Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a legjobb módja a független...

Mi a legjobb módja a függetlenedésnek?

Figyelt kérdés

Nemsokára végzek a tanulmányaimmal és saját munkám lesz. Ez azt jelenti hogy végre képes leszek saját magamról gondoskodni.

Na most, én egy eléggé különleges életmódot folytatok. Nekem minden fontosabb az egészséges lét, legyen ez a diéta, sportolás vagy csak a minden napi aktivitások.

Jelenleg az egyik szülőmmel és a bátyámmal élek együtt. Ők, mondjuk úgy szeretnek lazán élni. Ezalatt úgy értem, nem nagyon törődnek mit esznek, mennyit mozognak. Na mindegy. Egyátalán nem hasonlít az életmódunk és szeretnék a saját utamra térni és elfalazni magam ettől az élésmódtól, viszont ez nem oly egyszerű.

Van két tesóm, és nálunk teljes mértékben megszokott lett, hogy amíg a gyerek el nem hagyja a házat, addig a szülő gondoskodik majdnem minderől. Ebbe beletartozik mit eszünk, mikor és mennyit, és még sok más ami szükséges a boldog és nyugalmas együttéléshez (amivel semmi gondom sincsen),és ezt úgy látszik énrám is rám akarják erőltetni, de nekem ez teljesen elfogadhatatlan.

Lehet hogy azért nem engedik, mert még nem vagyok önfenntartó, de ez sem lesz így mindíg és egy idő után a sarkamra kell álnom és nemet mondanom.

Viszont nem szeretnék csalódást kelteni bennük, ugyanannyira pedig nem szeretnék teljesen szolitúd életet élni, mintha nem is velük élnék.

Komolyan mondom az egyetlen dolog ami mostanában együtt tart minket az a kaja..., de az a mi problémánk.

Volt már valamennyiőtöknek hasonló élménye aki tudna tanácsot adni ebben a helyzetben?

Minden potitív választ szívesen fogadok :)



ápr. 23. 07:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Mit szeretnél kerdezni? Azt eszel, amit akarsz, amíg magadnak vásárolod be a szükséges dolgokat a saját penzedbol. Plusz az ajtó nyitva áll, el is költözhetsz nyugodtan
ápr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

A mai árak mellett friss szakmával egyedül nehéz lenne úgy eltartani egy albérletet, hogy a hónap végén legyen mire félrerakni, és fenn tudjam tartani az életmódomat, ugyanis mostanában sajnos nem olcsó egészégesen élni...


Ne tévesszen meg, nem kérdéseket teszek fel, nem várom el hogy mások mondják meg helyettem mi a helyes döntés.


Tanácsot, útmutatást szeretnék kérni, mások mit tennének a helyemben.

Máe csak felületesen ugye, ugyanis az egész életemet nem tudom, nem akarom ismertetni.

ápr. 23. 07:37
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem. Milyen tanács, útmutatás? Lesz fizetésed, megveszed, amit szeretnél enni.

És másodállás, passzív jövedelem, hogy gyűjteninis tudj, hogy majd el is tudj költözni.

Mert kicsit az az érzésem, hogy te inkább a családodat akarod megváltoztatni, hogy úgy gondolkodjanak az egészséges életmódról mint te.

Ez semmiképpen nem lesz járható. A másikkal sosincs dolog. Csak magunkkal.

ápr. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

Önállósodni úgy lehet, ha elköltözöl és saját magad oldod meg a megélhetésedet.

A nehézségek hozzátartoznak ehhez a folyamathoz, amít a szülöknél élsz az ö költségükön, addig semmiféle önállóságról nem lehet beszélni.

Aki megmagyarázza, miért nem lép, illetve (papíron) felnöttként engedélyre vár, az gyerek és maradni is akar ebben a statuszban

ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
De nem lehet érteni hogy mi a jo eget akarsz kérdezni. Ide írtál egy kisregenyt a semmiről és tanácsokat vársz az ismeretlen kérdésedre
ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%
Iránymutatás: A meki olcsó, minőségi étel drága.
ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy mi mit tennénk az számodra nem releváns, mert azok mi vagyunk. Neked azt kell tenned, amit te gondolsz/érzel, hogy neked jó lenne. Egy biztos, nem ennék olyan ételt, ami nekem nem tetszik, csak mert az van. Akkor inkább vennék a pénzemből valamit, ami nekem tetszik. Hát itt te számítasz és a te boldogságod.
ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
A függetlenség azt jelenti, hogy önfenntartó életet élsz a szüleidtől külön, saját vagy bérelt lakásban. Amíg egy fedél alatt éltek, addig függtök egymástól és meg kell taláni a kompromisszumos együttélés módját. Ebben senki se fog tudni segíteni nektek, magatoknak kell megoldanotok egyénre szabottan.
ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%

Semmi. Nem fogsz passzátszelet fingani egymagad... Nem függetlenedés lesz ebből hanem nyomorgás jobb esetben...


Tart ideig óráig vagy ameddig a melóhelyed! Mellesleg albérlet fizetés helyett abból a pénzből kissebb földeket is vehetnél azok legalább termelnek némi haszonbért és a későbbiekben is csak felfelé megy az áruk.

ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
95%

Én sem értem, mi a kérdés pontosan. Erőltetik, hogy egyél egészségtelen ételt? Mondd, hogy nem eszel olyat és vásárolj be a neked megfelelő ètelekből. Ha dolgozol majd és még a szülődnél laksz azért ezt meg tudod engedni magadnak.


Az egészséges étkezés nem feltétlenül drága. Én mióta egészségesebb étrendre váltottam, kevesebbet költök ételre.

ápr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!