Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom férjnél volt, megözveg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom férjnél volt, megözvegyült. A Magyar Honv. Hősi halottja lett a férje. Életjáradékot és árvaságit kap Ő és a kislánya. Úgy tudjuk, nem mehet újból férjhez, mert akkor ezt megvonják tőlük. Valakinek hasonló tapasztalat, v. az ismeretségében?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az árvaságit a kislány kapni fogja, akkor is ha elveszed az anyját feleségül, hiszen azt a gyerek kapja (minden félárva kapja amíg iskolába jár)

A pároddal kapcsolatban nem tudok neked mondani semmit sem, de ha például csak élettársak lesztek, nem hiszem hogy elveszik az életjáradékot. Nem gondolom, hogy kimenne egy szerv ellenőrizni kivel él az özvegy.

2013. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy tudom, hogy az árvaságit kapná a kislány, viszont ő özvegyi pénzt már nem.
2013. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Tőle lehet megvonják, mert hallottam hasonlót csak ott rendőr volt az illető. Viszont a gyerektől nem vonhatják meg mert igaz ha férjhez megy akkor lesz apja a gyereknek de csak papíron maximum, de a gyereknek attól még jár az az összeg de valószínű hogy azt a pénz egy alapon fog gyűlni amihez csak akkor férhet majd hozzá ha már nagykorú lesz.

Egyik ismerősöm apja is rendőr volt még a 90 es évek végén halt meg akkor a gyerek anyja férjhez ment pár év után és a srácnak járt az árvasági az anyjának nem ugyan, de a srác csak akkor kaphatta meg ha már nagykorú lett, csak nagyon rendkívüli esetben férhettek volna hozzá előtte. De nem 100% hogy ez így van én ezt csak hallottam, erről egy jogászt kellene megkérdezni.

2013. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaságit kapná a kislány, a párod viszont nem kapná az életjáradékot ha újraházasodik.
2013. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki özvegyi nyugdíjat kap mert meghalt a nyugdíjas férje, csak addig kapja amíg újra férjhez nem megy. Tehát ez minden féle nyugdíjnál is így van, nem csak az életjáradéknál. De megkérdezheted a Nyugdíjfolyosító ügyfélszolgálatánál, ha bemész.
2013. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Jóhogy megvonják már, azt azért kapja, mert magában a férje nélkül nehogy éhen haljon. Most ha lesz neki új férje, akkor minek pénzelje tovább az állam?


A kislány kapja az árvaságit amíg tanul. Nálunk is úgy volt, hogy az anyának már rég új férje volt, mire az apa meghalt, és kapták a gyerekek.


De amúgy én elhiszem, hogy annak idején nagyon szar volt, meg minden, de szerintem, ha valaki eljut odáig, hogy amúgy már máshoz hozzámenne meg stb. akkor tök pofátlanság csak azért nem összeházasodni, hogy tovább kapja a pénzt az államtól.

2013. jún. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám, meghalt, amikor a nővérem 13 én 11 az öcsém 5 éves volt. Anyukám soha ment férjhez. Az árvaellátást, addig kaptuk, amíg iskolába jártunk. Anyukám nem életjáradékot, hanem özvegyi nyugdíjat kapott, azt is addig, amíg mi nagykorúvá nem váltunk.
2013. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdezz itt:

[link]

nekem is válaszoltak.

2013. jún. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"de a gyereknek attól még jár az az összeg de valószínű hogy azt a pénz egy alapon fog gyűlni amihez csak akkor férhet majd hozzá ha már nagykorú lesz. "


Ilyen nagy baromságot inkább ne írj, válaszoló.

Az árvaellátás célja ugyanaz, mint a gyerektartásnak, hogy a gyerek megélhetéséhez hozzájáruljon. Havonta.


Az árvaellátás nem szűnik meg. (én is kapom a lányom után)

2013. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az árvaságit nem veszik el,az addig jár amig tanul.


Az özvegyit viszont elveszik. (nagynényémék ezért nem házasodnak össze,10 éve van élettársa,élnek együtt boldog családként,de házasság sosem lesz,nem kis összegtől esne el.

2013. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!