Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg elkényeztetett lennék?

Tényleg elkényeztetett lennék?

Figyelt kérdés

Lehet ez népszerűtlen vélemény lesz, de szerintem a szülő tehet róla, ha a gyermek el van kényesztetve és ezt felhozni a gyerek rovására, hogy el van kényesztettve enyhén szólva sem helyes.


A helyzet a következő: Este egy HÖK gyűlés miatt 22 órakkor jöttem ki az egyetemről a következő busz 23:30kor jött ezért gondoltam felhívom apámat, hogy esetleg nem tudna -e hazahozni. Azt mondta rendben van, ekkor még nem volt semmi. Nyugton hazamentünk. Amikor bemegyek hallom, hogy szól az apám, visszamegyek és elmezdi mondani, hogy mehettem volna busszal is mert ingyen utazok ( havi diákbérlet) és ki van nyalva a seggem.


Volt még egy eset amikor megigértem, hogy megcsinálok valamit, viszont előtte elmentem a boltba. Miután visszajöttem anyukám már megcsinálta, pedig én is megcsináltam volna. Apám erre elkezdi, hogy ezt is anyádnak kellett megcsinálni, meg kellene köszönöd, hogy megcsinálta helyetted, meg még mennyi mindent csinál érted, mos, főz, takarít ( mellékesen megjegyzem ezeket én is csinálom, csak én nem tudok annyi mindent főzni mint anya)


Amikor lett keresetem nem kezdtem el pénz kérni a szüleimtől.

Nem könyörögtem nekik a hobbijaim finanszírozására, magam fizettem.


De én el vagyok kényesztetve.


Miért mondják ezt folyton? Nem igazán értem.



márc. 5. 22:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Milyen szak az, ahova ilyen helyesírással felvettek?
márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Úgy viselkednek, mint egy durcás kisgyerek.
márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1

Tudod én is emberből vagyok és hibázok én is, de ne aggódj nem olyan szakon vagyok, ahol van jelentősége a helyesírásnak. Legközelebb pedig kérlek a kérdésre válaszolj!

márc. 5. 22:18
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Itt apukád a hülye. Legalábbis a leírás alapján, nyilván nem igazán lehet ítéletet mondani, ha csak az egyik felet hallgattuk meg. Azt javaslom, tanulj valahol jobb kommunikációs módszereket, mint apukádé, mert a saját családodban is problémát fog okozni, ha előjönnek az otthoni minták. Vannak asszertív kommunikációs tanfolyamok, vagy a neten is találsz jó videókat róla.
márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Amúgy nem értem apámnál mi ez az elkényeztetett vagy duma. Kb 2 évig nem is mondta ki a szót sem, hogy elkényesztetett. Nem értem.
márc. 5. 22:28
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem bírom tovább. Csak ezt az egyet javítomki, mert már kiverte a szememet : elkényeZtetett. Nem sz, hanem Z. A többit nem javítom ki,csak ezt. Borzasztóan írsz. A helyesírás kicsit az IQ-ról is árulkodik. Ennyi év alatt a suliban csak a kosz ragadt rád?
márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok szülő, de a gyerekem, párom biztos inkább elhoznám kocsival, minthogy éjszaka buszozzon.
márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem vagy az

Telefonáltál neki ő azt mondta hogy rendben itt vége kellett volna lennie a sztorinak,lehet hogy csak rossz napja volt ennyi


Arra azért reagálnék amit az elején írtál

Abban egyetértek hogy a szülők hibája(részben)ha el van kényeztetve a gyerek abban viszont már vitatkoznék hogy helyes e ezt felhozni neki

Ha egy idegen mondja a szemedbe legalább tudod hogy az élet nem habostorta

Ha a szülők mondják akkor emlitsd meg hogy ők neveltek🙂

Persze normális hangsúlyban


Gondoltam válaszolok a kérdésedre a helyesírás elemzés helyett

márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom a szüleid dolgoznak. Apud is. Valószínűleg másnap is..


Azért nem kellemes este 10 után kocsiba vágni magunkat, pláne, hogy nem terveztünk ilyet, lefekvéshez készülődtünk és hasonlók.


Mert azért az sem mindegy, hogy 5-10 percet kell autózniuk érted plusz visszafele vagy ennél jóval többet..


Ne haragudj, de én sosem kértem volna ilyet a szüleimtől. Elfoglalom magam addig, ameddig nincs busz.


Ja tudom, közbiztonság meg hasonlók..

márc. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Mondjuk szerintem sok szülő elmenni a gyerekéért este 10-kor, hogy nehogy már ott egyedül kint várjon 1,5 órát a sötétben.. szóval most ha még napközben van, vagy valami, de szerintem így ez azért nem volt egy olyan hihetetlen kérés. Az én szüleim ilyen helyzetben kérés nélkül jönnének, mert ők sem akarnák, hogy a sötétben ácsorogjak 1,5 órát egyedül. Szóval szerintem ez most nem elkényeztettség. A szüleimért is elmennék, ha 1,5 órát kéne amúgy várniuk a buszra, ha napközben van, akkor is. Most ez nem egy nagy dolog.


A másik esetnél pedig... nem lógattad a lábad amíg anyukád trappolt, hanem elmentél a boltba. Szóval az is egy olyan dolog, amit meg kell csinálni.

márc. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!