Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednétek, hogy a 15 év...

Engednétek, hogy a 15 év feletti, de 18 alatti gyereketek a saját pénzét számítógépes játékra költse alkalmanként?

Figyelt kérdés

2020. aug. 19. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, bármikor
Igen, de csak, ha nem túl sokszor
Nem
Egyéb
153 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Saját pénzét... Ha a sajátja akkor azt csinál vele amit akar.
2020. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Már megint egy értelmetlen kérdés. Ha itt százan engedjük is, attól még anyád nem fogja. Ami szívás, de ez van.
2020. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 zol56 ***** válasza:
92%
Persze, főleg ha nem függő. Legalább olyan dologra kölri, ami Őt kikapcsolja, szórakoztatja.
2020. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%

Hát ha az ő pénze nyílván hagynám neki, hogy az csináljon vele, amit akar, főleg ha megdolgozott érte akkor had élvezze.


Viszont, ha én adnám zsebpénznek, akkor korlátoznám minimális szinten, esetleg ha elkölti az összeset hamar, akkor nem kapna többet(kiv. ha fontos dolog), tanulja meg, hogy felelősen bánjon a pénzével.

2020. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Megadnám neki az Ncore fiókomat de ha multizni kell megveheti persze.
2020. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
A saját pénzét arra költi, amire akarja, amíg az nem valami káros dolog. Persze azért, ha már beteges mértékben költene csak ilyen játékokra, azért elbeszélgetnék vele, mert nem szeretném, hogy függővé váljon.
2020. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
Biztos. Bár előbb szeretném, ha elmagyarázná, mert gondolom, nem Sims-ezni akar, amit le tudna tölteni, hanem valami MMORPG-t.
2020. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
Ha megdolgozott érte. Jó, ne baxa el az egészt gepre, de egy részéből kell szórakozni is. Akkor meg pláne, ha pl informatikusi álmokat dédelget, mert akkor biza kell a combos gép.
2020. aug. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
40%
Igen, de aztán cipőre, meg prostikra ne tőlünk kérjen!
2020. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A saját pénzével azt csinál, amit akar. Akkor is, ha az úgy a saját pénze, hogy én adtam neki zsebpénznek. (Nyilván úgy értem, hogy ha nem illegális dologra költi vagy olyasmire, amivel másoknak vagy magának árt). Ha játékra költi, akkor játékra költi, legalább megtapasztalja, hogy mennyire éri meg erre költeni.

Ezt én is így tanultam meg anno. Kaptam x összegű zsebpénzt, ha elcsesztem valami baromságra, amit megbántam, akkor onnantól tudtam, hogy erre nem érdemes máskor pénzt kiadni.

2020. aug. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!