Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy rendezzem le magamban az...

Hogy rendezzem le magamban az apámat? Hogy hozzam rendbe az életemet?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok, amióta csak az eszemet tudom nagyon rossz volt a viszonyunk (magyarul nem kamaszkori tünet volt). Rengeteget gúnyolódott rajtam, mindig talált valamit, amivel megalázhatott, és pár alkalommal kijelentette, hogy "neki nincs gyereke, csak egy lánya". Néha azt is elejtette, hogy "nem is vagy a gyerekem" (utánanéztem, sajnos az vagyok). A szülei (nekem nagyszüleim) hasonlóképpen álltak hozzá. Hiába nyertem országos tanulmányi versenyeket, a nagyszüleim szemében ez nyíltan kimondva nem volt teljesítmény, és szerintük az XY "sokkal szerencsésebb, mert fia van". Mindez már azért is furcsa, mert apám soha nem viselkedett férfiasan: ha gondok voltak, ő összeomlott, kétségbe esett, mindig anyám gondolta végig racionálisan és oldotta meg a problémát. Apám meg állandóan gyötörte őt is ("de hülye vagy", "de csúnya vagy" stb.), feltételezem azért, hogy ebben élje ki torz módon a "férfiasságát", hogy ő is "legyen otthon valaki". Már rég nem élek velük, egyetemet végeztem, külföldön dolgozom, a munkámban sikeres vagyok, jól keresek. Csak valahogy a férfiakkal nem tudok mit kezdeni... Nem hogy rossz, de még egyáltalán semmilyen párkapcsolatom nem volt. Szabályosan rettegek a feleség- és anyaszereptől, pedig nagyon vágyom rá, hogy egyszer életemben igazán tartozzak valahová, és ne kelljen "pánzélzatot" viselni az otthon falai között. Voltam pszichológusnál, de attól eltekintve, hogy egy csomó pénzt eltett, nem változott semmi. Valószínűleg az utolsó pillanatban vagyok ahhoz, hogy rendet tegyek a fejemben, és esélyt adjak magamnak egy normális életre. Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan gyűrjem le a félelmeimet, hogyan kezdeményezzek a férfiaknál 28 évesen tapasztalatok nélkül?
2013. jún. 27. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom eljársz ismerösökkel szórakozni,moziba,pizzazni.Ilyen helyeken lehet ismerkedni.

Ha megtalálod az "igazit" nem fogsz félni a gátlásaid feloldódnak.Kívánom neked minél elöbb rádtaláljon a szerelem és boldog családanya legyél!!!

2013. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzeted. Sajnos. A legfontosabb, hogy feldolgozd végre magadban, hogy nem te voltál a fekete bárány. Az az egy biztos, hogy ennyi idős embert már megváltoztatni nem fogsz tudni. Nem is kell. Miért Te érezd magad rosszul..? Ne. Hiszen semmi rosszat nem tettél.Gondolj arra, hogy az a szemlélet amit Ő vall, illetve a világa amiben ő él, az nem normális, és mivel mások is így látják így is van. Tehát egyszerűen ne foglalkozz vele. Tudom nehéz, de mérlegeld magadban mi a fontosabb? Az hogy emészted magad, eredmény és változás nélkül, vagy hogy magad mögött hagyod ezt a rossz emléket és teret adsz a lehetőségnek. Ha egy párkapcsolat előtt állsz majd, ne emelj falat magad elé, engedd hogy megtapasztald azt, ami új. Több mint valószínű, hogy rendes embert találsz majd. Aki becsül és szeret, ezt nem tagadhatod meg magadtól.(Abban az esetben pedig ha belenyúlsz egy "rossz" kapcsolatba sem történik semmi, egyszerűen kilépsz belőle.) Amikor pedig kezded megismerni a párod, érzed majd hogy elmondhatod-e neki, és ha igen akkor mond el nyugodtan. Segíthet feldolgozni. Hidd el nekem az anyaság mindent megér, és nem is olyan nehéz jó párt találni. Azt hogy kezdeményezned kell, ne érezd kényszernek. Akinek nagyon kellesz nyit majd. Ha félénk, akkor pedig Te hallgass a megérzésedre :)
2013. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. jún. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!