Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy apám előtt nem...

Normális, hogy apám előtt nem lehet cigizni mert megtiltotta nekem pedig 19 éves vagyok?

Figyelt kérdés
Bújkálnom kell ennyi idősen is, mert hiába a saját pénzemen veszem a cigit, mikor meglátta azt mondta szét veri a fejem hogy cigizni merek, amíg itthon lakok addig nem cigizhetek, hiába nem gyújtok rá sose a lakásba nem engedi. Ezért piálni is titokban szoktam. Ennyi idősnek miért tiltja ennyire, volt hogy kivette a fiókomból a cigimet és kidobta az egész dobozzal a kukába. Ilyet nem is tehetne. Ha meg ellenkezni próbálok fenyeget. Ha itthon van nem is tudom a jó kis cigi kávé kombómat élvezni):!

máj. 1. 08:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%

Valamilyen szinten kikötheti, hogy a saját lakásában mit lehet és mit nem. Egyet nem tehetne: ilyen stílusban.


Én - fordított esetként - igazából 14 évesen megkaptam a nappalit úgyszólván félig és kikötöttem a cigi megtiltását. :-) Nálunk ez bonyolultabb volt, anyum nem járt ide, apám járt ide és volt közös szórakozásunk. Én tiltottam meg neki a cigizést itt. :D

máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
29%

Emberek a kérdező azt írta hogy az apja egyáltalán nem engedi cigizni. Nem cigizik a lakásban, de máshol se engedi amíg otthon lakik, ha meglatja a fiókban kidobja.

Szóvalnszerintem durva ilyen szinten korlátozni valakit, bem fogja fel az apa hogy már nem kisgyerek a gyereke. Ha akar úgyis rágyújt. Mindenki követ el hibákat, ő is elkövetett. Ráerőszakolni senkire se lehet a véleményünket. Kérdező az egy dolog hogy mit tehetne és mit nem apád, megteszi és kész. Az segít ha elköltözöl.

máj. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális apai reakció hogy egy szülő nem akarja végig nézni ahogy egy függőség tönkreteszi a gyerekét. Legalább ilyen szar alkoholizmust végignézni, vagy evészavart, stb.
máj. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
7%
Annyira szar szülő az ilyen. Azt gondolja attól még máshol nem cigizel. Nálunk ugyanez volt tilos volt még az udvaron is cigarettázni mikor apám otthon volt. Hiába volt saját kereset. Az ő háza azt csinálod amit ő mond...gyökerek
máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
Az a gyökér aki a szüleiről így beszél…..
máj. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kettős érzéseim vannak ezzel kapcsolatban. Nekem is nagyon durván cigi-ellenesek a szüleim, tinikoromban kezdtem el cigizni, még fiatal felnőttként is kitartott ez a szokás pár évig, de soha nem mondtam el a szüleimnek. Eszembe sem jutott volna úgy rágyújtani, hogy otthon voltak. Lehet, hogy tudták rólam, mert megérezték, amikor cigiszagúan jöttek haza, de erről nem szóltak, mert tiszteletben tartottuk egymás határait. Én azt, hogy nem cigizek, amikor velük vagyok, ők pedig, hogy nem szólnak bele abba, hogy mit csinálok, amikor nem otthon vagyok.

De persze téged is megértelek. Felnőtt ember vagy, nem akarod, hogy korlátozzanak. Próbálj meg szerintem úgy gondolkozni erről, hogy apád nem kib*szni akar veled, csak neki fontos, hogy ne dohányozz a környezetében, mert zavarja. Bírd ki azokat az alkalmakat, amikor vele vagy. Tudom, hogy jó a kávé és a cigi, én is voltam nikotinfüggő, de a szüleim előtt megembereltem magam. Cigiztem és kávéztam, amikor kimozdultam otthonról. Ők is csomó áldozatot hoztak értem, amíg felneveltek, én is meg tudok hozni egy-két áldozatot az ő kényelmük érdekében.

máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
54%
Sztm nem
máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%
Cigaretta = Puha erekció = Szomorú barátnő!
máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
lány vagyok és elmondom neked a dohányos pasik jobbak az ágyba! Tapasztalat!
máj. 4. 12:46
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező irtózatosan buta vagy. Komolyan hiszed hogy bármi összefügges van? A kérdésed is gyerekes. Mit számít a mi véleményünk itt? Úgyse tudunk apádra hatni, csak azt tudjuk mondani hogy ha nem tetszik költözz el.
máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!