Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám lefürdetni?

Hogyan tudnám lefürdetni?

Figyelt kérdés

Édesapám középsúlyos demens.

Sajnos személyes higiéniája is leromlott.Tippet,trükköt,tanácsot szeretnék kérni hogy tudnám rávenni hogy lefürödjön.



ápr. 7. 22:51
1 2
 1/11 Darius- ***** válasza:
71%
Nem írtad le az okokat. Ki kell deritsd miért nem akar. Van aki attól fél, mert mélynek látja a vizet, a másik attól, hogy hideg van, habár valójában nincs. Így lehetne alkalmazni megfelelő módszereket. A fürdő környezetét hangulatos abba lehetne tenni kezdetnek.
ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Tegyél neki zenét

Magyarazd el lepesről lépésre, hogy mi fog törtenni es miert

Nem lesz könnyű lehet így sem

ápr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Szivaccsal. Nem fogod nyilván zuhanykabinba vagy kádba fektetni. Csutakolni kell sajnos.
ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ha zuhanykabin van akkor egy széket betennék mert úgy kényelmesebb ha le tud ülni. Meg te is könnyebben tudsz neki segíteni. Csak arra érdemes figyelni hogy valami törölközőt tenni kell a szék alá hogy ne csúszkáljon.
ápr. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem írtad le az okokat. Ki kell deritsd miért nem akar.


Nem elég, hogy demens? neki nem kell különösebb ok ezen kívül, nem és kész.

ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6-7, nem troll, bénán írta, rossz helyre a kulcszavakat, sokan tévesztik el.
ápr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Mivel az ilyen kérdésekre mindenki a saját hitrendszered alapján válaszol, én sehogy. Ez már nem az én kompetenciám. Emelgetni, cipelni...

Itt lenne nálam az a pont, hogy a család többi tagjával összefogva fizetett segítség olyantól, aki szakember.

ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A szavazásho: szerontem a kérdezö összetévesztette a kulcsszavak és a szavazás funkciót.


Kérdezö: a legjobb lenne, ha egy hozzáértö ápolót hívnál, aki megfürdeti és megmutatja neked közben a szakfogásokat, nem egyzserü ugyanis.

ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd együttérzésemet.


Édesanyám volt demens, azon belül Alzheimeres. Egyik zuhanyoztatásnál két centin múlt, hogy a körmével nem kapta ki az egyik szememet.


Korábbi válaszoló kedvéért: egy demenssel nem lehet "megbeszélni". Éppúgy nem lehet, mint ahogy egy hintalóval sem.


Arra számíts, hogy a helyzet romlani fog, és nem feltétlenül időben egyenletesen. Veszélyben vagy, vagy leszel, a vagyonod (pl. felgyújthatja a lakást), a testi épséged és a mentális épséged tekintetében is.


Nem fogod tudni magad kezelni a helyzetet!


Keress olyan idősek otthonát, ahol demenst is fogadnak. Már most mondom, csak olyan van, amelyik nem "annyira" rossz. Én Bp-től kb. 40 km-re találtam.


Számíts arra is, hogy nagyon sokba kerül. És arra is, hogy hosszú a várakozási idő, tehát mielőbb add be aelentkezését.


Ez azonban megbukhat az ellenállásán. Szükséges tehát min. a részleges cselekvőképtelenségének megállapítása (ez peres eljárásban történhet), utána a gyámhatóság rendelhet neki gondnokot. Ezt mind végigcsináltam.

ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem biztos, hogy mindenkinél beválik, de nekem a legtöbbször bejött a nagymamámnál és az anyósomnál is, hogy lyukat beszéltem a hasukba... Közöltem, hogy füdésidő van, itt persze jött a "de nem, én most fürödtem, majd megyek, ha akarok, segitség gyilkos" minél indokoltabb volt a fürdés, annál hevesebb volt a tiltakozás. Anyósom meg is ette a pelus tartalmát... Gondolhatod mi volt ott! Na én itt elkezdtem beszélni a tavaszi virágoktól kezdve a kresztáblákon át a globális felmelegedésig, minden hülyeséget összehordtam és amit ő mondott, azt is beleszőttem, így folyamatosan fenntartottam, pontosabban eltereltem a figyelmét a fürdésről, közben viszont kivezettem a fürdőbe, lemosdattam, stb Megkérdeztem, hogy a tusfürdő illata melyik virágéra hasonlít, azt mikor ültetik, vetik, aratják, eszik, isszák. És ami a legfontosabb, minden történést úgy állítottam be, hogy az ő akarta, ő zalálta ki. Pl ó tegnap én is vettem ilyen fürdőszivacsot, de az enyém nem ilyen jó, a tiéd milyen jó anyagú és mennyi habot csinál, az enyém a felet se és nem is ilyen szép a színe, ha majd megint mész a kínaiba vegyél kérlek nekem is ilyet... Jaj rengeteg baromságot összehordtam, de meg tudtam őket fürdetni. Nyilván volt, amikor nem jött be, de a legtöbbször igen! 😁
ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!