Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleimtől sem kapok...

Ha a szüleimtől sem kapok pozitív visszacsatolást?

Figyelt kérdés

Szüleim sosem motiváltak, ritkán kaptam elismerést. Nem azt kell érteni, hogy utálnak sőt, imádnak, de mindig azt mondják, hogy motiváljam magam, dícsérjem meg magam stb. Van egy tesóm, ő mindig kapott pozitív visszacsatolást. Jó tanuló volt, jó munkahelye van, én meg mindig mögötte voltam. Gyerekként ezért inkább rosszalkodtam, sulival nem foglalkoztam (habár a tanulás maga nehezen ment, a 3-mas is nálam gyötrelmesen jött össze), inkább ellógtam, hiszen úgysem kapok dícséretet gondoltam. Ritkán kaptam csak, mintha nem külön mérték volna a pozitív visszacsatolást, hanem egyenlően kezeltek volna minket. Ami jó, de már írtam, nekem suli nehezen ment, más vagyok, mint a tesóm. Nincs munkám, amin szintén azt kapom, hogy biztos el sem megyek az állásinterjúkra, meg önéletrajzot sem küldök el, pedig ez nem így van. Néha jól esne egy "Lesz állásod, nem vagy te hülye, bízom benned." De nem. Tesómmal mintha megértőbbek lennének.

Megfelelési kényszerem lett emiatt, nehezen kezelem a stresszhelyzeteket, és egyáltalán nincsenek céljaim pedig tudom, hogy képes vagyok dolgokra. Ha erre gondolok, annyira rossz kedvem lesz. Gondolom én vagyok a béna....

Hogyan léphetnék túl ezen szerintetek?



2013. máj. 2. 14:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Még hozzátartozik, hogy a tanáraim, még a nagyszüleim is azt mondták, sosem lesz belőlem senki, kár erőlködnöm stb.
2013. máj. 2. 14:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Udvozlegy az eletben. Na most hogy tisztazzuk, nem azert nincsenek celjaid, mert a szuleid nem motivaltak, hanem mert egyszeruen nincsenek celjaid. Van ez igy, elso korben tuzz ki celokat magad ele, es erd el azokat. Ne azert, hogy a szuleidnek megfelelj, hanem hogy magadnak bizonyits. Onnantol kezdve a szuleid is ertekelni fognak, meglasd.


Pozitiv visszacsatolas pozitiv eredmenyek utan jon, a motivacio pedig elsosorban belulrol fakad, motivalhat teged akarki a vilagon, ha sajat magadat nem tudod motivalni.


Gyk helyett pl. keress munkakat a neten. Ha segitseget szeretnel az oneletrajzodban, kuldj egy privat uzenetet, es segitek.


Tesodra meg ne irigykedj, hanem inkabb probalj hasonlo eredmenyeket elerni. Az egesz sztoriban o lehetne neked a legnagyobb motivacio.

2013. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pedig mindig jó voltam, igyekeztem magamhoz képest teljesíteni stb. Egyedül sportban kaptam visszajelzést, mert abban tesóm béna. Folyton hozzá hasonlítgattak stb.

A munkáról meg folyton elutasítanak és otthon már meg sem merem mondani egy adott interjú kimenetelét.

2013. máj. 2. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ez igy, en meg azt mondom szard le, es ne nyavalyogj, hanem szedd ossze magad, es tobbre viszed, mint tesod. Mondom, ha segitseg kell, szolj. De rugdosni senki sem fog, NEKED kell lepned, mert a TE eleted.


Lesz állásod, nem vagy te hülye, bízom benned.

2013. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sok szülő sajnos félreértelmezi gyermeke motiválását, azt hiszik, hogy ha nem bátorítanak, hanem úgymond "magasra teszik a mércét", akkor majd aszerint cselekszik, de maguk sem jönnek rá arra, hogy ez nem így van. Akinek észrevételezik a jó dolgait, AZ van igazán motiválva.

Lehet, hogy a ritka elismerést már kis korodban elkezdték, ezért rosszalkodtál (fel akartad magadra hívni a figyelmet) és ezért voltál kevésbé jó tanuló. Aki nem kapja meg a visszajelzéseket, az kevésnek érzi magát, nem elég jónak stb.

Amint ezt átgondoltad és amint felismerted magadban az ehhez fűződő érzelmeidet (őszintén átgondolva, magadat nem becsapva), máris könnyebb, megváltozik a kapcsolatod a szüleiddel, a világgal stb. Tudni fogod (nagy eséllyel ez rögtön nem fog megnyugtatni) hogy ezt - habár tévesen gondolják - puszta szeretetből csinálják.


NYERD VISSZA AZ ÖNBIZALMAD!VAN LEGALÁBB 15 OLYAN TULAJDONSÁGOD ÉS ERÉNYED, AMIRE NAGYON BÜSZKE LEHETSZ ÉS AMIKKEL HEGYEKET MOZDÍTHATNÁL EL!

2013. máj. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!