Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha lenne kiadott lakásod, és...

Ha lenne kiadott lakásod, és a felnőtt gyereked szívesen elköltözne és önállósodna, akkor kiraknád a bérlőt és átengednéd a lakást a gyerekednek, vagy végignéznéd, ahogy albérletet keres?

Figyelt kérdés
máj. 24. 14:52
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:
(Az említett felnőtt gyerek tanul és mellette dolgozik. Eltartani tökéletesen el tudná magát, csak egy komplett albérlet kifizetése lenne nagyon sok.)
máj. 24. 14:54
 2/48 anonim ***** válasza:
65%
Természetesen kiraknám a bérlőt.
máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
82%

Sok mindentől függ.

Egyrészt az önállósodás nem ott kezdődik, hogy alá rakom a lakást. Ha konkrétan az a célja a gyereknek, hogy önállósodjon, akkor maradjon addig a családdal, amíg spórol lakásbérlésre, és keressen onnan albérletet.

Másrészt nem mindegy, hogy a lakást bérlők mióta veszik ki a lakást, minden rendben van-e velük. Ha tartósan ott élnek, nem szánnak elköltözni, és nekik is jó a szerződés meg nekem is, akkor azért nem borítanám, mert a gyerek kitalálta, hogy neki az a lakás pont jó lenne. Nem fair a bérlőkkel szemben. (Viszont ha családi vészhelyzet lenne, a gyereknek muszáj laknia valahol és abszolút nem oldható meg máshogy, mert pl én egy egyszobás garzonban lakok 15nmen, akkor nyilván megbeszélem a bérlőkkel, hogy sajnos ez a helyzet.)

Harmadrészt a kiadott lakás bérleti díja bevétel. Nem mindegy, hogy ennek a kiesése hogy érint engem anyagilag. Ha erre az összegre támaszkodok, nélküle nagy érvágás lenne, akkor ez befektetés inkább, mint "csak egy extra lakás". Ilyen esetben ha hozzám tud költözni a gyerek (vagy eleve ott lakik), akkor ugyanaz: gyűjtsön albérletre, aztán onnan tud lakást keresni.


Ha az ember tudja, hogy a gyereke nézi a lehetőségeket, tesz is érte (félretesz a fizuból), akkor támogatnám azzal, hogy pl nem kérek el lakhatásra semmit (vagy kevésbé okos gyereknél elkérek egy havi összeget és azt egy külön számlán gyűjtöm neki, amit majd átadok, amint menne a saját életét élni).

Az viszont sehogy se önállóság, hogy alá teszem a lakást. De ha pl nem jutna be koliba, vagy nem találnánk neki lakhatást sehogyse, és épp az egyetemének a városában van a lakásom, akkor elgondolkodnék rajta, hogy odaadom, figyelembe véve a fenti pontokat.

máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%

Alapesetben az a gond, hogy a lakbér összege a családi kassza része, ha kiesik, akkor hiányozni fog.

Ha megbízható bérlöm van, nem fogom elküldeni, mert magam alatt vágom a fát, kidobom a megélhetéshez szükséges jövedelmem egy részét.


A gyereknek kiadni meg a lehetö legrosszabb ötlet, gyakorlatban egy idö után nem fizet, mert "éppen nincs elég pénze", majd megadja, az soha nem következik be. És kitenni meg majdnem lehetetlen

máj. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jöhetnek még.
máj. 24. 15:16
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
Bérlő maradjon. Add a gyereknek oda a befolyo bérleti díjat amíg talpra áll.
máj. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
96%

Saját példám. Bérlő voltam és a tulaj egy hét! haladékkal felmondott,mert a nagyobbik lánya önálló életre vágyott 21 évesen.

Rendben, roham módon költöztem,sajnos csak rokonokhoz tudtam menni.Nem telt el három hónap, a tulaj szinte könyörögve kérdezte,visszamennék-e, mert a kisasszony lelakta a lakást,állandó bulik,ordítás, pasik ki-be.

Megbánta,hogy kirakott,de nem mentem vissza- bizalom elment teljesen. Azóta két bérlője volt,mindegyikkel probléma volt- mind bulis egyetemisták voltak. Saját lánya miatt lett ez az egész,most nem meri kiadni a lakást, majdnem két éve üresen áll.

máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
93%

Alapesetben úgy segítem a gyereket, ajigy tudom és a lakást is odaadnám, de sok dolog árnyalja a döntést. Ha például havi 250-ért adom ki jelenleg, akkor az a bevétel igenis számít, ha úgy veszem, ennyivel támogatnám a gyereket, ha beköltözne. Itt felmerül, hogy ez mennyiben ingatná meg a család anyagi helyzetét.

Ha a gyerekem tudna javi 150 ezerért bérelni a munkahely/iskola közelében, akkor a lakásom bérleti díjából kapna ennyi, a fennmaradó összeget meg megtartanám. A bérlőnek is kéne időt és lehetőséget hagyni az elköltözésre, és mivel a gyerekemnek is nehéz, másnak is drága a lakás. Egy kisnyugdíjas nénit például hajléktalanná is tehet egy ilyen döntés. (Nyilván nem a nénit védem, de nem lehet egy perc alatt eldönteni érzelmi alapon ezt a kérdést.)

máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
77%

Bérlő maradna.

Hasonló helyzetben vagyunk, van egy kiadott lakásom (havi 280+25 ezerért)ami nagyon sokban kiegészíti a családi kasszát. A gyerek még csak 15 éves, de nem fogom elvenni magunktól ezt a bevételi forrást. Ha tanul, addig lakjon otthon, ezzel támogatom, ne a mi kontónkra akarjon felnőttest játszani.

máj. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
24%
Odaengedném a gyereket. Amíg velünk lakik, addig úgyis ad haza valamennyi pénzt, így anyagilag csak a különbözet lenne mínuszos, amennyivel ez kevesebb a bérleti díjnál.
máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!