Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt az, amivel először...

Mi volt az, amivel először igazán összetűzésbe kerültél a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Nekem idáig a maximum az volt, hogy kimaradtam, ami annyit jelent nálunk, hogy nem voltam otthon este 9-re (alvásra készen).


Lassan betöltöm a 22. életévemet (lány vagyok, egyke) és bátorságot akarok gyűjteni, hogy végre valahogy ki tudjak lépni a szorításukból.. (ha értitek mire gondolok).


2013. jún. 18. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Semmikor,mert mindíg nekik van igazuk ha akarom hanem.

12/l

mondjuk te már felnőtt vagy lehet téged már megértenének ha leülnél velül megbeszélni hogy több szabadságot szeretnél:)

2013. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22 éves vagy és 9-re otthon kell lenned ?
2013. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat ez eleg durva,nem 10 eves vagy,en 9 -ig a 7 eves fiamnak is engedem,hogy a szomszedban jatszon hetvegen.Allj ki magadert,amig te gyerekkent viselkededsz,es elfogadod ezt,addig egyertelmu,hogy ok sem engednek a szabalyokbol.En 16 evesen estem tul az ilyen jellegu vitakon,pedig anyukam tanitono,es eleg szigoru is volt.

Latszik,hogy egyaltalan nem vagy onallo,pedig mar ideje lenne.Igazabol csak rajtad mulik,mikor akarsz felnoni,ezen nincs mit magyarazni.

2013. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk holnap reggel megkeresel egy ifjúsági pszichiátert vagy pszichológust, és segítséget kérsz tőlük a szüleid elleni szorítás témájában, akkor van még egy halvány esélyed, de ha nem, akkor egy-két év, és teljesen a bábjuk leszel. De így sem lesz könnyű menet, azt tudjad azért előre.
2013. jún. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Az utolsó egy évemet otthon az apámmal kellett kettesben leélnem, mert anyu elvált tőle és lelépett, megszökött tőle.

Abban az egy évben lett neki egy élettársa, akinek sokt köszönhetek mert mindig kiállt mellettem, és sokszor falazott is. Apám teljesen bekergült és azt követelte hogy szakítsak a barátommal, akivel akkor már 2 éve voltunk együtt. Állandóan ivott, terrorizált, mindenért beszólt, stb, inkább nem is részletezem mert fájnak ezek a dolgok nekem. Végül, az élettársa ugyanúgy titokban lelépett, én segítettem neki. Két hétig bírtam utána egyesegyedül az apámmal, egyszer az iskolából hazajöttem és megtépett, fojtogatott. Aznap éjjel pakoltam össze, hajnali négykor meg leléptem. 18 éves voltam akkor. A barátomhoz költöztem. Anyával tartom a kapcsolatot, az apámmal meg nem. Egy év telt el azóta. Hidd el tudom min mész keresztül, kitartást neked!

2013. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én is egyke vagyok, viszont szerencsére nem féltettek túl ennyire, de ha a szüleimre hagytam volna mindent, akkor teljesen be lettem volna szabályozva. Iskolaidőben mérgesek voltak, ha kimentem a barátnőimmel az utcára csavarogni este 9 után és volt már rá példa, hogy ott ordított velem apám a telefonba, hogy azonnal menjek haza, különben így meg úgy meg leszek büntetve. De nem mentem. Sose fogadtam szót semmiben. Így sok-sok botrány után belenyugodtak abba, hogy nem gázolhatnak bele az én köreimbe, vagyis hagyniuk kell nekem teret. Nem volt egyszerű küzdelem, sőt, sok sérüléssel és fájdalommal járt, meg is romlott a viszonyunk azt hiszem, most már teljesen, de a szabadságnak ára van. Remélem, neked nem lesz ennyire nehéz, de ha mégis az, akkor is megéri kiharcolni.
2013. jún. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez tényleg elég izé hogy 22 éves korodra 9re otthon kell lenned és a helyedbe leülnék velük és megmondanám h 22 évesen akkor jössz haza amikor akarsz és hogy fogadják el hogy már 4 éve felnőtt vagy nem pedig az a 10 éves kislány akire vigyázni kell, felneveltek, szerettek, tanítottak stb felnőttél kész
2013. jún. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!