Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Pofátlanság lenne elkérni az...

Pofátlanság lenne elkérni az árvasági segélyt és a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Most megyek továbbtanulni, és szeretném, ha azt a pénzt én kapnám meg, mivel nem sokat láttam belőle amíg kapta apa. Pofátlanság lenne kérni, hogy adja nekem? Kollégiumba megyek, abból fizetném a kaját + egyéb dolgok (ruha, higéniai cuccok stb..) 18/L
2013. jún. 12. 15:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem.
2013. jún. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem sokat lattal belole... Dolgoztal iskola mellett es abbol fedezted a ruhazkodasodat, az etkezesedet, a rezsi radeso reszet?
2013. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit nem tudsz a családi helyzetemről, úgyhogy nem kell ez a bunkóskodás, kössz ;)
2013. jún. 12. 15:48
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem bunkóskodott, csak kérdezett!
2013. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Végül is az a pénz neked jár, viszont nem tudni az anyagi helyzetedet.Viszont SZERINTEM kaptál belőle hisz ettél,ittál volt hol lakni volt áram, kényelmi dolgok tv, net stb...de ismétlem így látatlanban azt a "tanácsot" mondhatom, hogy kérdezd meg apukádat mi legyen, hogy gondolta,és mond el, hogy neked ez lenne a legjobb. Lehet jó fej lesz ha úgy álltok még meg is dobja valamennyivel.
2013. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha elköltözöl otthonról kollégiumba, akkor simán elkérheted, elvégre az ellátásodra kell a pénz.
2013. jún. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válasz szerintem sem volt bunkó. A gyereknek konkrétan nem kell látnia a pénzt, ha biztosított volt az ellátása, tehát volt hol lakni, volt meleg vized, áram, étel a hűtőben, volt ruhád, akkor megkaptad azt, ami miatt a családi pótlékot kapja a szülő.


Ha éheztettek, nem volt rendes ruhád, tanszered, stb, az is más.

2013. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az árvasági segély automatikusan neked jár majd. Én is kapom és elvileg 18 fölött már nem a szülőknek utalják. Most nem emlékszem pontosan, mert 4 éve volt, de én nem voltam semmilyen hivatalban, hogy átírassam, de ha nem automatikusan a te bankszámládra megy, akkor simán bemehetsz és átírathatod, hiszen 18 fölött elvileg te rendelkezel az összeggel.
2013. jún. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem pofátlanság, neked jár. Az árvaságiban tudok segíteni, nekem tavaly kellett ezt intézni. Jött egy levél amikor 18 lettem, hogy én kívánom-e ezentúl felvenni a pénzt vagy továbbra is mehet apának. Csak annyi volt a dolgom, hogy beikszeltem, hogy én kérem valamint a számlaszámomat megadtam, hogy oda kérem, hogy küldjék. Oda is küldik azóta. Annyi, hogy minden félévben ki kell töltetned az iskolával egy papírt (ezt kiküldi neked a Nyugdíjfolyósító Igazgatósg), hogy te jogosult vagy az árvaságira. Szerintem te is intézd úgy, hogy menjen a számládra minden hónapban, így a legegyszerűbb.
2013. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de nem bunkoskodsz ám, csupán egy kérdést tettem fel. A gyerekek hajlamosak azt hinni, hogy ha a szulo nem vesz meg neki extra dolgokat, vagy nem ad neki havi tobb tízezer forint zsebpénzt, akkor a szulo nem ra költi a "saját" pénzét. Addig, amíg van hol lakni, télen van fűtés, van víz, hogy fürödni tudj, villany, internet, van mobilod, ruhád, fizetik az iskolai felszerelesedet, kapsz enni, addig bizony rad is van kötve. Meglepődnel nagyon, ha apad egyszercsak éled rakna egy havi elszámolást arról, hogy mennyit költött rad es mennyi volt a rezsi rad eső része.... Masodik voltam.
2013. jún. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!