Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális, ahogy apám...

Ez normális, ahogy apám viselkedik?

Figyelt kérdés

Csak az én apám ilyen szemét velem, vagy tényleg ez lenne a normális ahogy ő viselkedik velem?

Mert szerintem ez undorító amilyen velem, mert egész gyerekkoromban azt mondta hogy minek nekem tanulni, mert hogy az úri dolog, meg amikor próbáltam valami értelmeset csinálni akkor is mindig azt mondta hogy minek az nekem, mert ő is egész életében a gyárban dolgozott, és akkor úgy volt vele hogy akkor majd én is (egészségügyi állapotom miatt nekem nem ez lenne a megfelelő), meg másnak is mindig ezt mondta rólam, és most már mindenki így is áll hozzám. Meg a testvérem is amikor fel ment tanulni Budapestre akkor is lehülyézte emiatt a háta mögött amikor itthon sem volt.

De bezzeg ő elmehetett egy kazánfűtői tanfolyamra 50 éves fejjel ami több tízezer forintba került és utána még hasznát sem vette mert portásként tudott elhelyezkedni.

És miért kellett lehülyéznie a testvéremet csak azért mert Pestre ment tanulni? Mikor szerezzen végzettséget ha nem most?

Pedig én akartam tanulni, és most mindenki azt hiszi rólam, hogy én voltam lusta tanulni, mert ugye engem egy ember sem kérdez meg, inkább elhisznek mindent amit rólam mondanak.

Ez tényleg így normális, más is úgy gondolja hogy minek egyes embereknek tanulni?

Én mondjuk nem ezt látom, hanem azt hogy az emberek általában jobbat akarnak a saját gyereküknek hogy többre vigye az életben mint ők. Hallottam olyan emberekről akiknek általános iskolai végzettségük volt és nagyon fontosnak tartották hogy a gyereküknek legyen valamilyen rendes szakmája.

Amúgy csak apám ilyen, a nagybátyám és anyukám is mindig azt mondta hogy tanuljak.



2012. febr. 26. 04:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen normális, de apukád még úgy nőtt fel, hogy nem kellett ahhoz hosszú éveket tanulni, hogy elmenjen dolgozni. Már fiatal vagy gyerekkorától ő valószínűleg dolgozott pénzt keresett. Ő meg most azt látja,hogy ő tart el téged te pedig "csak olvasgatsz".

Próbáld ne ennyire magadra venni,úgymond hadd morgolódjon,te tanulj, és vidd többre az életben, és majd öreg korában tudsz neki segíteni,mert tanultál. Az én apukám is sokáig így állt hozzá,sőt ő aztán azon meg pláne ki volt akadva, hogy lányként mi a fenéért akarok főiskolára menni.Aztán persze a diplomaosztón büszkén állt mellettem, hogy az én kislányom.

Van aki támogasson hisz anyukád és a nagybátyád is melletted állnak, az ő szavukat halld meg,apukáddal meg ne veszekedj, felesleges, majd beletörődik.

2012. febr. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem valamilyen szinten irigy, hogy többet érnek el a gyerekei mint ő.
2012. febr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apukád abban a korban nőtt fel ahol a kékezi munkát többre becsülték mint a könyveket. Ezt vinné tovább csak sajnos nem néz körül, hog a mai világban mit is becsülnek.. Ez az egyik. a Másik: persze hogy nem normális, ahogy kérdezted, mert ha normálisnak tartanád, nem kérdeznéd meg. :)

a harmadik pedig: szabadulj el apád közeléből amint lehet, és csináld azt amihez kedved van. tanulj vagy dolgozz, de ne hallgass ilyen betokosodott nézetre.

22L

2012. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz vele te csak tanuljál és mutasd meg neki hogy ha valaki tanul akkor nem kell neki egy koszos gépsor mellett ledolgozni az életét.mikor dolgozhatol egy szép irodában is főnöként akár
2012. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy csak azért kérdeztem meg mert kíváncsi voltam kívülállók véleményére is.
2012. febr. 26. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyanezt csinálta. Öt év után találkoztunk újra. Amikor válaszoltam arra a kérdésre, hogy mit tanulok, azt kérdezte, hogy "AZT MEG MINEK?"

(mellesleg az ország egyik legnevesebb egyetemére járok)

2012. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!