Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más anyukájának is vannak...

Más anyukájának is vannak kellemetlen megjegyzései?

Figyelt kérdés

13 éve (21 éves korom óta) lakok külön a szüleimtől, felköltöztem a fővárosba egy a szülőfalumból, ami a nyirségben van. Azóta férjhez mentem, van egy 4 éves lányom. Albérletben élünk. Anyám mindig olyan emberek életét emlegeti, akikhez semmi közöm. A barátnője lányának milyen jól megy, családi házát építettet, nekünk mikor lesz? Xy veje rendőr Debrecenben, szolgálati lakása van. Nekünk miért nincs? Xy férje orvos, nagyon jól megy nekik. Nekünk miért nem? Vegyünk vidéken házat. Abba nem gondol bele, annyira már nem olcsó ott sem, kevesebb a munka. Néha a munkahelyemről szimplán jófejségből elhoz a metróig a főnököm. Miért nem "fogom" meg? Családja van, nekem is. Egyébként autónk van, nem vezetek a fővárosban, azért is lenéz az anyám. Otthon a kis faluban az ottaniak autóval járnak mindenhová. Mással nem is nagyon tudnának.

Apukám az egész életét ledolgozta, anyu is. Apa mindig jobban keresett, céges autója volt, kafatéria már 20 25 éve, anyu őt is szekálta. Xy vállalkozó, fellépő öket a pénz? Szegény apa amikor csak tehette maszekolt hétvégenként a szabadnapjain. Ha véletlenül nem volt maszek munkája, anya azt is a fejéhez vágta. Apa szabadságjai maszekolással teltek főleg. Mire jó szekálni a másikat?

Nekem azt szokta mondani, hogy nem ilyen sorsot szánt nekem. Azt hiszi olyan egyszerű az élet, mint a brazil szappanoperákban. Az ilyen kijelentései se nekem, sem a férjemnek nem tetszenek. Finoman többször is jeleztük.

Mit csináljak még?


ápr. 4. 09:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Ne légy finom. Hanem határozottan igazítsd el, de becsülettel. Ha meg kezdi a hülyeségeit csapd rá a telefont.

Aztán te is tudsz mondani ezt azt ha akarsz. Gipsz Jakabnak milyen jó mert a szülei vettek nekik házat, kocsit, havi 300 ezret kapnak. Te is tudsz mondani ilyeneket.

ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú az én anyámnak is vannak kellemetlen megjegyzései, de még mennyi! Nem is részletezem, de kb. minden héten belém rúg valamilyen jóindulatúnak tűnő megjegyzéssel. Ő pl. abba nem bírt beletörődni, hogy nem lett gyerekem, ezért mindenkinek azt terjeszti, hogy meddő vagyok. Aztán hallom vissza a nem túl okos szomszédoktól, hogy meddőségi orvost ajánlgatnak, meg sajnálkoznak.

Azt bánom nagyon, hogy húsz éve nem szakítottam meg a kapcsolatot vele, most már rohadt öreg ahhoz, hogy felfogjon bármit.

Amit tehetsz: leválsz róla, főleg érzelmileg, nem hagyod hogy hatással legyen rád. Akkor megunja, és talán abbahagyja. Ha nem, akkor minél nagyobb távolságot kell tartani tőle, kevés találkozás, csak a nagyobb ünnepeken.

ápr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Hát a te döntésed hogy fizetsz 100-150 ezret Bp-n egy lyukért, legalább akkor hitelt fizetnél.
ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Anyósom ilyen a párommal, azért se értjük, mert felhozza példának a saját keresztgyerekét, hogy L. milyen szépen rendbe hozta a dolgait, házat vett, stb. Csak kifelejti, hogy L. kétszer is volt börtönben és az anyja vette neki a házat :D
ápr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Emlékszem apának volt egy fiatal kollégája, anyám mindig azt mondta, nézd meg, ő feltornázta magát, ilyen fiatalon milyen szép háza van. Aztán később kiderült a csókáról, hogy a munkája révén kenőpénzt fogad el, le is csukták. Apa mindig becsületes, tisztességes volt, meg volt mindenünk, ha palotánk nem is, de ezt neki köszönhetem, nem anyámnak. Olyan emberek életét hozza fel, hogy milyen jól megy nekik, utána meg hallom, a nagy jó létben csalták egymást, el is váltak. Van egy uncsitesóm. Hivatalos munkája nincs, a faluban mindenki tudja, hogy seftelésből él. Ő ezt bevállalta az ő dolga. Jól megy nekik. Anyu mondja, milyen "jó helyre tette a felesége a pics@ját".
ápr. 4. 11:12
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukám is mindig megjegyzéseket tesz. Gyerekként nem volt egyszerű, nagyon sok dologban korlátozott. Ő választotta ki, milyen szakkörökre kell járnom és nem hagyhattam őket abba, minden nap megmondta, mit húzható fel és milyen lehet a hajam, kötelezett a vallásra, illetve eltervezte, hogy szegényen és értelmiségiként fogok majd élni (tanárnőként, mint ő). Nem tudta belátni, hogy egyszerűen nincs eszem tanulni, hogy a matek kettesért napi 5 órát tanultam sokszor már sírva. Az lett, hogy egy haverom segített lelépni külföldre, egy csomagoló céghez. Itt sem keresek sokat, de kicsit tudok félretenni. Ezt nem bírja elviselni. Kéthetente ír pár sort, amiben panaszkodik, ha lát egy képet, ahol viselek egy 2 eurós bizsu fülbevalót, jön a gúnyos kérdés, hogy ezüst-e, vagy fehérarany. Mindent bíráló, amit teszek, mikor elhagytam a bántalmazó páromat, szerinte maradnom kellett volna vele "ha már kibírtál vele 6 évet, ez csak hiszti", az új párom utálja, mert külföldi, mikor mentünk nyaralni, akkor beszólt, hogy biztos jó gazdag és sokat költ rám (akkor pont az én pénzéből mentünk). Szóval, nem volt soha jóindulatú velem. Bármit tettem, az neki nem volt jó. Kiderült, hogy minden vagyonát a testvérem irattak a hátam mögött, aki azt csinálja, amit mond. Most, hogy ilyen messze élek tőle és ritkán keres, végre szabadnak érzem magam.
ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Néha a munkahelyemről szimplán jófejségből elhoz a metróig a főnököm. Miért nem "fogom" meg? Családja van, nekem is.



Ne haragudj, de a "családja van, nekem is" - helyette mert szeretem a férjem, és boldog vagyok..


Te meg tanulj meg határokat húzni, és kerek perec kiosztani anyádat, nem gyk vergődni vadidegeneknek.

ápr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es

Egyértelmű, hogy szeretem a férjem. Erkölcsileg mennyire van rendben, hogy engem mint férjes asszonyt, a nős főnökömmel akár összeboronálni.

Légy szíves, ne olvasd, és ne írj, ha nehezményezed, hogy itt szeretnék tanácsot kérni (te szavaddal vergődni).

ápr. 4. 12:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is ett csinálnám.

Képzeld xy anyja egész lakomát csinált húsvétkor, te miért nem? Zy anyja külföldre viszi nyaralni az unokát minden héten, te miért nem? Xx anyja még 85 évesen is dolgozik, te miért nem?

ápr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Igen vannak! Távolságtartónak kell lenni!
ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!