Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak megjegyzés...

Miért kell anyámnak megjegyzéseket tennie a súlyomra? Olyan nehéz megtartania magának a véleményét, ha már senki nem kérdezte?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, ne menjek haza, mondaná ezt mindenki, de legyünk reálisak, nem ez az ésszerű megoldás. Van egy 12 éves húgom, elsősorban miatta megyek haza, nem anyám miatt. Nyilván a 12 éves húgom, faluról nem fog 3 órát vonatozni hozzám anyám nélkül, meg úgy sehová egyedül, mert még nem tömegközlekedett egyedül, falun nem volt erre szüksége. Ha meg anyámmal együtt megy, semmivel nem vagyok beljebb, max nem otthon ugat be anyám a testsúlyomra, hanem valahol máshol. Szóval a felesleges és haszontalan, akkor "ne menj haza/ne találkozz anyáddal" kommenteket ugorjunk át.

Az van, hogy valahányszor hazamegyek, anyám beszól valamit a testsúlyomra, mindig azt, hogy híztam. Akkor is, ha nem, sőt, akkor is, ha kifejezetten fogytam. A tököm tele van vele, hogy szépen fogalmazzak. Gyerekkorom óta dagadt voltam, amíg tehetett volna ellene, nem tett, nem engedett iskolai sportfoglalkozásokra járni általánosban, mondván milyen hülyén nézne ki, ha kövéren táncolnék/futnék/bármi, pedig ingyenes volt, csak egy aláírásába került volna, soha nem főzött egészséges ételeket, nekem se hagyta a próbálkozást a konyhába. Ezek után nekem ne most ugasson bunkón, aggódás címszó alatt, amikor már magamnak rendeztem az életemet

Most függetlenül attól, hogy tényleg kövér vagyok-e, semmi köze hozzá.

Jelenleg amúgy életmódváltás alatt állók, fokozatosan próbálom átállítani a szokásaimat, egyébként sikeresen.

Anyám hétvégén nagyon felbosszantott. Hazamentem 4 hét után, átöltöztem. Anyám rögtön beszólt, hogy híztan, majd elkezdett kérdezgetni, hogy ne adj isten terhes vagyok-e. Kezdjük ott, hogy szingli vagyok, ki a gyásztól lennék terhes? Különben is, vagy 10 éves korom óta, tehát 11 éve azt pofázom, hogy nem akarok gyereket. És tegyük hozzá, hogy amúgy nem híztam, a mérleg szerint 10 kiló különbség volt a hétvégi és a négy héttel azelőtti súlyom között.


nov. 28. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%

"Most függetlenül attól, hogy tényleg kövér vagyok-e"


Majd ha elfogadod a súlyod, tojsz rá, mit mond anyád.

nov. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
De amikor elkezd kóstolgatni miért nem szólsz neki vissza? Mondd meg neki, hogy álljon le a témáról mert zavar, hülyeséget beszél ráadásul pontosan neki köszönhető, hogy olyan súllyal kezdted a felnőtt életed amilyennel. Szóval ha valakit csesztetni szeretne a súlyod miatt akkor álljon tükör elé.
nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#2 Vissza szoktam szólni, csak mintha a falnak. Megmondtam tárgyilagosan, hogy ne csinálja, kértem szépen, ordibáltunk is egymással, viccelődve is elmondtam. Szerintem mindenhogy elmondtam, ahogy el lehet mondani, hogy akadjon le a témáról.
nov. 28. 17:29
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Akkor viszont lásd az első válaszát, egyszerűen ne érekeljen, mit magyaráz. Vedd úgy, hogy értelmi fogyatékos vagy ostoba - ennyire képes.
nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Szokj rá arra, hogy amint meglátod, mondd, hogy "Hű de rosszul nézel ki, anya! Nagyon sokat öregedtél, mióta nem láttalak, be van esve az arcod, ősz a hajad, tiszta ránc vagy..." Ha tesód vevő rá, még rá is játszhattok, ha valamit csinál anyukád, küldd oda a tesód (de beszéld meg vele előre, miért csinálod, nehogy rápánikoljon, hogy tényleg mennyire öreg az anyukátok), hogy "segíts anyának, látod, már nem bírja". Ez főleg akkor üt nagyot, ha valami kis semmit csinál, ken magának egy kenyeret, vagy ilyesmi.
nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
12%
Esetleg arra nem gondoltál, hogy fogysz és jól megbosszulod azzal, hogy tovább élsz és egészségesebb leszel?
nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Vannak azok a vélemények, amiket el kell engedni a füled mellett. Ez tipikusan olyan.
nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

"Nem lennék túrógombóc ha te megtanultál volna főzni!"

"Híztál?" "- Igen."

nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Javaslom, hogy ha ez ekkora problémát okoz, akkor menj el pszichológushoz. Ez tipikusan yan dolog amit ha alaposan kibeszélsz magadból egy szakemberrel, anyád szavai lepattannak majd rólad: egyszerűen nem fog érdekelni, mivel tudod, hogy irreleváns az véleménye.

Érdemes nem védekező választ próbálni adni. Olyat, amivel nem védekezel így nem tud vitát generálni. Pl

- Híztál.

- Sajnálom, hogy így látod, anyu.

..

Ezzel sem nem cáfolod (ami vitát generálnak) sem nem támasztod alá amit mondott.

nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Férjem az ilyen embereknek mindig még tódítja a hülyeségüket. Erre ritkán tudnak mit mondani, vagy a butábbja megnyugszik, hogy milyen okos is ő.

Igen anyu száz kiló vagyok.

Igen száztíz.

Majdcsak rájön ha te képtelenségeket mondasz, és vigyorogsz hozzá, hogy nem tud rád hatni a kellemetlenkedésével.

nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!