Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi enyhíti a feszültséget?

Mi enyhíti a feszültséget?

Figyelt kérdés

Anyám és köztem elég nagy a feszültség. Szerinte miattam, szerintem mert mások vagyunk.


Viszont egymásra vagyunk utalva. Nincs másunk se nekem sem neki.


Találkozunk néha, meg sokat irogatunk, de 1 napnál többet nem birunk. Összeveszünk

En 40, ő 70 éves.

Fog ez javulni?


febr. 18. 19:18
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
83%
Ha képes lenne valamelyikőtök változtatni a hozzáállásán. Képes vagy rá?
febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Akkor lennék képes talán ha lenne párom és enyhülne a kisebbségi komplexusom. Frusztrált vagyok amiert nem alapitottam családot. Anyámmal ha találkozom ez a frusztráció nő. Fura...
febr. 18. 19:30
 3/34 anonim ***** válasza:
94%

Anyám és nagyanyám mai napig csak kínlódnak egymással. Régi gyerrkkori sérelmek, plusz mint a tűz es a víz olyanok. Mama beszólogatós, kissé egyszerű fajta, anyám nagyon lobbanékony, mindig igaza van..

Feszkós volt egy csomó családi esemény, engem is felidegelt az egész, mert kb trnyleg szikrázott a levegő..egyikük sem tud változni plusz régi sebeket hurcolnak. Mama most anyura van utalva, ami nem tetszik neki, mondig is a néhai masik gyerekét szerette jobban. Anyamnak meg teher de csinálja. Igazából azt sem értrm ha mama panaszkodik hogy anyám minek hívta át ebédre, anyám panaszkodik hogy mama csak idegeli ha itt van akkor mi a retkes lópikulának megy ez az egesz műsor hogy legyenek egymás s.ggebe..bocsanat csak kikivánkozott...szoval hogy válaszoljak valoszínű semmi. Max ha mindenki magába nézne jó mélyen ...talán..

febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%
Amikor anyám meg anyósomék elmúltak 70, úgy döntöttem, most már nem változnak, nem vitatkozom semelyikkel. Azóta rájuk hagyok mindent. Így sokkal könnyebb.
febr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
55%
Terápiában kell segítséget kérnetek. Az alap kommunikáció nem működik, tele vagytok traumákkal. Ezeket a gyakori népe nem fogja megoldani.
febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
87%

Én akkor békültem meg ezzel, mikor rájöttem, hogy már egy ideje nem igénylem az anyai behatását az életembe. Pszichológus segített rajönni, hogy független felnőttként időnként elviselhető, de ha anyai elvárásokat támasztok felé, állandóan csalódni fogok.

Amikor gyerekem született, akkor megegyeztem vele, hogy felnőttem, ezután nagymamaként szívesen látom az életünkben aktívabban is, de más szerepkörben nem igénylem. Megértette, remekül működik. Már sokat beszélünk és megvan a tisztelet egymás felé.

febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
6os: igen pontosan!!! Ez (is) a baj. Én elvárom tőle azt is hogy felnőttként kezeljen de közben idönként igénylem hogy gyerekként kezeljen :( segítsen...
febr. 18. 20:28
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk otthon anyummal a távolság segített, és az alkalmi kapcsolattartás.


Nagyon szeretjük egymást, viszont annyira eltérő a személyiségünk, hogy nehezen vagyunk meg hosszabban egy fedél alatt. Természetre nagynénémre hajazok valamiért.


El kellett ezt a tényt fogadni, és utána már mindkettőnknek sokkal egyszerűbb volt, mert nem volt harag közöttünk, csak a felismerés és annak tudatosítása.


Adok neki egy egy nagy ölelést, mikor már érzem, hogy sok lesz, mondom neki, hogy nagyon szeretem, és jelzem, hogy most nekem mennem kell, és keresem hamarosan. :)

febr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ezt nem erőltetném. Nem fog javulni. Ő lehet, hogy rád van utalva, de te nem vagy őrá.Tedd meg a kötelességedet, ha segíteni kell, persze csak a tűrőképességed szintjéig, de érzelmeket ne adj és ne várj el. Nem szeretitek egymást. Van ilyen.
febr. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű hogy javulna. Egy 70 éves ember már nem fog változni. Ha szamodra fontos a kapcsolat, akkor neked kell változni.
febr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!