Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most akkor ajándékot akar...

Most akkor ajándékot akar adni, vagy kontrollálni szeretne? Miért kell feltételeket támasztania felém, ha ez neki fontos?

Figyelt kérdés

Nem, nem ez a legnagyobb bajom, csak marha idegesítő, hogy minden találkozáskor szóbakerül.


Anyám évek óta azzal jön, hogy valami alkalomra adni akar nekem egy arany fülbevalót, de csak azzal a feltétellel, hogy ha úgy hordom, hogy soha nem veszem ki. Én meg hát, nem akarom azt, ami 13 éves korom előtt volt. Előtte csak egy arany fülbevalót hordhattam, ami anyué volt még anno gyerekként, és hát 6-7. osztályos koromra kezdett nem tetszeni, hogy ugyanazt a pici virágos fülbevalót hordom, mint hat évesen. Konkrétan hónapokig kellett könyörögnöm, hogy kivehessem, és cserélgethessem a random bizsukat, ő meg azóta is marha büszke arra, hogy hát ő milyen fene engedékeny volt, hogy megengedte.

Nem szeretném huszonévesen is ezt játszani, hogy anyám vesz nekem egy fülbevalót, ami neki tetszik, én meg hordjam és soha ki ne vegyem. Ő mindenképp olyan aranyat akar, ami klasszikusan aranyszínű, nekem meg nem annyira praktikus az a szín. A legtöbb ékszeremhez nem passzol, több lyuk is van a füleimben, és amikben tényleg kb mindig ugyanaz az ékszer van, azokhoz pláne nem. Mondjuk ami porcban van, azt nem cserélgetem naponta, de azt is kiveszem minimum heti egyszer tisztítani.

Anyám meg folyton szóvá teszi, hogy de igazán lehetne akkor inkább valami arany, hát amúgy mindig ugyanazokat a fülbevalóimat hordom, amikor hazamegyek(=ha hazamegyek, nem viszem a teljes szettet, amiből amúgy válogatok hanem indulás előtt beteszem a legkényelmesebbet, ezért havi egyszer 3 napig ugyanaz van a fülembe, amikor hazamegyek), meg amúgy is CSALÁDI HAGYOMÁNY, mindenki ad egy új arany fülbevalót a lányának valamikor. És hogy milyen kellemetlen, hogy ő még kimaradt ebből a szokásból, mert én cserélgetem a fülbevalóimat napi szinten. Merthogy neki az a meggyőződése, hogy ha naponta cserélgetem, vagy úgy egyáltalán kiveszem azon kívül, ha egy műtét miatt mondjuk muszáj, akkor elkopik, és random kiesik, elhagyom, ő meg nem vesz értékes dolgot azért, hogy elhagyjam, majd vesz akkor, ha soha (még heti egyszer tisztítás miatt se) veszem ki.

Minden rohadt alkalommal ezzel jön, amikor találkozunk. Baromi idegesítő már, és olyan érzésem van, hogy ez inkább szól arról, hogy megmondja, hogy mit viseljek, mint arról, hogy "ajándékot" szeretne adni. Alapból mindigis hangot adott annak, hogy nem szereti, hogy a cserélgetem a fülbevalóimat b) hogy a babakorban szúrt lyukakon kívül több is van a fülemen.

Csak én gondolom túl, vagy ez tényleg inkább a kontrollról szól? Mit gondoltok?


jan. 29. 12:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
"Köszönöm szépen, Anyukám, nem kérek aranyfülbevalót. Szeretem azokat, amik vannak és váltogatom őket. De azért nagyon kedves tőled, hogy adnál."
jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
A családi hagyományról, a megfelelési kényszerről szól, és persze tényleg szeretne neked adni valamit. De ha neked nem okozna örömöt, finoman utasítsd el, hogy ne fájjon neki, te meg vedd úgy, mintha haptál volna valamit, legyél vele kedves. Ezzel be is lehet fejezni a témát. Összeborulás, puszi.
jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Micsoda problémák... Miért nem mered egyenesen megmondani, hogy muter, én cserélgetem a fülbevalókat, dolgozd fel!? Huszon éves felnőtt ember vagy, ne fossál már ennyire anyádtól.
jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Mond hogy vegyen gyűrűt vagy nyakláncot, ha annyira akar valamit, azok nem fognak elkopni, ha cserélgeted.
jan. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Akkor ne adjon/ne fogadd el, ilyen egyszerű. Amúgy honnan tudná, hogy minden nap viseled-e? Beteszed, mikor hozzá mész, a többi napon meg azt hordasz, amit szeretnél.
jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Nem tetszik neki a stílusod, úgy gondolja felnőtt nőként már egy klasszkiusabb vonalat kéne követned. De olyat még nem hallottam, hogy egy külön élő felnőtt embert ennyire cseseszegessen az anyja ilyen hülyeségekkel.

Én nem értem amúgy hogy zajlik egy ilyen cseszegetés. Egyszer határozottan meg kell neki mondani, hogy nem akarsz tőle fülbevalót kapni mert nem is szereted a sárga aranyat, meg jobban is szereted cserélgetni hogy mi van bent. Aztán akárhányszor felhozza, annyiszor elmondani. Most eddig vagy te nem voltál egyértelmű, vagy anyukád értelmi fogyatékos ha ez évek után is téma.

jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ha olyat adna, ami tetszik, akkor amúgy biztos hordanám, de biztosan nem folyamatosan.


#3 Megmondtam 13 évesen, csak azóta se fogadta el a tényt. :D

#4 "Nem ez a szokás". Meg olyat akar, amit mindig hordok. Gyűrű meg soha nincs rajtam, nyaklánc meg csak ritkán. Amúgy is, a "gyűrűt azt örökölni szokás, nyakláncot meg ballagásra szokás adni, és amúgy is a nagyszülők szokták".

#5 Néha dumálunk videohívásban. Nem akarok arra figyelni, hogy mi van a fülemben, amikor felhív.

jan. 29. 13:11
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
Ezt mind elmondhatod neki őszintén, de nagyon finoman, szeretettel, tisztelettel, és ajándék nélkül is sokkal közelebb fogtok kerülni egymáshoz.
jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell miatta eljátszanod, hogy állandóan azt hordod, amit rád parancsol. Frusztráló úgy élni, hogy ma esetleg felhívhat videón és ha rajtad marad a kedvenc bizsud, akkor bőgni fog a szégyen miatt. Mondd meg, minden alkalommal, hogy nem kéred ilyen feltételekkel, mert nem tudod teljesíteni.
jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, a hetes kommented alapján anyád egy nagyon hagyománykövető ember. Életemben nem hallottam, hogy gyűrűt örökölni kell, nyakláncot meg ballagásra kapni. Valószínű az ő világképe nagyon fekete-fehér, tele dogmákkal és berögzült szabályokkal. Azt várja, hogy majd neked is benő a fejed lágya, és vágyni fogsz egy arany fülbevalóra (ami a szemében olyasmit jelképez mint a családhoz tartozás, meg a jó anya-lánya viszony). És igen, mellé kontrolláló is ezzel a ki ne vedd tisztítani parával.
jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!