Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fontos! Hogyan értessem meg...

Fontos! Hogyan értessem meg anyukámmal, hogy elfogadja, hogy én csak és kizázòlag ápolònő akarok lenni és az egészségügyi asszisztensire nem akarok menni? 19/L

Figyelt kérdés

Azt mondta a doki az epilepszia lehet mert az gyògyszeresen van kezelve.

Egy ideig nem szòlt semmi erről azt hittem belenyugodott és elfogadta, de mègsem.

Mit tudok tenni,mert azt mondjàk mindig a szüleim, hogy olyan szakmàt válasszak majd amit szeretek szìvesen csinálni hàt ez nagyon is az a szakma amit szeretnék csinálni.



#betegség #szakma #ápolònő
2013. jún. 13. 06:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudtam hogy epilepszás nem dolgozhat éjjeles műszakban,az egyik haverom is az és nem vették fel emiatt...Vagy ez csak a 3 műszakos gyárakra vonatkozik?????
2013. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
bocs...úgy akartam írni hogy:epilepsziás:))))))))))))
2013. jún. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj csajszi.

19 vagyok, mindjárt 20.


Én értem miről beszélsz, nekem is van betegségem, és fújta anyám a kürtöt, hogy ilyen meg olyan szakmát válasszak, mert mivan ha így leszek rosszul, meg úgy leszek rosszul.

Elpocsékoltam 2 évet. Nem szerettem. Hát már ettől voltam rosszul...

Most olyan választok, amit szeretek csinálni, és edző leszek, sporttal fogok foglalkozni.

Ezzel kicsit rá is kényszerítve magam, hogy egyszerűen nem engedhetem meg magamnak, hogy elhagyjam magam.

Mondjuk az én betegségem pszichoszomatikus, tehát bejátszik a lelki állapot is néha, ezért írom.


Anyukádnak mond meg, hogy megérted, hogy félt téged, és azt szeretné, ha be lennél biztosítva, de nem lehet úgy élni, hogy a rettegés miatt lemondasz egy szakmáról, mert mivan ha így, mivan ha úgy. Nem te élsz a betegséggel, hanem ő veled.


Legjobban meg úgy tudod meggyőzni őket, hogy szépen beiratkozol. Kénytelenek lesznek elfogadni.

2013. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

a tartós betegséggel küzdők általában szívesen választanak EÜ. szakmát, mert ott jobban elfogadják ezt.

mondjuk azért elég durva lenne, ha vennéd a vért a betegtől és rád jönne egy roham...

kérdezz utána részletesen, nehogy a végén derüljön ki, h elpazaroltad az éveidet. ismerek srácot aki epilepsziás, gyógyszert szed, mégis van néha rohama. mondjuk az életmódját nem ismerem, de volt, h munka közben rosszul lett...

2013. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A gondozó orvosod ( neurológus) meg tudja mondani, hogy a jelenlegi állapotodban dolgozhatnál-e ápolónőként. Az epilepsziák sokfélék, ezért így a neten keresztül senki se tudná Neked megmondani.

Remélem teljesül a vágyad, aki szereti az egészségügyet, annak itt a helye nálunk! :) Légy kitartó és bátor! Minden jót!

2013. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az epilepsziámra gyògyszert szedek. 2éve és 3 hònapja volt a rohamom.

A doki azt mondta lehetek mert gyògyszeres kezelés alatt van. :)

2013. jún. 13. 19:50
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
Az írásod alapján leginkább az intelligenciáddal van a gond...
2013. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Miből gondolod? Mért?
2013. jún. 13. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!