Mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés
16 éves vagyok a bátyám 18 éves. Úgy érzem hogy anyum megküldönböztet minket, mindig a fejemhez vágta hogy miért nem tudok olyan lenni mint a testvérem, miért nem tudok úgy tanulni ahogyan ő. Nem voltam egy vékony lány viszont az utóbbi időben eléggé lefogytam. Régebben igaz nem vág,ők már pici, de megettem a jégkrémet amit betett a fagyasztóba nyilván nem egyedül, hanem egy pici gyerekkel, majd mikor hazaertek ledagadtozott, és csúnya megjegyzéseket tett rám.De ez mindig is így volt hogy én vtam a rossz és mindig én kaptam a leszidást minden miatt. Nem tudom hogyan érezzek vele kapcsolatban hiszen rendesen tanulok. De mindig úgy érzem hogy engem nem szeret hanem a bátyjámat jobban szereti mint engem és nem kapunk egyenlő szeretetet, nem tudom miért, mit kellene tennem hogy ugyolyan legyek a szemében mint a bátyám?
febr. 10. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha észérvekkel nem találsz hibát magadba, akkor nincs, nem kell keresni. Az meg hogy a bátyád a kedvenc, arról se tehetsz.
febr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Sok maradi családban sajnos még mindig az a felfogás, hogy a fiú gyerek az értékesebb, a lány meg kb le van szarva. Az a lényeg, hogy ne hallgass rájuk, ne törődj vele, még ha nehéz is.
febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát a helyesírásod, fogalmazáskészséged alapján lehet igazság a masik fél álláspontjában is...
febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Na én egy ilyen testvérpár fiútagja vagyok. A 40-es éveim végéig tartott, amíg "ledolgoztam" azt, hogy a két évvel fiatalabb húgom ne legyen tele sérelmekkel, amit az okozott, hogy a szüleink pontosan így álltak hozzánk és az, hogy én fiatal srácként úgymond elfogadtam ezt a kivételezettséget, jobb bánásmódot. EZ a tesómban olyan törést okozott, hogy a szüleink halála után még vezekelhettem évekig, hogy helyrehozzam a viszonyunkat.

Szóval a családotok diszfunkcionális mivolta nagyon nagy felelősség és évtizedeken átíveló gondokat okozhat.

febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Le kell lombozzalak, de minden családban megvan a kedvenc. Ha nem is mondják, ki, de érezhető.


Nálunk nagyszülőknél és anyámnál a bátyám, apámnál én vagyok. Keress te is olyan családtagot, aki jobban szeret.

febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyetemre mész és nem látod többet őket.
febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egyetemre, majd meló és költözöl.


Nálunk is ugyanez volt, én vagyok a lány, ő a fiú, ő a kedvenc, én miért születtem meg kb. Elköltöztem, azóta nem láttak kb.

febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!