Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorú (19 éves) gyerek...

Nagykorú (19 éves) gyerek perelhet azért, mert az apja 4 millió Ft gyerektartással tartozik?

Figyelt kérdés
Szegény anyám teljesen tönkrement miatta, mert egyedül kellett mindenért dolgoznia..apámmal tartom a kapcsolatot, de nem fizeti ki a tartozását és még most is kéne fizetnie, mert állatorvosnak tanulok nappali tagozaton és rengeteg kiadásunk van, de nem fizet semmit, csak beleszól a dolgaimba, meg sajnáltatja magát, már nagyon sok fájdalmat okozott, meg anyagilag is tönkretett minket anno. Anyukám beteg lett időközben, ezért neki járna a pénz és szeretném, ha az apám kifizetné és rendbe jönnénk. Folyamatban van évek óta az ügy a bíróságnál, tehát nem csak 6 hónapra lehet, de azóta sem került levonásra, mert külföldön él. Feljelenthetem én újra nagykorúként és ha igen, hogyan?
2013. jún. 16. 20:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Én azt mondom keress egy jó ügyvédet, aki ellát jogi tanácsokkal és hogy mit tudsz tenni ez ügyben.
2013. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, csak nem akarom, hogy anyu megtudja, mert ellenezné, azért kérdeztem meg itt előbb:)
2013. jún. 16. 20:21
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha édesanyád közben megbetegedett és kevés pnzből nehezen éltek, még asszonytartás is járna apukádtól az édesanyádnak. Fordulj ügyvédhez!
2013. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Asszonytartás micsoda?:S Bocsi, nem vagyok tisztában ilyesmivel, de amúgy erre nincs szükség, még tud dolgozni anyukám, csak a gerincével bajok vannak és fizikai munkát végez (keramikus), szóval nehezen bírja a monoton munkát..


De amúgy NEM akarok tőle több pénzt (anyu meg főleg nem), mint amennyi járt volna hosszú éveken keresztül..és nem magam miatt, mert én nem vágyom a pénzre, hanem anyukám miatt, hogy rendbe jöjjön és fel tudjon venni valakit dolgozni is..mert ha apu is besegített volna, mint más családokban, most nem lenne szegény padlón:/

2013. jún. 16. 20:35
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Mo.-n NEM létezik asszonytartás. Ne etessétek hülyeséggel!


Gyerektartásért te nem perelhetsz, de rokontartásért igen.


Keresd fel az illetékes bíróságot az ingyenes panasznapon és kérj jogi tanácsot!

2013. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi, elmegyek akkor tanácsot kérni:)
2013. jún. 16. 20:39
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Megspórolok neked egy reményt: 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni az elmaradt tartásdíjat, úgyhogy azt a 4 millió forintot elfelejthetitek, azt már senki se hajtja be apádon. Édesanyádnak kellett volna jóval korábban intézkednie. Ami most a nagykorúságod idejére "járna", az már nem gyerektartás, hanem rokontartás, és érdem szerint állapítják meg, továbbá most már figyelembe veszik, hogy apád élethelyzetét mennyire rontaná. Az ingyenes panasznapra természetesen bemehetsz, de sok jóra ne számíts.
2013. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, világosan leírtam, hogy FOLYAMATBAN VAN AZ ÜGY ÉVEK ÓTA. Ebből logikusan következtethetsz, hogy anyu már intézkedett évekkel korábban és ez a mulasztás nem évült el, csak még a bíróság nem hajtotta be rajta.

Ha nem így lenne, nem írtam volna oda, hogy a mi esetünkben NEM 6 hónapra visszamenőleg lehet:) Megspórolhattál volna pár percet, ha elolvasod az utolsó mondatom. 4 millió Ft-tal tartozik, ennyivel elmaradt az életemből. Ezt a bíróság is tudja, csak szeretném gyorsítani a folyamatot, nehogy a végén megússza. Rokontartásra pedig nem lebbezhet fel nagyon, ugyanis tartom vele a kapcsolatot, arról én nem tehetek, hogy ő egy gonosz ember, aki a gyermekével sosem törődött.

Jómódban él és nincsenek másik gyermekei, sőt, senkije, szóval a rokontartás is járna nekem elméletben és gyakorlatban is (ha fizetné).

2013. jún. 16. 23:19
 9/14 A kérdező kommentje:
Aki értelmezte a kérdésemet, annak természetesen köszönöm a válaszokat:)
2013. jún. 16. 23:21
 10/14 anonim ***** válasza:
17%
Biztos nem fogsz kapni egy forintot sem.
2013. jún. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!