Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mióta hallottam a szüleimet...

Mióta hallottam a szüleimet erről beszélgetni kerülöm őket. J.árt már így más is? (Ciki téma)

Figyelt kérdés

Igazából nem beszélgetés, hanem veszekedés volt, és sztem nem tudták, hogy itthon vagyok, mert elég undorító mondatok hangzottak el. Előttem soha az életben nem beszéltek így vagy, ha tudták, hogy hallhatom. A vita lényege az volt, hogy rég szexeltek és apukám szerint anyukám megcsalja. A réget úgy értsétek, hogy nagyon rég (évek). Tényleg nagyon gáz mondatok hangoztak el, anyukám is úgy beszélt, ahogy még sosem hallottam. Ez hétfő délután volt, azóta minden közös perc rém kínos számomra, ha tehetem úgy megyek ki a szobámból, hogy össze se fussak velük. Tudom, hogy nem mehet ez így sokáig, de akkor se tudok a szemükbe nézni. Lehet túlzásba esek, de komolyan olyan, mintha ez a párbeszéd traumatizált volna vagy nem tudom.

Azt tudni kell, hogy náluk kb.tabu téma a szex is, a csúnya beszéd is stb. Plusz nem is tudtam, hogy ennyire rossz a házasságuk. Mármint azt látom, hogy nincsenek odáig egymásért, de fiatalos páros (anya 41, apu 44 éves), és sosem gondoltam volna, hogy ilyen problémáik vannak. Annyira csúnyán beszéltek egymással és egymásról, hogy hihetetlen, pedig nem is hallgattam végig, mert inkább beraktam a fülesem, de épp elég volt, amiket hallottam.

Ha esetleg más is járt így hogyan lépett túl rajta? Beszélni tuti, hogy nem fogok velük róla, de valószínűleg már észrevették, hogy kerülöm őket. Túlzásba esek ugye? Tudom van, aki pl.rányit a szüleire, de sztem még az is jobb, mint perceken át hallgatni, ahogy elhordják egymást ocsmány módon.


márc. 2. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Inkább annak örülj, eddig ennyire figyeltek arra, hogy kihagyjanak a vitákból. Most elbénázták. Megesik.
márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Sajnalom, hogy a fültanúja voltál, de legalabb megértesz dolgokat a kapcsolatukról, amit lehet éreztél, de nem tudtad megfogalmazni. Ha mar így alakult ez van.

Hosszú a házasság és az érzelmek meghalnak, a vágy főleg, ha nem ápolják.

márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kérdésed konkretan?
márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze örülök neki, nagyon jó szülők, a kérdésem nem is erről szól.

#3 Az, hogy ha valaki érzett már ilyet egy kellemetlen eset után hogyan lépett túl rajta? Biztos nem normális dolog, hogy azóta feszengek a társaságukban.

márc. 2. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező hány éves vagy? A kérdésedből azt gondolnám, persze lehet, hogy tévedek, hogy te még egy kamaszfiú vagy, aki nem igen volt még nővel, vagy lányokkal mindegy is. A lényeg, hogy ebben a korban teljesen normális, hogy ennyire zavarba jössz a kellemetlen témáktól. Jó esetben a szüleink nemi élete tabu. Sajnos te most a fültanúja lettél. Felnőtt korodban, amikor túl leszel egy-két komolyabb kapcsolaton, már nem fogsz ennyire zavarba jönni az ilyen beszélgetésektől. Legfeljebb sajnálni fogod a szüleidet, amiért ilyen rossz a kapcsolatuk (ha még együtt lesznek).

Túl tenni úgy tudod magad elsősorban, hogy nem kattogsz rajta egész nap, és megpróbálod ezt az egészet elfelejteni.

Amúgy azért nem vették észre a jelenléted, mert mikor két ember vitázik, annyira elborul az elméjük, hogy abszolút nem mérlegelik a körülményeket a veszekedés hevében mindenfélét egymás fejéhez vágnak, amit vagy megbánnak később, vagy a felszabadult indulatoknak köszönhetően ki mondják azt, amit évek óta magukba fojtottak.

márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
Idővel megnyugszol. Es elhalványul ez az undorító élmény
márc. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
Csak várj. Egy idő után el fog múlni ez a szüleidtől valo tartózkodás, sőt egy még nagyobb idő után már te is fogsz ilyen témákat feszegetni.
márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok. Valóban "tapasztalatlan" lehet ezért kezelem rosszul ezt a témát. De egyébként az zavar a legjobban, hogy eszméletlen csúnyán beszéltek egymással. Rossz volt hallani, hogy apukám elhordja mindenféle "prostinak" anyukámat, de anyát se kell annyira sajnálni, mert Ő meg talán még rosszabbakat mondott (szerencsétlen lúzer, impotens stb). Próbálom elterelni a figyelmemet erről az egészről, de elfelejteni nem tudom.
márc. 2. 15:54
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
De hogyhogy nem tudták hogy otthon vagy? Mikor hazaértél nem köszöntél?
márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Családok 99%-a romokban ez olyan mint a facebook ott minden szép és jót mutatnak magukról közben rohad az egész életük.
márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!