegge jellemzo…
jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
Apám mindig ugratja anyámat, anyám meg mindig felkapja a vizet. Nem tudom, h csak humorérzéke nincs, vagy mi a baja, de mióta az eszemet tudom ilyen volt.
jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
2-es,nem ugratásról,hanem ugráltatásról van szó.Nálunk nem jellemző.Senki,senkinek nem a csicskája.
jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

2es ugráltatás nem ugratás


Ha vannak háziállatok(tyúk, disznó stb) akkor annak az etetése, rendben tartása a gyerek feladata is ha kisebb mondjuk összeszedi a tojást ilyenek ha erre gondolsz akkor ja elég gyakori vagy krumplit kell ásni

Hogy ez mennyire számít ugráltatásnak az már más kérdés

jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Az idősebbeknél szinte semennyire, ez inkább a középkorúaknál vagy a fiatalabbaknál fordul elő, tökmindegy, hogy falu vagy város, nem azon múlik.
jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Olvastam it tolyab kérdést, ahol az idős szülők nem tudják már ellátni a kis gazdaságukat, a nagy területen füvet nyírni, haszonállatokat etetni, ellátmányt intézni, takarítani. A gyetekeiktöl várták ezt, akik maguk is családos felnőttek. Fizetett alkalmazottat nem engedtek be.

Na ilyen ugráltatást nem tűrnék, mindenkinek be kell látnia, ha a meglévő feladata, háza vagy gazos kiskertje meghaladja a lehetőségeit és lejjebb kell adnia. Erre nem a gyerekek bevonása a megoldás.

jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen. És ha nem mész ki, akkor sznob városi vagy…
jan. 27. 14:24
 8/14 anonim ***** válasza:
24%

Idősebb, vidéki rokonoknál még úgy van, hogy nem herevere az élet. Munka van a ház körül, a házban, egész nap, állatok, veteményes, stb.

Mi pesti népek meg negoldjuk a bevásárlást a sparban aztán lógatjuk a lábunk.

A vendég se vendég náluk, majd eszel, ha tettél érte, beállsz a munkasorba.

Gyerekként utáltam, ma kifejezetten jólesik náluk lenni, akkor is ha gazolni kell.

jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
93%

8as azért ez nem így van hogy ha nem dolgozol ne is egyél(legalábbis nálunk)

Ha valaki segíteni akar segítsen de nem elvárt dolog

jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

#9 nyilván ha ott vagyok 3 napot, kapok enni, nem kell kiforgatni.

De valahol érthető az ő nézőpontjuk is, attól mert vendég van, az állat éhes,stb.,megy tovább az élet, és illik besegíteni.

jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!