Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vezetéknév-változtatáshoz...

Vezetéknév-változtatáshoz milyen papírok kellenek? Egyáltalán ezt az okot elfogadnák?

Figyelt kérdés
Édesanyám és apám négy éves koromban váltak el, most vagyok 21 éves. Egy ideig kéthetente jártunk apámhoz, de az utóbbi két évben annyira megromlott a viszonyunk, hogy semmit nem tudunk egymásról, a ballagásomra se jött el. Már régóta gondolkozom a vezetéknevem megváltoztatásán, bár fura lenne, de nem akarom az 'apám' nevét viselni. Milyen papírokkal és hova kell fordulnom ez ügyben? Illetve, mennyit kell fizetni érte?
2013. máj. 24. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Minden okmányodat le kell lecserélni nem olcsó mulatság. Szerintem teljesen felesleges majd ha férjhez mész felveszed a férjed nevét, ha 19. évig jó volt a kapcsolatod apukáddal akkor pedig most baromira bosszú szaga van és elég nevetséges is lenne.
2013. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem bosszúból tenném, már lassan 7 éve gondolok rá. Eddig ugye meg kellett várnom azt, hogy betöltsem a 18-at, utána pedig sorra jöttek a gondok, és most jutottam el odáig, hogy rászánjam magam. Ha bosszúból tenném, az orra alá dörgölném, de nem, nem kell megtudnia sem, nekem lenne jobb, ha nem kellene az ő nevét viselnem.
2013. máj. 24. 12:10
 3/5 anonim válasza:
100%

szia! én 25 évesen vettem fel édesanyám vezetéknevét, ha jól emlékszem, 10 ezer ft-ba került összesen.

bármilyen indokot elfogadnak, ha az neked fontos.nekem is az volt az indokom, hogy apukám családjával ( aki ráaadásul nem vérszerinti, hanem nevelőapám volt) nem volt jó a kapcsolatom, nem akartam az ő nevüket viselni tovább.

a helyi önkormyányzathoz kell bemenned és ők adják a nyomtatványt ,amit ki kell töltened és továbbküldik a Belügyminisztériumba, majd onnan megjön a válasz, hogy engedélyezik ,és megkapod az új születési anyakönyvi kivonatodat ,és a névváltoztatásról szóló papírt.

ezekkel el kezdheted csináltatni az új okmyányaidat. :)

2013. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

ebben a 3. pontban leírtam a menetet. anyakönyvvezetőnél kellene kezdeni, telefonon.

2013. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2013. máj. 24. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!