Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne jobb a kapcsola...

Hogyan lehetne jobb a kapcsolatom az édesanyámmal?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Az édesanyámmal, az élettársával és a féltesóimmal élek. Édesanyámmal már egyáltalán nem beszélgetünk. Leginkább csak kiabál és parancsolgat. Egész nap más sem megy mint csináld meg, vásárolj be, intézd el, vigyázz a kicsikre... Már gyűlölök hazamenni. Tehetek valamit, hogy ez megváltozzon?
2013. jún. 7. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem már az egy nagyon jó dolog, hogy változtatni szeretnél! Mondjuk ehhez szerintem az kell, hogy az anyukád is akarjon változást. Próbálj meg a kedvében járni, pl. mosogass el még azelőtt, hogy kiosztja parancsba, vagy kérdezd meg, hogy ezen meg ezen kivül mit hozzál még a boltból, még mielőtt megkérne rá. Lepd meg őt valami aprósággal, aminek megörül, hogy gondoltál rá, pl. egy tábla csokival. Egy nyugisabb pillanatban mond el neki őszintén, hogy úgy érzed, eltávolodtatok egymástól, szeretnéd, ha ez változna, mond el mi nem tetszik és javasolj megoldást - de csak nyugodt hangnemben. Szervezhettek közös programot is - akár egy ebéd közös elkészitése, amikor kicsit el tudtok beszélgetni, kivel mi történt, hogy van, stb. Nem tudom ismered-e a Szerelempróba c. filmet, van hozzá könyv is, szerintem a benne lévő tanácsok nem csak párkapcsolatok helyrehozására alkalmasak, hanem a szülő-gyermek kapcsolat rendbetételére is. Szerintem nézd meg a filmet - kicsit vallásos vonalon van vezetve, de egyáltalán nem vészes.

És még valami - az irod gyűlölsz hazamenni. Megértem, bele tudom élni magam a helyzetedbe. Apuval nekem sem túl jó a kapcsolatom. Amikor már kicsit javulna, több hét után mindig történik valami, ami miatt megint visszaesik minden, és hozzászólni sincs kedvem. Légy türelemmel, ne várd rögtön a sikert.

2013. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!