Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben az esetben is kötelezhet...

Ebben az esetben is kötelezhetnek kötelező rokontartásra?

Figyelt kérdés

Ha lemondok az részemről az örökségből, akkor is kötelezhetnek rá, hogy fizessek anyámnak?


Igen vagy Nem választ várok, nem kötekedést! Akinek jó kapcsolata van az anyjával, az nem fogja megérteni úgysem...



márc. 9. 09:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


10-15 ezret tudok nélkülözni, viszont annyival nincs kisegítve szerintem az aki rászorul.

márc. 9. 11:23
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt, örökségről akkor tudsz lemondani, ha már meghalt anyád és örökölsz valamit, nem most, amikor lényegében még nincs örökség.


Másrészt, a való életben nemigen fog senki kötelezni arra, hogy ápold vagy anyagilag támogasd anyádat. Ha ő vagy az őt ellàtó szociális otthon pert indít, talán megítélnek mai értéken nézve 15 ezer forint támogatást, de nem vagy köteles akkor sem tartani vele a kapcsolatot, sem látogatni, max. utalni.

márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Ezért nem szoktak ezzel foglalkozni. Ha köteleznek is valamire annak nincs jelentősége.
márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%
Rokontartásra? Persze. Kemény 20 ezer forint :D
márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én érintett voltam, ügyvéddel egyeztettem erről. Hiába mondasz le az örökségről, nem számít (igen, tudom, igazságtalan, ez van). Akkor érdemes mégis megtenni, ha több tartozást örökölnél mint vagyont - ha előre lemondasz, közjegyző előtt, akkor a hagyatékira sem hívnak be, nem kell vacakolnod a tartozást követelőkkel, vagyonértékesítéssel stb. Ehhez azonban kell a másik fél személyes jelenléte is.


Amiket írtál azok nem indokok érdemtelenségre, ahhoz sokkal súlyosabb indokok kellenek.


Viszont a legfontosabb, hogy az egész erre vonatkozó jogszabály úgy kezdődik, hogy az önhibáján kívül ilyen helyzetbe kerülő szülő esetén merülhet ez egyáltalán fel, tehát első körben ezt fogja a bíróság vizsgálni, másodsorban bizonyítania kell, hogy nem tud megélni a bevételeiből, ha pl. saját ingatlana van akkor ott rögtön felmerül, hogy eladással, kisebbe költözéssel stb. lehetne-e javítani az anyagi helyzetén. Ezen kívül a tartásra kötelezett saját és családja megélhetését nem veszélyeztetheti, sőt, nem is ronthatja jelentősen a tartási összeg. És persze anyádnak kell elindítani, neki kell ügyvédet fogadnia, beadni a kérvényt stb.


Nem véletlen, hogy a sok ezzel fenyegetés ellenére kevés ilyen pert indítanak, még kevesebb esetben lesz érdemleges tárgyalás és ha meg is ítélnek valami összeget, az ilyen 10-15 ezer forint (hacsaknem milliomos gyerekről és amúgy szorgalmasan dolgozó, önhibáján kívül megélhetési problémával küzdő szülőről van szó).

márc. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%
12-es: ez nem így van. Az a jogi kategória, hogy lemondás azt jelenti, hogy előzetesen, az örökhagyó életében minden érintett megjelenik a közjegyzőnél és közösen írnak egy lemondó nyilatkozatot (csináltam ilyet). A halál után a hagyatéki tárgyalás alatt ami történik azt úgy hívják, hogy visszautasítás.
márc. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
Akik lepontozzák az “Igen” válaszokat, azok kicsit olvassanak utána a jelenleg hatályban lévő törvényeknek, nehogy meglepődjenek majd hasonló helyzetben.
márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%
Akik lepontozzák az igent, azok valószínűleg a rokontartást úgy értik, hogy a kérdezőnek kell eltartania, netán ápolnia a az anyját, és ez a gondolat talán feldúlja őket. De a rokontartás nem ezt jelenti, az általában egy per eredményeképp egy kisebb anyagi kötelezettség, HA egyáltalán megítélik. Erre írtuk többen, hogy igen, elvben indíthatnak és megítélhetnek ilyet, de a részleteket ugye nem tudjuk, a kérdező meg egy igent vagy nemet kért válasznak.
márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
14%
Egy valamiben tudnátok segíteni válasszal? Ugye itt azt írjátok, hogy nem köteles fizikálisan ápolni senki a lerobbant szüleit sem. Tehát magyarán az állam.ingyen megteszi ezt, max 15 ezer forintot perelhetnek, azt írjátok. Ha ez tényleg így van, akkor miért nyűglődnek annyian az idősgondozással? Azzal hogy hogy oldják meg anyagilag meg drága magánápolókkal, drága otthonokkal, stb. Ha állításotok szerint nem is lenne kötelező ez, úgyis ellátja az állam.
márc. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

19, offolok, de azért attól, hogy valami nem kötelező és nem vágnak azonnal análba a pandúrok ha nem teszem meg, még az ember megteszi a rokonáért. Mi elég sok idős hozzátartozónkat kiápoltuk tisztességgel, és soha nem azért, mert az állam kötelezett rá. Azért van normális család és kötelességtudat is. Nem mondom hogy egy brutál Alzheimeres beteget a családja lásson el, de igen gáz, ha manapság a többséget a törvénynek kell erre rávennie arra hogy az idős hozzátartozóval kezdjen valamit. Kb mintha azért látnák el általában a szülők a gyerekeiket, mert különben jön a gyámügy és megbünteti őket.


Vagy nem tudom, én reménykedem hogy nem tartunk még ezen a szinten, mert abban száz százalékig biztos vagyok, hogy ennyire nem sz...r szülő, nagyszülő mindenki.

márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!