Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek,hogy ha a testvérem...

Mit tegyek,hogy ha a testvérem irányítja teljes mértékben a szüleimet?

Figyelt kérdés

3-an vagyunk testvérek.Én vagyok a legkisebb.A középső testvérem, ő csak "halad az árral", alapvetően megalkuvóbb, alkalmazkodó típus.


A nagyobbik testvérem viszont domináns.Ő egyfajta aranyifjú.Több diplomája van és mindegyik elég keresett.Mondanom sem kell, anyagilag is elvan engedve, mivel sikeresnek mondható, a szüleim kb mindenben ráhallgatnak, kikérik a véleményét és az van, amit ő mond.

Sok családnál, a szülők képesek irányítani a felnőtt gyereküket, nálunk ez teljesen fordítva van.


Én most érettségi utáni technikumban tanulok és lassan választani kell, merre megyek tovább.


A szüleim (testvérem) eldöntötték helyettem.Azt mondták:

-mérnök

-közgazdász

-orvos/állatorvos

-jogász

-természettudományok

-IT


Illetve, riogatnak,hogy ha nem akarok "aranyásó"lenni, akkor szerintük piacképes képzést kell választanom.

A középső testvéremnél is eldöntötték, IT képzésre küldték.Sokat szenvedett vele, 2 év csúszással , most nyáron fog államvizsgázni.Ő viszont nem lázadt a döntés ellen anno.



Én viszont lázadok, mert utálom a matekot, fizikát.Nekem elég lenne egy könnyű kis diploma, amivel tudok irodai munkát végezni.


márc. 17. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Talán beiratkoznak helyetted?

Döntsd el mit szeretnél, tanulj.

márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
18 éves kor felett nem kell a szülők beleegyezése. Oda jelentkezel, ahova akarsz.
márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

"Nekem elég lenne egy könnyű kis diploma, amivel tudok irodai munkát végezni.".


Hát nem akarlak elkeserítemi, de irodai munkát pont olyan diplomákkal fogsz találni, amit felsoroltak. Nem tudom, milyen diplomával gondolkodsz, de látszik, nem ismered a munkaerőpiacon.

márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha most technikumba jársz, akkor lesz egy szakmád. Abban nem akarsz elhelyezkedni? Akkor minek kezdted el egyáltalán?

Amúgy felnőtt ember vagy, sem a szüleid sem a bátyád nem dönthetik el helyetted, hogy mit csinálj. Meglesz a szakmád, elmész dolgozni és mellette levelezőn megcsinálod az egyetemet. Ha akarod. Mert nem kötelező ám egyetemre járni. Szerezhetsz egy második szakmát is az első mellé. Valószínűleg jobban járnál vele, mint egy akármilyen diplomával, ami csak azért van, hogy legyen.

márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Tartalmilag igazuk van, persze nem lehet rád erőltetni a hasznosat. Így rontod el az életed, ahogy akarod. Nem helyes rád erőltetni semmit, a helyeset sem. Majd a saját károdon tanulsz.
márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Nalam pl ram eroltettek anno, es banom. Azt tanuld/csinald, ami erdekel.
márc. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"persze nem lehet rád erőltetni a hasznosat"


Az a baj, hogy ha egyszerűen nem megy valakinek pl. a matek, arra tényleg hiába eröltetik az ilyen jellegű szakokat, az egyetemen tényleg nagyon durva a matek, tipikus szórótárgy. Én közgazdasági jártak, alig bírtam rengeteg gyakorlással átküszködni maham egy kettessel azon a félévenkénti 1 igazán játékos tárgyon, de pl. első félévben kiesett nálunk a gazdasági matekon a szak fele.

márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

Már bocs, de ezek minimum hat különböző tárgyból feltételeznek emeltet, de legalább jó vitt pontszámot. Ha olyan okos a tesód, akkor ilyesmiken nem ötletelhet.

Ha szereted a technikumodat, azzal mennék tovább a helyedben, akár második szakmára, akár az eredeti iránnyal felsőoktatási szakképzésre.

márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk könnyű kis diplomásokra pont nincs szükség, rohadtul telített a piac a mindenféle büfészakkal. Ha már egyetemre akarsz menni, tényleg tanulj valami normális területen (nem csak a felsoroltak azok), mert azt én sem támogatnám, hogy már szereztél egy szakmát, amiben nem akarsz dolgozni, ezért még ellébecolsz 3-4-5 évet egyetemen a mi költségünkre egy teljesen hasznavehetetlen szakon. Bocs, de ez időhúzásnak tűnik. Nem mellesleg a totális bölcsész szakok kivételével mindenhol kell valamennyi matekot tanulni, ha tényleg zokni vagy hozzá, te is csúszhatsz könnyedén.

Egyébként nem lehet senkit “küldeni” semmilyen egyetemre, mert oda felnőtt emberek járnak, nem a szülő íratja be a gyereket. A te döntésed, de ja, a fent leírtakat gondolom, valószínűleg a szüleid is. Nem kötelességük bármit támogatniuk.

márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!