Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerintetek is túlreag...

Anyukám szerintetek is túlreagálja ha átjön egy barátnőm? 21/L

Figyelt kérdés

Ketten lakunk egy lakásban, dolgozunk mindketten, én magam eltartom, de elköltözni messze nincs esélyem. Alapvetően elvagyunk, de amikor áthívok egy barátnőmet beszélgetni meg ilyesmi, arra mindig kiakad, hogy "minek hozok ide mindenkit, ez nem átjáróház"..

de nem mindenkit csak a legjobb barátnőimet, és ez kb. 1-2 havonta (!) egyszer történik meg, pár órára egy-egy délután.. (nem vagyunk hangosak és csak az én szobámban vagyunk)

komolyan ekkora baj?



2013. máj. 15. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

az én anyám is világ életében ezt csinálta... akit jobban ismer, azt 3-4 ÉV után megengedte, de akkor is húzta a száját... egyetlen egy barátomat látja mindig szívesen, aki ráadásul pasi is... ne akard megérteni :D


de ha nem ő tart el, adsz a rezsibe is (bár itt semmit nem számít), akkor igazából nem értem, miért ő szabja meg...

2013. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem baj, sőt.. Kell az embernek egy kis kikapcsolódás.

Az én fiam veled egyidős, és nálunk tényleg átjáró ház van. Mindig itt vannak a haverjai, minden nap, de engem nem zavarnak..Ha jól elvannak, és nem csinálnak tűzet akkor miért ne legyenek a lakásban? Főleg ha a költségekbe a fiam is kiveszi a részét. Szerintem beszélj anyuddal, mert nem szabadna hogy ez zavarja őt,

2013. máj. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem akkora baj. Anyukád nálunk idegbajt kapott volna már régen. Az enyém is kiakadt néha igaz, hasonló volt a helyzet csak nekem a testvérem hurcolta hozzánk a haverjait jóval gyakrabban. Ő mondjuk nem tartotta el magát, habár dolgozott. Igazából kissé durvább dolgot is csinált ő, de anyám képtelen volt kitenni a házból. Pedig ő már épp kifelé lábal a 20-as éveiből :) Én mondtam anyámnak, hogy ha ezt (tesómat) egy szál zokniban kitenné egy erdőbe akkor is túlélné és összeszedné magát egy idő után, dehát az anyai ösztönök...
2013. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Lehet az a baj hogy épp akkor megy át amikor inkább pihenne.

Én is anyukámmal élek együtt egy lakásba hasonlóan mint te. Igaz hogy a párom is velünk él, de ő hétvégére szinte mindig hazamegy mert az apja kezelésekre jár és hétköznap a kórházban van és péntek délután viheti őt haza és vasárnap estére meg visszaviszi. És ugye otthon neki kell őt ellátnia és akkor segít neki mindenben ameddig fel nem épül. Anyám akkor pihen én meg akkor hívnám át a barátaim azokból is 2-3 at de nem egyszerre persze. Szóval részben ismerős a helyzet, csak mi már eljutottunk odáig hogy megbeszéljük hogy mikor akarja ha csend legyen és mikor látná őket szívesen, és igyekszem én is így szervezni. A páromat nem szokta zavarni szerencsére, ő mondta hogy este 8 kor már ne jöjjön senki, előtte nyugodtan jöhetnek.

2013. máj. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
a szegények általában nem szeretnek vendéget fogadni
2013. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egyszerüen csak irigykedik hogy neked vannak barátnőid és ha jól néznek ki akkor meg hajaj.A nők tudnak áém gonoszak lenni...tudod még véletlenül se érezd jól magad..
2013. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd, itt nincs objektív igazság, itt két ember van egy lakásban, ő a mamád, ha látod, hogy ő jobban védi az intim szféráját, és nem szereti, ha a lakásba számára idegenek jönnek, akkor légy rá tekintettel... Gondolom, kicsi lehet a lakás,nincs vendégWC, talán anyukád már szívesen lenne pongyolában, amit egy idegen jelenlétében nem nagyon lehet...

Majd ha egyedül leszel egy lakásban, nem kell senkire tekintettel lenni. De ha mondjuk a férjeddel laksz, megintcsak figyelembe kell venni egymást...

2013. máj. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen túlreagálja viszont ö nem fog már megváltozni. Gondolom magánéleted eelett végképp semmi. AZt tudod tennni hogy nem viszed fel és akkor nincs konfliktus, üljetek be egy kávézóba vagy egy pasra egy parkban és akkor nem fogja húzni a száját.
2013. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

csak nem szeretek "semmitnemcsinálni", általában konzolozunk, videókat nézünk stb, amit egy kávézóban aligha lehet.

meg azt nem értem, hogy ő bezzeg hetente többször áthívhatja unokatesóm, akinek meg én nem örülök, mégis rengeteget van itt és zabál, nekem meg kuss a nevem? hát azt hiszem két felnőtt ember közül nem kéne több jogának lenni egyiknek sem.

2013. máj. 16. 19:10
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Bocsánat: a két felnőtt ember közül az egyik teremtette meg ezt az otthont és nevelte fel a másik felnőtt embert...

Ha a másik felnőtt ember nem tud/ akar alkalmazkodni, teremtsen magának otthont.

2013. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!