Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira félek, hogy apukám...

Annyira félek, hogy apukám meghal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem kellene ilyeneken gondolkozni de hát ez van. Kamionos és külföldre jár meg sokat idegeskedik néha és ez nem hiszem, hogy jót tesz neki. Mindig is apás voltam ezért képtelen lennék elviselni , beletörődni, a halálába. Havonta legalább egyszer de néha többször azt álmodom, hogy meghal és valamelyik annyira valóságos, hogy reggel alig merek kimenni a szobámból, nehogy rossz hír fogadjon. Eddig még szerencsére sose volt balesete de sajnos ez nem csak rajta múlik. Nincs semmilyen betegsége de az ideg miatt akár hirtelen kaphat szívrohamot is amibe belehalhat, főleg ha autóban ül. 40 éves, nem öreg de hát már ez a korosztály is haldoklik. Nagyon félek, pedig egyszer úgyis el fog jönni az ideje. Az mindegy, hogy most vagy 30 év múlva mert akármikor fog történni, bármikor meg fogok bolondulni és egyre többet gondolok erre. Mit tegyek?

16L



2013. jún. 23. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkodj ilyeneken. Én anyummal szoktam ugyan így lenni, ha meghalna én összeomlanék. Apum is kamionos egyébként. Igen ez az élet rendje, megszületünk és meghalunk. De ha állandóan aggódik az ember, hogy mikor fog ez bekövetkezni, akkor nem lehet teljes életet élni. Tölts vele minél több időt, segítsd őt.
2013. jún. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyi időt töltök vele amennyit az ő ideje enged. Amúgy nagyon jó kapcsolatunk van.
2013. jún. 23. 20:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát.. most könnyű azt mondani, hogy ne gondolj ilyenekre, de tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű! Ezt magadban kell tisztáznod, valahogy átprogramozni az agyadat. Nekem épp tegnap mondtak egy tippet erre. Hogyha pl. ilyen negatív gondolatod támad, akkor csípd meg magad! Egy idő után az agy átáll erre és nem gondol arra a negatív dologra... Egy próbát megér!
2013. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, könnyű mondani, hogy ne gondoljatok rá. Mindenki életében van egy időszak, amikor ugyanezeket gondolja: Mi lesz, ha meghal anya, vagy apa?. Egyszer majd elmúlik és csak ritkán jön fel a dolog, mert rájössz, hogy az életet nem lehet úgy leélni, hogy állandóan félünk a haláltól. Érdekes dolog ez, mert ez egy olyan dolog, ami az ember életében 110%, hogy bekövetkezik, mégsem foglalkozunk nagyon vele...
2013. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én egy 13 éves fiú vagyok és az én apukám rendszeresen ivott,alkoholista volt .Én is nagyon féltem ,hogy egyszer belehal az ivásba és pech-emre ez is történt nemrég(kb 4hónapja)lefeküdt este de reggel már nem ébredt fel.

:(

2013. jún. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell ilyenekre gondolni, foglald el magad valami mással.
2013. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!