Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne veszítsem...

Mit tegyek, hogy ne veszítsem el a fiamat?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatunk megromlott annyira, hogy elköltöztem otthonról, mert már nem bírtam elviselni a goromba, megalázó, arrogáns viselkedését. Sajnos, a 22 éves fiam maradt a férjemmel a lakásban. A fiammal a kapcsolatunk mindig jó volt, nagyon szeretett, és egy udvarias, tisztelettudó fiú. Sajnos, most nem lehetek mellette, és a férjem annyira ellenem neveli, illetve olyan hatással van rá, hogy már a telefont se veszi fel, ha hívom. Nem mondja meg mi a baja, hiába kérdezem. Ha igazán szeretné a férjem a fiamat, nem tiltaná tőlem, nem akadályozná meg, hogy találkozhassak vele.

Sosem volt a fiammal konfliktusom, nem veszekedtünk, nem értem mi történt vele? Attól félek, megtanulja a rossz mintát és a nőkkel való viszonyában is kárt tesz azáltal, hogy az édesanyját becsmérli. (hozzáteszem: igazságtalanul).


Nem tudom, mit tegyek, hogy ismét jó legyen a kapcsolatom a fiammal?


2013. máj. 27. 01:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Egy 22 éves felnőtt embert már nem lehet se nevelni, se ilyen szinten befolyásolni.

Ha nem akar látni, beszélni veled, akkor kár a férjedre fogni, fogadd el, hogy a fiad döntése.

2013. máj. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy a férjed zsarolja, lelkielg, pénzmegvonással, stb. Ha ez a helyzet, ne félj, idővel a fiad jelentkezni fog.
2013. máj. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

De, lehet befolyasolni, ha a fiad nem egy eros jellem. Eros akaratu. Ezt nem sertesnek szanom, szamomra ez a jelzo nem pejorativ.

Sajnos nem tudsz mit tenni, turelmesen varnod kell, h "lehulljon a lepel"...

Es ha rajon, h hibazott, ott lenni mellette.

A becsmerlest azt hogyan kell erteni?

2013. máj. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
A fiatok köztetek élt, mindent látott és halott, lehet, hogy az okát nem ismerte a dolgoknak, de abban biztos vagyok, hogy oka van a döntésének. Ne mondjátok nekem, hogy egy 22 éves ember nem veszi észre, hogy minden ok nélkül megalázzák az édesanyját és durván bánnak vele, ezt egy 13éves gyerek is érezné.
2013. máj. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

'ellenem neveli'

Jesszus! 22 éves! Nem tűnt fel???

2013. máj. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Látom, nethasználó vagy.

A fiadnak is minden bizonnyal van 22 évesen e-mail-címe, esetleg mobiltelefonja. Miért nem közvetlenül őt keresed ezen szeméyles elérhetőségein, miért a laksába telefonálsz, ahol tudod, hogy nem ő veszi fel a telefont?

2013. máj. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet az a baja, hogy otthagytad. Miért nem ajánlottad fel neki, hogy mehet veled?
2013. máj. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, ha egy 22 eves "gyereket" lehet még nevelni, pláne az anyja ellen ennyi idő utan, ott komoly gondok vannak.....
2013. máj. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Én biztos vagyok benne, hogy az én 19 éves fiamat nem lehetne ellenem nevelni.De azt is tudom, ha az apjával szétmennénk, és én Őt otthagynám, az baromira fájna Neki.

Szerintem Nálatok is ez van.

2013. máj. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos a fiukat el lehet téríteni a lányokat nem. Ha a fiúk megnősültek akkor nagyon-nagy százalékukat a saját szüleik ellen lehet fordítani míg a lányok férjhezmenetel után is törődnek a saját szüleikkel és nem hagyják befolyásolni magukat. A fiad még ifjú korban van,talán nem is gondol arra amire te. A mintát megkapta a fiad amit a 22 év alatt összeszedett! Te és a férjed milyen módon viselkedtetek a szüleitekkel? Nem vádolhatod a fiad amiatt,hogy számára a férjed testesíti meg a férfiasságot és neki "csak" az a minta mit az apjától kapott,ha nem volt családotokban olyan személy akit ő igyekezett lekoppintani,akkor végképp az apa az etalon!!!! Vigaszként mondom,hogy valószínűleg a te tulajdonságaidat viselő barátnőt v feleséget fog választani! Szerintem a férjeddel kellene beszélned először! A fegyverszüneti megállapodásba belefér a " gyermekünket" kihagyjuk a marakodásunkból! Ha a fiadnak nem kéne állást foglalni valamelyikőtök mellett akkor nemcsak neki lenne könnyebb az élete! Próbálj meg a férjeddel beszélni,hogy ne ócsároljátok egymást! Sokáig együtt éltetek,biztosan tudod miként kezded el.
2013. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!