Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mióta hallottam a szüleimet...

Mióta hallottam a szüleimet erről beszélgetni kerülöm őket. J.árt már így más is? (Ciki téma)

Figyelt kérdés

Igazából nem beszélgetés, hanem veszekedés volt, és sztem nem tudták, hogy itthon vagyok, mert elég undorító mondatok hangzottak el. Előttem soha az életben nem beszéltek így vagy, ha tudták, hogy hallhatom. A vita lényege az volt, hogy rég szexeltek és apukám szerint anyukám megcsalja. A réget úgy értsétek, hogy nagyon rég (évek). Tényleg nagyon gáz mondatok hangoztak el, anyukám is úgy beszélt, ahogy még sosem hallottam. Ez hétfő délután volt, azóta minden közös perc rém kínos számomra, ha tehetem úgy megyek ki a szobámból, hogy össze se fussak velük. Tudom, hogy nem mehet ez így sokáig, de akkor se tudok a szemükbe nézni. Lehet túlzásba esek, de komolyan olyan, mintha ez a párbeszéd traumatizált volna vagy nem tudom.

Azt tudni kell, hogy náluk kb.tabu téma a szex is, a csúnya beszéd is stb. Plusz nem is tudtam, hogy ennyire rossz a házasságuk. Mármint azt látom, hogy nincsenek odáig egymásért, de fiatalos páros (anya 41, apu 44 éves), és sosem gondoltam volna, hogy ilyen problémáik vannak. Annyira csúnyán beszéltek egymással és egymásról, hogy hihetetlen, pedig nem is hallgattam végig, mert inkább beraktam a fülesem, de épp elég volt, amiket hallottam.

Ha esetleg más is járt így hogyan lépett túl rajta? Beszélni tuti, hogy nem fogok velük róla, de valószínűleg már észrevették, hogy kerülöm őket. Túlzásba esek ugye? Tudom van, aki pl.rányit a szüleire, de sztem még az is jobb, mint perceken át hallgatni, ahogy elhordják egymást ocsmány módon.


márc. 2. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
86%

Az a helyzet, hogy a szüleidé nem egyedi eset, rengeteg ilyen házaspár van, akik csak úgy egymás mellett élnek. A család ma inkább egy gazdasági közösség. Mondjuk, ha az egyik fél nem hajlandó semmilyen testi kontaktusra a társával, akkor ott mindenképp problémák vannak. Sokszor a gyerekek a legnagyobb elszenvedői egy ilyen kapcsolatnak, vagy válásnak.

Rengeteg embert férfit és nőt is hallottam már panaszkodni, hogy úgy kell kikönyörögnie a párjától, hogy legalább egy hónapban egyszer történjen valami. Itt általában az egyik erőlteti a kapcsolatot, vagy pedig kényelemből maradnak együtt.

Azért egy válás, bíróságra járkálás, a ház eladása, meg osztozkodás nagyon nagy herce-hurca. Sokkal egyszerűbb, ha a dolgok mennek szépen a megszokott kerékvágásban. Ebből csak annyit szerettem volna kihozni, hogy ez a társadalom rengeteg boldogtalan embert termel ki. A veszekedés olyan, mint egy szelep, ahol az ember picit kiengedheti a felgyülemlett feszültséget. Hozzátenném, hogy a legtöbb pár általában szokott veszekedni, hidd el, amikor a pénzről meg anyagi dolgokról vitáznak az se kellemes.

Ha nem válik ez a fajta veszekedés rendszeressé, engedd el, megoldani úgy sem tudod a szüleid kapcsolatát. Szégyenkezned meg végképp nem kell emiatt.

márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Prosti es impotens, hm, ha ezeket mondjak egymásra, akkor nehez lesz a varázst felújítani.
márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ilyen egy normális házasság kérdező, de sok házasság ilyen. Valószínűleg a születésed után a te szüleid is egyre inkább elhidegültek egymástól, lehet hogy szexuálisan nem passzoltak többet, de lehet, már az elején sem. Nagyon sok 40-es házaspárt ismerek, akik már évek óta talán ha 1-2x szexeltek, és a családi közösség, a szeretet miatt, a gyerekek miatt maradtak együtt maximum. Látod, sok gyerek azt hiszi, az ő szülei házassága tök okés, aztán csak látod előtted és mások előtt adták a szépet, magukban meg görgették végig ezeket a problémákat. Az is lehet tényleg csalják egymást.

Nem gondolom úgy, hogy ezt valaha is elfelejted, én 14 évesen hallottam egy ilyen beszélgetést (mit egyet, nagyon sokat) és a mai napig tisztán emlékszem az egészre, pedig 30 vagyok.

Bele kell nyugodnod, hogy habár jó szülők, egymással szexuálisan boldogtalanok. Ezt te lehet nem tartod olyan fontosnak 17 évesen, de igenis az.

márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
24%
Evek ota nem szexeltek, ergo lakotarsak. Lakotarsak nem tudjak megcsalni egymast.
márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
26%
Mi a problémád? Normális hogy időnként előfordulnak nézeteltérések, inkább az a furcsa, hogy ez az első, hogoy hallottad.
márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!