Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy megszakítottátok a kapcsolatot a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
Azok érdekelnének igazán, akik amúgy szerették a szüleiket nagyon, csak az egyik vagy mindkét szülő viselkedése igényelte ezt a lépést (pl verbálisan bántalmazó édesanya vagy tapadós szülők). Mi lett a következménye? Szerinted megérte?

2023. máj. 4. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Volt. Egy évig nem beszéltem vele és nem láthatta az unokáit. Valamelyest normalizálódott eztán a helyzet. (Verbálisan bántalmazó és tapadós is volt az anya)
2023. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Külföldre költöztünk, a rájuk bízott házunkat gondozás helyett üresre kipakolták, még a radiátorokat is levágták. Ők úgy értették, hogy rájuk bíztuk a házat, hogy bármit megtehetnek vele.
2023. máj. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 ezt nagyon rossz olvasni, hogy van olyan szülő, aki ezt meg tudja tenni a gyermekével…
2023. máj. 4. 14:53
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem votl szerencsére.
2023. máj. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Távolságtartás élőben és online is. Hosszú ideig, nem keresni semmi kapcsolatot velük, aztán valahol semleges helyen találkozni, ha valamit nagyon meg akarnak beszélni.


Okoskodó levelekre, üzenetekre nem reagálni, ugyanígy reakció nélkül hagyni vádaskodást, fenyegetést, mártírkodást.


Egyrészt kell az idő, hogy minden érintett lenyugodjon, másrészt jót is tesz ez a "csendes kezelés" nekik, utána némileg kompromisszumkészebbek lesznek. Rájönnek, hogy nekik van kevesebb idejük.

2023. máj. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

A szándék megvolt. Be is jelentettem, hogy költözök, konkrét helyre, megoldott lakhatással, pénzügyi tervvel stb.

Kb. 3 nap után hazahívott és leígérte a csillagokat az égről. És tényleg változtatott sok mindenen, hosszú távon. Nem mondom, hogy néha nem esett vissza idővel, de az a "még belefér" kategória volt már.

2023. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apámmal. 3,5 ève. Sajnos itt lakik nem messze, így alkalmanként látom.
2023. máj. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Én 2 éve csak elintézendő feladatokról beszélek anyával, meg ünnepekre egy-egy üzenet megy.

Nekem sokkal jobb, mert majd megfulladtam tőle, nem is csípem mint embert, és a legtöbb, vagy minden amit "tanított", mehetne hamar feledésbe...

Egyszerűen nem tudta hogy hol a határ. Csak én sajnos nem léptem időben, mert én pánikrohamokig jutottem el miatta, mire léptem terapeuták segítségével, hogy jó lenne leallítani a "mamát". Sehogy sem ment, még nekem akart lelkiismeret furdalást csinálni, mindig is azon dolgozott, meg elbizonytalanítani, hogy utána dirigálhasson. Na, szóval sehogy sem sikerült, így mondtam neki, hogy ne várjon tőlem "beszámolókat", hogy mi újság az életemmel, 13 évesen kellett volna elkezdenem ezt, nem 31 évesen, de hát nálam ez volt sajnos.

Csak azt nem értem, az ilyen szülők hogy nem fogják fel, hogy nem lesznek ott életem végéig? Talán abban kellett volna segíteniük, hogy kipróbalhassam magam míg ők itt vannak és nem fordítva, hogy hülyegyereket nevelnek belőlem, hogy ők meg majd megmondhassák hogy mit kell. De meddig...? Aztán meg amikor a szülők meghalnak, akkor ott állsz mint egy nyomi, egy kis klón, és akkor ébredezel, hogy hoppá, magamról semmit sem tudok, már azt sem tudom, hogy egyáltalán miket szeretek, vagy mik lennének a vágyaim, mert nekem kvázi gondolkoznod sem volt szabad, ha meg valamit mondtál, az mind hülyeség volt szerintük

2023. máj. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj még annyit 8-as vagyok, hogy szerettem anyámat, meg biztos most is szeretem, de elviselhetetlen és nem is kedvelem, amilyen. Ő sem szerette azt aki vagyok, csak azért "szeret" mert a gyereke vagyok. Így valósította meg magát
2023. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ugyanazt írtam a 8-as válaszomban, mint az 5-ös. Rám nyomogatjátok a nem volt hasznost, ő meg 100%. Na, mindegy. Gondoltam, hogy senkit sem érdekel, ha a padlóról kell egyedül felállnod. Most sincs ez akkor máshogy
2023. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!