Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most így akkor a jogsinak mi...

Most így akkor a jogsinak mi értelme volt?

Figyelt kérdés
Szüleim rámerőltettek a jogsit, a végére azért megszerettem. De amióta megvan a jogsim, nem vezethetek egyedül, de nekik sosincs idejük vagy kedvük eljönnni velem, de azért folyamatosan panaszkodnak hogy ki fogok jönni a gyakorlatból.

máj. 12. 15:38
1 2
 11/20 anonim válasza:
100%
Kocsit hitelre, nagyon okos döntés! :D
máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Sztm meg hülye aki autóra kölcsönt vesz fel...másfél milliós kocsira nem nehéz összeszedni..
máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet. Volt egy kevés megtakarításom, abból vettem egy használt roncsot, ami csak a pénzt vitte. Óriási szerencsével sikerült megszabadulni tőle. Éveken keresztül jártam használt autókkal, míg sikerült újat venni.
máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Menj MOL limozni. Ha van egy éves jogsid, azon tudsz gyakorolni.


Mindenki bénázik az elején, de valahogy meg kell tanulni ezt és az csak gyakorlattal megy. Így nem értem a szüleidet... Én felnőttként (28 évesen) csináltam meg a jogsit, nem volt mellettem senki az első útazásaimnál. Bénáztam-e? Igen... Kárt csináltam? Nem.

Oda kell figyelni és nem lesz baj.

máj. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szrnám le. Nálunk is ez volt, erőltették legyen meg. Oké. 15 éve nem vezettem.


Miután megszereztem, mindig jöttek a kifogások miért NEM vezethetem az autót - akkor is, hogyha mellettem ülnek.

Ők azzal érveltek, hogy majd a sajátomat vezetem... aha :D Miből veszek 19 évesen saját autót?

Azóta lenne rá pénzem, mert már melózok, csak hát mire összegyűlt egy használtra, akkor már 6. éve nem vezettem.


Most ha vezetni akarnék, kb. újra kellene vizsgáznom, mert már semmit nem tudok a KRESZ-ből.

máj. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
15# Ez csak akarat kérdése. Előveszel egy kresz könyvet és elolvasod, veszel pár óra felevenítést egy oktatótól és mehetsz. Nem kerül fél milládba, mintha most kezdenéd, szóval nem gondolnám, hogy felesleges volt.
máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem érdekel, nekem nem létszükséglet az autó.


Home office-ben dolgozom de amikor be kell mennem, 25 perc alatt benn vagyok bringával és nem kell a forgalommal b.cakodni :D A városban, ahol lakok, minden elérhető, ami meg esetleg nem, akkor megyek tömegközlekedéssel.

máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16-os, már évek óta külföldön élek.

Itt nem annyi, hogy "veszek egy KRESZ-könyvet" és elolvasom. Újra kell vizsgáznom teljesen, plusz tanulójogsit kapok, amivel 2 éven kereszül nem vezethetek egyedül, csak ha ül mellettem tapasztalt sofőr.


Szóval semmivel sem lennék vele előrébb, de nem is érdekel. Nekem nem létszükséglet az autó.

máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%

18# Ez oké, de akkor ne keverd a dolgokat, mert ha szükséged lenne rá, megoldanád és hogy már olyan helyen élsz, ahol nem fogadják el a már meglévő magyar jogsit, az már teljesen más élethelyzet. :) Leírtad a lényeget, téged nem is érdekel.

Itthon kb. ennyiből áll feleveníteni a tudást és mégsem kerül annyiba, mintha most kezdené az ember, tehát a kérdezőnek ez előny lehet akkor is, ha most dühös a helyzetre.

máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Melyik ország ez, ahol nem jó a magyar jogsi??


Nekünk még autónk se volt, de anyám szerint a jogsi az kellett. Hát jó. Úgyhogy később, már férjes asszonyként vettem 20 órát egy oktatótól és vezettem. Azért a KRESZ - t csak nem törlöd ki az agyadból, eléggé logikus is, többnyire.

máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!