Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy kissé butuska a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy kissé butuska a kérdés, de ha millió sperma indul el a megtermékenyítésre, akkor akármelyik jut el a célba ugyan olyan gyerek születik, mint ha egy másik sperma jutott volna be?

Figyelt kérdés

Kérdezem azért, mert hát ugyan az a DNS- ből indul ki.

Ugyan az a fiú, és a sperma is ugyanabból a DNS-ből alakult ki. Max fiú, vagy lány a különbség, vagy az egyik spermácska szép fiút eredményez, a másik esetleg csúnyát?



2013. ápr. 1. 19:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

végre egy érdekes kérdés. valakik gondolkodnak is, nem csak szexelnek itt.

Nem lenne szerintem ugyanolyan a gyerek. Ha így lenne, akkor az összes testvér teljesen egyforma lenne. :)

2013. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha ikre, akkor egyforma.
2013. ápr. 1. 19:24
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem ikre, Iker!
2013. ápr. 1. 19:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nna, én végzős biosz faktos vagyok, úgyhogy mindjárt megírom a választ, csak kicsit hosszadalmas lesz :) Nekem is érdekes, hogy össze tudom-e foglalni tömören :D
2013. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
nem, minden spermiumból más más gyerek születne. persze csak egy ér célba, a "legéletrevalóbb" :D
2013. ápr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ikrek sem teljesen egyformák. ha egypetéjűek, akkor veszettül hasonlítanak egymásra. ha kétpetéjűek, akkor csak annyira, mint általában két testvér.

szerintem ha 1-2 másodperccel előbb vagy később történik a megtermékenyítés, teljesen másmilyen lesz a gyerek. tényleg érdekes kérdés, valójában mitől is függ, hogy egy ember miért pont úgy néz ki, ahogy, miért pont azokat örökli a szüleitől, amit, és nem azt, amit a testvére. jó lenne, ha egy biológus járna erre. :)

2013. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem! Na ezt tömören megfolmaztam. Az ikrek is egy spermából van!
2013. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Nem. A testi kromoszómákban mindegy egyes tulajdonságból (haj göndörsége, szemszín)található domináns és recesszív allél. Van olyan tulajdonság-sőt a legtöbb olyan- amit több száz gén határoz meg (többek közt ezért van enyhén hullámos és nagyon göndör haj).

Namármost.

A nemi kromoszómákban viszont egy génből egy fajta található meg (domináns, vagy recesszív), az egyik fajta, ami a testiben is, de az, hogy melyik az totál random választódik ki.

Most képeld el, van több millió tulajdonságunk, mindenből kettő, és a nemi kromoszóma egyszeres dns-e ebből a rengetegből véletlenszerűen kombinálódik össze!

A lehetőségek száma kábé a végtelenhez közelít! És minden egyes spermában más a kombináció :)

Ezért akármelyik sperma termékenyíti meg a petesejtet, mindig más tulajdonságok fognak bekerülni.

Ráadásul ez az anyánál is ugyanígy történik a nemi kromoszómákon.

Tehát az anyai és az apa egyszeres (haploid)nemi dns állományából lesz a te kétszeres (diploid) testi dns állományod.


Remélem érthetően tudtam elmagyarázni, az ikres dolog csöppet más történet (abból is van ugye egy, meg két petéjű, és ezek is eltérő módon alakulnak ki), de ez egy másik történet :)


Próbáltam tömören és egyszerűen leírni, de erről még oldalakat lehet mesélni és nagyon érdekes, ezért is imádom a biológiát-és a genetikát!


18L

2013. ápr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Elég elgondolkodtató ez a dolog. Pacsi mindenkinek. Már csak azért is, hogy nem dobtatok ki innen ezzel a kérdéssel.
2013. ápr. 1. 19:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kifogástalan kérdés.
2013. ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!