Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám jobban szereti a...

Anyukám jobban szereti a testvéremet? (apukám 10 éve nem velünk él)

Figyelt kérdés
elmesélem az egész történetünek. körülbelül fél éve kezdődött minden. Elkezdtem észrevenni hogy nekem sosem adnak igazat. Bármi van, a nővéremnek van igaza. Először még csak kisebb veszekedések történtek. De most már egyre komolyabb. Ha a nővéremmel veszekszek, anyukám odajön és engem kezd el zrikálni hogy én mit képzelek magamról?! ha teljesen nyilvánvaló hogy nekem van igazam akkor csak "nem érdekel mit veszekedtek" dolog, és elmegy. Már olyanokat vág a fejemhez hogy "költözzek el" "elrontom a családot". Kezdek az "utcai" élet felé hajlani. Ezért is mindig beszól, hogy én miért nem tudok rendesen hazajárni időbe. Megkérdeztem hogy ha ennyire utál miért nem aludhatok máshol?! aztmonda hogy majd jól felcsinál egy fiú és lehet belőlem egy nagy r*banc. Egész nap ordibál velem. Már a tesómhoz hozzá se merek szólni mert megy anyukámhoz, és mindenért le leszek cseszve. Ezt nem csak én vettem észre. Bátyám aki már felnőtt, átjött hozzánk, észrevette hogy mi folyik itthon. "mi az hogy a nővéred lett a kedvenc amikor 100x rosszabban tanul, bulizni jár és hazudik itthon?" anyukám meghallotta és azonanl elzavarta itthonról. a Nagybátyám is mondta a veszekedésünk során "ezt inkább nem hallottam meg". Nem telik el úgy nap hogy ne szólna be. Olyat mond hogy őt már nem érdeklem és szakadjak ki a családból. Érett 13 éves vagyok, lehet hogy nem vagyok egy hamupipőke de szerintem nem érdemlem ezt. Már csak a barátaimra számíthatok. Mit tegyek hogy jobb legyen minden?
2013. máj. 18. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

13 éves vagy, és anyád azt vágja a fejedhez, hogy költözz el? Aztán meg nem engedi, hogy elmenj? Már nem azért, de jól van? (Mármint agyilag.)

Én ez után a két mondat után a helyedben megkértem volna, hogy döntse el végre, hogy mit akar: Húzzak el vagy maradjak?

Amúgy tényleg, hol akarnál máshol aludni? Esetleg a bátyád befogadna?

2013. máj. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj szegénykém! Nagyon sajnállak,mert tudom,hogy mit érzel. Én is így voltam a szüleimmel,ők mindig az őrült hugomnak adtak igazat,és mindig megvertek miatta. Sokat szenvettem miattuk. Kihasználtak,terrorban éltem,hajléktalan voltam,utcán éjszakáztam másfélmillió-ft adósággal.Ennivalóra vettem fel kicsinyenként mert nem dolgoztak,és arra gondoltam,hogy majd megszeretnek,de semmit nem változtak. Szóval,ha gyermekbántalmazást formáit alkalmazzák,akkor jelentsd fel őket,nehogy késöbb tönkre tegyenek. A helyedben inkább menekülnék mielött későn lesz. 13évesen az intézet is jobb hely lenne,talán a családsegítő tud segíteni.
2013. máj. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A bátyád nem tudna befogadni? Vagy valamelyik másk rokonod?
2013. máj. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!