Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek ezt a gyereketeknek?

Engednétek ezt a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A fiam most nyáron lesz 15 éves. Az a terve a nyárra,hogy egy országbérlettel felszáll mindenféle vonatra, leszáll bármerre az országban, ott mindenfele menni, legyen az erdő, mező,domb/hegy, majd néhány helyen az erdőben aludni. Elmondása szerint külföldi Youtube videókból vette az ötletet, ahol függőágyakba az erdőbe alszanak a civilizációtól messze, ott is főznek kompakt tűzhelyekkel s, hasonlókkal. Fiatal koromban én is csináltam hasonlókat, de sokat gondolkoztunk, hogy ez mennyire jó ötlet a mai világban, mert valamennyire örülünk is, hogy jobban kimozdul otthonról, világot lát, de mégis tartunk tőle hogy 250km-re bármi baja esik. Volt bárkinek hasonló tapasztalata a kölykével/ ti mennyire engednétek ezt meg neki? Bármiféle véleményt szívesen várok!

ápr. 3. 22:53
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
85%
Eszembe nem jutna megengedni egy 15 évesnek, 18 évesnek is nagyon ódzkodva.
ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nem hinném, hogy egy talpra esett életre való gyerek lenne ennyi idősen. Én nem tudnám ezt komolyan venni, főleg, hogy egy Youtube videóból szedte, ez ilyen hirtelen fellángolás számára. Amikor meg ott lenne élesben azt se tudná hol van. Ne engedd meg neki, idősebb barátokkal talán ellehetne engedni, de így nem!
ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt fiaim évi néhány éjszakát bivakolnak így, csoporttal, előre leszervezett helyszíneken. Egyedül, meg ahogy esik úgy puffan, meg nulla erdőjárási ismerettel, kontakt nélkül szó se lehet róla.
ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Ha tapasztalt túrázó ÉS nem egyedül menne, hanem legalább 1-2 szintén megbízható baráttal, akkor lehetne róla szó. Ezek hiányában nem. Azt simán engedném, hogy egyedül utazgasson országon belül várost nézni, de ezt így kizárt.
ápr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy nem engedném. Ha valakivel együtt menne, akkor sem.
ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
NEM
ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
En se engednem
ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 Darius- ***** válasza:
85%
Gondolkodtam egy darabig. Nemet írok, mivel egyedül menne és kicsi, a te felelősséged, ha baj lesz. Én azért ennyi idősen mentem az erdőbe akár vagy elszoktem inkább otthonról. Volt amikor barlangban aludtam vagy fa alatt. De nem vagyok az a típus, aki magából indul ki. Viszont , ha van vele felnőtt menjen, mert nem jó, ha kényes ember lesz belőle, aki a természetet sem ismeri.
ápr. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
Borsod, Szabolcs egy éjszaka és többet még az udvara se fog kimenni ha haza ér nem hogy kint aludni.
ápr. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván nem, és ezt biztos nem az anyuka írta ki.

Eleve meg sem teheti, hiszen a szülő felel a gyermekért. Ha bármi történne vele, a szülőket fogják elővenni. És elég nonszensz gondolat, hogy egy 15 éves hetekre elmegy otthonról és erdőben alszik.

ápr. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!