Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pénzzel, értékkel meg lehet...

Pénzzel, értékkel meg lehet vásárolni a gyerek boldogságát?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkozom.

Múltkor beszélgettünk a haverokkal, és előkerűlt, hogy kinek milyen volt a gyerekkora. És kiderült többről is, hogy amit mások látnak, hogy vannak drága márkás cuccaik, esetleg kocsival járnak, vagy van drága telefonjuk, az csak a képmutatás.

Sokan azt hiszik róluk, hogy mennyire istenkirály boldog életük lehet, mert 20 évesen mindenük van.

De ahogy elmesélik ez nem így van.

Nekik s szüleik nem voltak azok akiket akartak. Nem úgy viselkedtek. Pl. arra vágyott a haverom, hogy menjenek együtt kirándulni, nyaralni, együtt töltsenek sok időt. De a szülei meg úgy gondolták, hogy ha megadják a gyereknek amire vágyik(telefon, cucc) akkor mást nem kell tenniük.

És azt mondja haverom, hogy látszólag mindene meg van, amit kérhetett, de azt hogy együtt legyenek, együtt töltsék az időt, az sose volt.


Most ebből meg az jön, hogy akik együtt töltötték az időt, azoknak a gyerekei nem kaptak meg semmit, és azért siránkoznak most felnőttnek?


Szóval a boldogságot nem lehet megvásárolni?



2013. máj. 30. 08:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
A boldogság nem a pénzen múlik. Nekem nem volt meg mindenem, de százszor boldogabb gyerekkorom volt mint pl a szomszéd csajszinak, akinek a fenekét kinyalták, mégis egy depressziós, egyről a kettőre nem jutó, önállótlan ember lett belőle.
2013. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Még valami eszembejutott, pont nemrég mondta az ismerősöm, hogy hiába vett meg mindent az anyja, csak hagyja békén, nem csináltak közös programot, nem kísérte el egy versenéyre sem és azt hitte, hogy csodálatos anya. Később bizony szembesült a fia szemrehányásaival.

Ezért utálom azt a magyarázatot, amikor abortuszra mennek, hogy "dehát nem tudnék megadni neki mindent, akkor inkább ne is éljen" Ez a legnagyobb tévedés a világon.

2013. máj. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem egy ffi kollégám ismerte el, hogy inkább megvesz mindent a gyereknek/gyerekeknek, csak ne kelljen vele/velük foglalkozni.

Így a gyerekeknek tényleg megvan minden technikai kütyüjük.

(pl. a 6 éves kis srácnak van: okos telefon, tablet, ilyen-olyan játékkonzol, amik ráadásul félévente cserélve vannak a legújabb fajtára)

Amúgy, ha a el is megy vmelyik gyereke programjára, pl. a nagyobbik sporteseményére, akkor pl. nem buzdítja a gyereket, mondván, hogy béna.

Én nem értem az ilyen embert.

Pénzen tényleg nem lehet boldogságot és szeretet venni.

2013. máj. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szülő nem foglalkozik a gyerekkel, akkor tök mindegy mennyit költ rá.


Mondjuk vannak olyan dolgok, amikhez pénz kell, mondjuk közös programok, élmények, sport, hobbi, tanulás. CSAK ezektől nem lesz a gyerek boldog. De ha két gyerek külön családból származik, mind a kettejükkel foglalkoznak, akkor talán az a boldogabb aki eljut nyáron nyaralni, télen nem fázik, át tudja hívni a barátait mert nem szégyenli az otthonukat, tud sportolni vagy zenálni ha van kedve stb.

2013. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Szép azt hinni,hogy nem így van,de a boldogság a pénzen múlik ugyanis nem azt kell alapul venni,hogy akinek pénze van annak biztos sz@r a családi élete,hanem azt,hogy aki szegényen is boldog az mennyivel boldogabb lenne,ha lenne pénze.

Ezt most úgy se érti a 90% de mindegy...


A kérdésben felhozott példára amit az előbb írtam:


Pénz nélkül ugyan úgy vannak olyanok akik nem mennek kirándulni és még ráadásul nem is kap meg mindent a gyerek.Viszont,ha pénz is van meg kirándulni is mennek az sokkal boldogabb élmény mint pénz nélkül kirándulni.


Szóval lehet itt bölcselkedni,de a pénz a boldogság kulcsa.

2013. máj. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

"A pénz nem boldogít, de a hiánya elkeserít"


A 4-es leírta a véleményem...



Nagy leleményesség kell a mai vilagban ahhoz, hogy megfelelően sokszínű élményeket tudjunk biztosítani a gyerekeknek pénz nélkül, főleg úgy, hogy ne érezze azt a gyerek, hogy "nincs pénz nincs pénz nincs pénz"

2013. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

szia!


Nekem a gyerekkorom marha sz@r volt,5 en vagyunk tesverek,ugy kellett könyörögnöm egy nyomvadt cipöjért,nyaralni sehova nem vittek,szeptemberbe nekem égett a fejem a suliban,h mindneki mesélte hol nyaraltak,én meg csak otthon voltam!!semmim nem volt,se egy normalis cuccom,se semmim.

és szerintem tudjatok ti is mi megy az iskolakban kinezik,lenezik a másikat ha neki nincs,

10 éves a lányom és azon vagyok h mindene meglegyen lapotoptol kezdve telefon,stb..mert ez miatt kicikizték h hello kittys a teloja,erre vettem neki andridosat.

minden gyereknek ugy latom legalabbis az osztalyban tablettöl kezdve a csillagos égig minden megvan.

minden éve el megyünk nyaralni,nem akarom h neki is olyan gyerekkora legyen mint nekem volt.

2013. máj. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
81%

Én még nem vagyok gyakorló szülő, de szerintem egy szülő számára az egy öngól, hogy "megveszek mindent a gyerekemnek, mert nekem nem adatott meg". A gyerek nem így fogja fel. Neki semmit sem jelent mondjuk az apja gyerekkora.


Akár egy gördeszkát akár egy lakást kap a gyerek, ha a gyerek nincs felkészülve rá, nem fogja fel a tulajdonnal járó felelősségre, akkor egy cseppet sem fogja értékelni, , sőt, ha csak kap, akkor totál hamis értékrendje fog kialakulni.


Szerintem egy szülőnek felkészíteni kell a gyerekét. Lehetőségeket kell kapnia, tudást, "bölcsességet", értékrendet. Ezek a legfontosabbak.


Ha a 28. mobilját kapja meg csak azért, mert ő a gyerek, attól az a gyerek csak fizikailag nő, szellemileg nem.

2013. máj. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%

Mindig az hiányzik, amit nem kapsz meg.


Aki sok cuccot kap, de törődést semmit, annak a törődés fog hiányozni.


Ahol meg nagy a szegénység viszont odafigyelnek a gyerekre, ott meg a menő cuccok és a korlátlan lehetőségek hiányoznak.


Egyensúly kell. Arany középút. Kell valamennyi menő cucc, játék és kell a törődés is. Egyik sem lehet kizárólagos.

2013. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 klopusz ***** válasza:
54%

Szia!


Három csemetém van. Soha sem vettem nekik extra drága holmikat, mert feleslegesnek tartom. Nincs márkás cipőjük, ruhájuk, a telefonjaikat is használtan vettem a net-en. Viszont amennyit csak lehet, együtt vagyunk, sokat beszélgetünk mindenféléről. Szóval, a drága holmi semmit sem jelent. Kisebbik lányom egyik osztálytársának (hatodikos) százezer forintos mobilja van, a legmárkásabb cuccokban jár, ugyanakkor mindenki tudja, hogy a nagyszülei nevelik, mert a szülei erre valamiért nem hajlandóak (van még három testvére). A gyerek persze tesz a tanulásra, trágár szövege van és úgy általában is kezelhetetlen, antiszociális. A nagyszülők meg istenítik és az összes egyest, amit a kölyök szerez, a tanárok hibájának hiszik.

Nem hiszem, hogy normális felnőtt lesz belőle...

2013. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!