Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy némely...

Miért van az, hogy némely szülő még a 38 éves fiát is gyerekként kezeli, napi kapcsolatot fenntartva és maximálisan beleavatkozva a fiú/férfi magánéletébe?

Figyelt kérdés
Ez a fiú/férfi sosem nőtt fel oda, hogy elszakadjon a szüleitől, sosem volt igazi önálló akarata és kitartása sincs helytállni az életben. Nem is tud, ezért egyre rászorultabb és a szülő láthatóan nem ösztönzi, inkább megad minden alap ellátást. Ételt visznek neki minden nap, de az, hogy 4 éve nem fizeti a társadalombiztosítását ugyanakkor nem érdekelte őket. Tudom kevés az info, de azért kérdezem, szerintetek van remény, hogy egy ilyen ember a saját lábára tudjon állni??? Most barátoknál, volt batátnőknél teng-leng, életúnt és csak a társadalmat okolja a sikertelenségéért. Ti mit tennétek?? Hogy látjátok?
2013. jún. 17. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs és nem tennék semmit. Csak idegbajt hozna rám is.
2013. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"s a szülő láthatóan nem ösztönzi, inkább megad minden alap ellátást"

-sikerült egy egészségesen született kisgyerekből egy beteg felnőttet nevelni. Olyan, mintha testében egészséges gyereknek állandóan két mankót tuszkolnának a hóna alá, járjon azzal, ne önállóan - egy idő után elsorvadnak a nem megfelelően használt izmok.. 38 év az sok ebből. Nem tudom, helyre lehet-e hozni..

2013. jún. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Tudod mikor lesz az a talpra állás? Majd ha meghal az anyuka esetleg akkor, de addig nem valószínű, ezt követi majd egy erős depresszió mert úgy vannak vele hogy hírtelen önállónak kell lenni, majd megtanul felnőni

Gondolom az apja nem ilyen azért

21/F

2013. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Két dolog szokott ilyenkor általában lenni a baj:

A szülő fél egyedül maradni, azért köti magához agyereket.

Vagy, a szülőnek nincs elég önbecsülése("az én gyermekem nem normális, nem életre való")...

Ezek a szülők szokták többnyire így tönkretenni a gyerekeiket, vagy még van az, amikor a szülő saját csalódásaiból, rossz tapasztalataiból kiindulva félti a világtól a gyerekét, hogy vele ne forduljon ugyan az elő.


Bármelyik is az ok, pokollá tudja tenni a gyerek életét, ha nem korának megfelelően áll hozzá a szülő.Már gyermekkorban el kell kezdeni önállóságra, önbizalomra nevelni a gyereket, mert ami akkor kimarad az van úgy, hogy később egyáltalán nem pótolható.

Ez a férfi egész életében azt a visszajelzést kapta, hogy ő egy tehetetlen gyerek(nem az ő hibája!).Felnőttként nehéz lesz elhitetni vele az ellenkezőjét.Esetleg annyit lehet tenni, hogy jó pszichológiai érzékű ismerősök próbálnak egy kis önbizalmat, bátorságot önteni belé, valahogy meg kellene próbálni kedvet hozni neki az önállósághoz.De mondom, nehéz lesz, mert önállósodásra nem 38, hanem 14-18 évesen szoktak kedvet érezni az emberek.

Kb olyan, mintha egy 60 éves agglegényt biztatnál, hogy végre házasodjon meg.Azt mondaná, hogy ő ahhoz már öreg.És valamilyen szinten ez igaz is...

2013. jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen ismerősöm. Az anyja nem akarja, hogy megnősüljön, mert ő "nem másnak nevelte a fiát"... FATAL ERROR...
2013. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Néhány kérdésre:

Sajnos az apa az aki ragaszkodóbb. Naponta tönnször is felhívja, ha kell, hogy minden rendben van e, és a barátait is folyton kikérdezi, mit, miért csinál. Egy fontos imformáció, hogy ennek a fiúnak van egy beteg, szellemi fogyatékos nővére aki valami furcsa körülmények között teenager korában hirtelen "szellemi fogyatékossá vált", azelőtt zenei általánosba járt, voltak barátai, egy fijúja és elvégzett tanfolyamokat, de akkor hirtelen, minden megváltozott. Tudom ez a fiú nagyon rosszúl élte meg ezt az időszakot, elmesélte az apja milyen kemény volt vele és rengeteget kiabált a lánnyal, mert valószínű nem ismerte fel azt, hogy vagy valóban beteg, vagy, hogy csak nehezen érti a társadalmi elvárásokat és segítségre szorul. És kapott segítséget, egy csomó gyógyszert, amitől ma egy 6 éves gyerek szintjére jutott és önállóan enni sem képes. Ez engem nagyon megilyesztett amikor megtudtam, csak nagyon félek most ugyanezt teszik ezzel a fiúval is. De lehet, hogy tévedek. Már én sem látok tisztán.

2013. jún. 17. 15:23
 7/8 anonim ***** válasza:
a 6-os miatt átértékelődik a helyzet.. más, mint az általános vasmarokkal való "birtoklási"vágy, hogy nehogy elszakadjon a családtól a "gyerek"(aki már élete delén jár). A szegény kislány nem valószínű, hogy nevelés miatt lett olyan, vannak elmebajok, melyek akkor jelentkeznek vagy később. A fiúval nem tudják ezt tenni, csak akkor némileg érthető a nagy féltés, hogy ő is beteg lesz (nem lesz, az már kiderült volna) viszont pont ettől meg elveszti önálló akaraterejét.. nehéz ügy.. tanult, dolgozik? munkájában megtalálja magát? abban "felnőtt"?
2013. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tanult, nagyon is művel és nagytudású, de az egyetemet azért nem sikerült befejeznie és úgy tűnik más területen is ez a baj, feladja, motiválatlan pedig több nyelvet beszél, több hangszeren zenél, a hozzááláása miatt veszíti el a lehetőségeit. Egy éves munkaviszonya volt egész életében. Ugyanakkor mintha több személyisége lenne, mert nagyon is tudatában van annak milyen tehetséggel és tudással rendelkezik, de mintha elbújna a mögé, hogy a világ nem olyan felépítésű amiben ő tudna és akarna érvényesülni. Én sajnos nem tudtam segíteni neki, nem is akarom a segítségemet ráerőltetni, igazából azért is írom le, mert engem is nagyon megzavart és felkavart és nem tudom magam sem eldönteni mit is gondoljak és hogyan értelmezzem magamban az átélteket.
2013. jún. 17. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!