Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ilyen sok szülő aki...

Miért van ilyen sok szülő aki kijelöli a gyerek életpályáját és ha az letér róla utálják?

Figyelt kérdés

Tudom, sok tanácsot kaptam, itt az oldalon így el fogok költözni a szüleimtől, megfogadtam amit itt írtak. Megbuktam egyetemen ezért nap mint nap a szüleim ordítoznak velem mennyire utálnak legkisebb dologért leordítanak, meg mennyire szégyennek tartanak. pl.: Feltöltött a telefonom elfelejtettem levenni, már nevelőapám dobta is ki az utcára. Meg is mondták a szüleim elmúlt mára a babucim mennyire szeretünk, azóta csak utálnak utálnak, szégyen vagyok. Brutálisan megromlott velük a kapcsolatom.


Na ezeket leírtam anonimban lelkisegítséges fórumba, és rengetegen írtak, hogy ők is így vannak ők is így vannak, más orvosival, jogival stb képzéssel járt így. Nemsikerült nekik a szüleik álmai ezért, úgy beszéltek velük mint a kutyával, és azóta se rendeződött a kapcsoltuk. Más írta, ő 20 éve járt így megbukott egyetemen, tanult másnak szakmát, informatikait van jó fizuja és a szüleivel azóta se nagyon beszél. Volt aki írta, azóta lett cukorbeteg az anyukája amikor megbukott egyetemen.


márc. 7. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%
Nincs sok ilyen szülő.
márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen szülők sohasem szeretik igazán a gyermeküket. Egy terméknek tekintenek, aki jól ,passzol hozzájuk. Ha nem , akkor elszabadul a pokol.Mindenképpen pucolj el onnan. A szerető szülő a gyermekeke boldogságát akarja és segíti.
márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szülőként olvasni a soraidat borzasztó. Talán az a legszörnyűbb, hogy te rájuk nagyjából soha nem számíthatsz, csak akkor, ha azt teszed, amit ők szeretnének. Minél hamarabb szakadj el tőlük és építsd fel azt a bázist, aki támogat téged és akire számíthatsz akkor is, ha nem az ő bábuja vagy.
márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, én nem tanultam tovább, azóta minden nap felhozzák ezt és a tesómmal példálóznak aki remekel az egyetemen, de azt, hogy milyen ember, inkább nem említeném. Mindenkinek más az életútja, ha emiatt nem beszélnek veled, ne erőlködj, hogy jó legyen a kapcsolatotok. Én elköltöztem, békém van már.
márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én egyetemre jártam, nemsikerült, otthagytam tanfolyamot végeztem most dolgozok. Azóta mindennap mindennap a fejemhez van vágva mekkora szégyen vagyok, meg mekkora gáz ember vagyok. Meg ,hogy utálnak amiért megbuktam. Most még velük élek, nap mint nap elmondják vissza kell menned egyetemre ,levelezőn is, mert szakmunkásként csak szegény lehetsz. Anyának magas vérnyomása lett meg nap mint nap elmondja mennyire csalódott, meg a rokonság mindenki előtt szégyennek tart. Tanuljátok meg sok szülő akkor szereti a gyerekét ,ha az gazdag és sikeres.
márc. 7. 14:35
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
milyen szakon buktál meg?
márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

"Tanuljátok meg sok szülő akkor szereti a gyerekét ,ha az gazdag és sikeres."

Ez nem igaz. Ne vetítsd ki minden szülőre a saját szüleid gyökérségét.

márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mérnöki szakon, legyen ennyi elég
márc. 7. 20:29
 9/16 anonim ***** válasza:
Sajnalom hogy ilyenel a szuleid a legjobb lesz majd ha el tudsz majd menni otthonrol.
márc. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Ez az alkalmatlan, idióta, kezelésre szoruló szülő kategória.


Én sem hiszem h sok ilyen van, de itt az okokat szakember tudná megmondani.

márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!