Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasági per? Hogy működik?

Apasági per? Hogy működik?

Figyelt kérdés

Csináltattunk egy DNS tesztet miszerint ő az apa. De apai elismerő nincs, làtogatni nem látogatja a gyereket. November óta 1x füzetet.

Ha fel jelentem mi lesz? Illetve mire kötelezhetik?


febr. 20. 14:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
1x fizetet el írtam. 😄
febr. 20. 14:10
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Bíróságon kell elinditani a pert. A helyi járási bíróságra ha bemész a panasznapon, akkor segitenek. Első lépés a hivatalos apasagi per, ha az szerint is ő az apa, akkor gyermekelhelyezesi per és gyermektartasdij kérelem.

Kötelezni a tartasdij fizetésére fogják. Azt ne felejtsd el mérlegelni, hogy ha bepereled és hivatalosan ő lesz az apa, onnantól jogainak lesznek a gyerekhez.

febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
19%
Gyamhatosag. Birosag. Gyerektartasra fogjak kotelezni. Vigyazz, at ne verjen valamivel, az ilyen mindenre kepes!
febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Bíróságon kell pert indítani, ha tagadja az aoaságot, újabb dns teszt, de ha kiderül, hogy ő az apa, kifizettetik vele.


Gyerektartásra kötelezhetik, látogatásra nem.


Jelenleg nincs gyerektartási kötelezettsége, ha a gyerek születési anyakönyvi kivonatában nem ő szerepel apaként.

febr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Automatikusan kötelezik a tesztre? Van róla papírunk. De ez nem hivatalos papír. Nem jegyzőkönyves.
febr. 20. 14:18
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A bíróságon el kell indítani az apaság elismertetésére egy pert. Ha a feltételezett apa nem ismeri el, hogy övé a gyerek, a bíróság elrendeli a hivatalos DNS vizsgálatot (a maszekban csinált nem érvényes). Ha az apaság bebizonyosodott, az apa fizeti a vizsgálat díját, ha nem, akkor az anya.

Az apaság megállapítása után megállapítják a gyerektartás összegét, ezt köteles fizetni.

A láthatás nem kötelesség, csak jog, erre nem lehet kényszeríteni

febr. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
És ha azt mondja hogy tudja hogy az övé de nem ismeri el? Illetve nem veszi névre?
febr. 20. 14:30
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Nevére venni nem köteles, már ha ez alatt azt érted, hogy az ő vezetéknevét kapja. Arra nem fogják kötelezni
febr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
98%
Nem relevans, hogy nem ismeri el, ha a DNS mast mutat. Fizetni fog, ha ove a gyerek, mint a katonatiszt, 18 evig minimum. ;-)
febr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

Jól írják előttem, de az illetékes bíróságon mindent el fognak mondani pontason, mi a teendő.

Annyit fűznék még hozzá, hogy bár nálunk végül született apai elismerő, de előtte azt mondta az ügyvéd, hogy lehet kérvényezni azt, hogy magánúton mehessünk apasági tesztre, szóval lehet mégis el lehetne velük fogadtatni a ti már meglévő teszteteket, ezt is biztos elmondják majd. Ha nem fogadják el, akkor sem kell aggódnod, mert ha az öve a gyerek, akkor neki kell fizetni a DNS vizsgálatot is.

És nekem azt is mondta az ügyvéd, hogy ha a bíróság megállapít láthatást, akkor az hiába csak jog, nem kötelesség, nekem elvileg jelenteni kellene, ha a megadott időben apuka rendszeresen nem jelentkezik, sőt, még büntetést is szabhatnak ki (gondolom mert elvileg a gyerek érdekét nézik).

Szóval én mindenképp felkeresnék egy ügyvédet is a helyedben, mielőtt bármibe belekezdesz, mert jobb előre átbeszélni, hogy mit szeretnél, és mik a reális célok egy ilyen esetben.

febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!