Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akiknek sok testvére van,...

Akiknek sok testvére van, felnőtt korukban miért nem vállalnak ők maguk is sok gyereket?

Figyelt kérdés
Az ilyen családokban amikor felnőnek a gyerekek, boldogan emlékeznek vissza a gyerekkorukra, hogy milyen jó volt ennyi testvérrel felnőni. Akkor a családalapításnál miért csak 1-2 gyereket vállalnak?
márc. 16. 18:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Mi számít soknak?.


Mi hárman voltunk, nem is bírták anyagilag soha a szülők, én nem vállalnék annyit, mármint ha gazdag lennék, igen, de átlagos párként elég a 2, azokat is elég felnevelnim

márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Én az olyan családokra gondolok, ahol van pl 8 gyerek vagy több.
márc. 16. 19:15
 3/35 anonim ***** válasza:
88%
Más a világ már. Nagyapámék kilencen voltak testvérek, nagyanyámék hatan, két gyereket vállaltak. Nagyon nehéz körülmények között nevelték őket a dédszüleim, hiába volt szép gyerekkoruk, látták, hogy mennyire nehéz és mennyi lemondással jár. Apámnak három testvére van, de mi is csak ketten vagyunk tesómmal. Viszont mivel nekem meg a tesómnak kimondottan rossz a viszonyunk (a férjemnek meg az ő testvérének is), mi egy gyereket vállaltunk. A mai világban egyet is nehéz tisztességgel nevelni.
márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Az a gyerek, aki az anyja helyett nevelte a kisebb gyerekeket, az biztos nem szépen emlékezik vissza erre.


Kérdező, előtted az élet, vállaj nyolc gyereket, de tartsd is el ugyanúgy az összeset, meg foglalkozz is velük.

márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Ma már nem azok a körülmények. Boldogan a porban játszadozva a szántóföld szélén csak akkor jó, ha a következő generáció is úgy él. Ha már bekerül suliba meghasonul. Ma már kell minden gyereknek a külön foglalkozás, 8 gyereknél két szülő képtelen erre. Az anyagi részéről nem is beszélve.
márc. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy emlékeznek rá szépen vissza. Vagy hazudnak. illetve azt is pontosan tudják, hogy az anyjuknak milyen szar volt.
márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
90%

Anyámék heten testvérek, a kisebb gyerekkorára főleg pozitívan emlékszik vissza, de a középsulira már nagyon nem. Alkoholisták voltak a szülei, sokat éheztek és nem nagyon volt normális ruhájuk.

Én egyke lettem, mert eü okok miatt elvileg én is csoda, hogy sikerültem. Testvért szeretett volna nekem, de biztos vagyok benne, hogy nem fél tucatot.

Szerintem egy gyerek, ha normálisan öltözteted, eteted, fizeted a hobbiját havi 150 alsó hangon.

márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Mert nagyon jól ismerik, hogy milyen az, amikor sokan vannak.
márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ugyan még nincs gyerekem, de az egyik ismerősöm már a negyediknél tart és szeretnének még. Ők is nagy családban nőttek fel, felnőttként is erre vágytak. Mondjuk tegyük hozzá, hogy anyagilag is megtehetik, hogy több gyereket vállalnak
márc. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
28%
Apámék 7-en voltak testvérek,apu 1945-ben született akkor még a közönségek segítették egymást, mi már 3-man vagyunk.nekem 2-gyerek,nővéremnek 3-om,öcsémnek 1. Mi-értett nem tudom.
márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!