Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy mediátor segíthet abban...

Attilav kérdése:

Egy mediátor segíthet abban hogy rávegyem anyámat h kijavíttassa a kocsit és lemenjünk montenegróba?

Figyelt kérdés

Anyám nem akarja kijavíttatni az autónkat mert szerinte öreg már és nem ér annyit, legalábbis ezt sulykolják neki a barátai. Viszont egy fiatalabb kis futásteljesítményű legalább 1.5Mft, ennél még mindig jobban megéri kijavíttatni

a mostanit. Renault Megane 1.4e 170 ezer km-rel, (90ekm-rel vettük így az előéletének nagyrésze ismert) rozsdamentes, egyáltalán nem rohad. A legfőbb megoldhatatlannak tűnő gond vele: Elhasználódtak a zárbetétek, az utángyártott is drága renaultnál és az utángyártást a megane1-hez megszüntették. De raktáron valamelyik webshopban találtam gyújtáskapcsoló nélküli zárhenger szettet 27eft-ért. Akár melyik családtagomat kérem vegyük meg, nem hajlandóak segíteni, mindig anyám beleegyezéséhez kötik az alkatrész megvételét, pedig nem fog belemenni, csak ha kész tények elé van állítva és ott az alkatrész. Úgy érzem azért nem akarnak segíteni mert enyhén autista vagyok és hülyének néznek, átnéznek rajtam. Szegeden hol kaphatnék mediátori segítséget?



2013. júl. 2. 20:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Abban nem segít a mediátor, hogy rábeszéljen egy anyukát, hogy meggyőződése ellenére kicserélje a zárbetéteket az autóján.
2013. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Kopott zárbetét miatt autót cserélni? Ilyet még nem b*sztam. Egyébként nem biztos hogy kopott, lehet hogy csak utána kell állítani. Vagy ha nagyon szar bontóban venni egy garnitúrát kulcsokkal együtt, az is jóval olcsóbb lesz.


A mediátori részéhez nem értek, de nagyjából fölösleges is hozzá fordulni ilyen (bocs) triviális hülyeség miatt. Anyád barátai meg nem tudom milyen anyagi helyzetben vannak, de úgy nagyjából elmennek a 'csába.

2013. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ki kéne próbálnod, mennyire kemény melóval lehet megkeresni a pénz egy kocsijavításra és egy montenegrói útra. És ha megkerested rá, akár mehettek is. Ehhez nem kell mediátor.
2013. júl. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ez jó. :D

A mediátornak nem az a dolga, hogy rábeszélje anyukádat ilyesmire!!!

2013. júl. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Miért éppen Montenegró?
2013. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy érzem azért nem akarnak segíteni mert enyhén autista vagyok és hülyének néznek, átnéznek rajtam. Szegeden hol kaphatnék mediátori segítséget?"


Ez az utolsó mondatod is bizonyítja, hogy segítségre van szükséged.

2013. júl. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

De lehet hogy ebben a k* országban nem kapok segítséget.

De a mediátornak pont az a dolga hogy rábeszélje anyámat, különben dolgozok, és keresek elég pénzt a kocsi kijavításához de anyám elveszi az összes pénzem, a nagybátyám cégénél vagyok havi 60eft ot keresek fizikai munkával. Anyám azt mondja rezsire meg kajára kell neki a pénz de egy kicsit sokallom hogy ezzel az ürüggyel lenyúlja az összes pénzem, a kocsit nem engedi kijavíttatni, és ez nagyrészt annak köszönhető hogy a barátai és a szerelője mind azt mondják neki hogy vegyen egy fiatalabbat, de azt nem fogják fel hogy azt a másfél milliót jelenleg nem tudjuk kiizzadni, ellenben a jelenlegi kocsi tökéletes állapotba hozható, zárcsere, kipufógó rendszer csere, és állítólag benzin tank csere kellene, ezek a költségek még mindig nem összemérhetőek egy fiatalabb autó árával. összehasonlításképp pl 91ekm-es Astra H 1.690e, ennek töredékéből meg lehetne javíttatni az egyébként tökéletes kasznival és motorral rendelkező Megane1 esünket. Szóval nem az a probléma hogy nem dolgozom és keresek pénzt, hanem az hogy nem engedik arra költeni ami szerintem hasznos lenne, és hogy durvább szóhasználattal éljek mindenki levegőnek néz a családba. Ennek a feloldásához kellene a mediátor.

2013. júl. 3. 09:54
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg nem vagy normális hallod...

Fogalmad sincs neked, mi az a mediátor! De szerintem másról sem...

2013. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg lehetne úgy kompromisszumot kötni, hogy a fizetésed x részét odaadod rezsire, végül is ott laksz, de el is tudsz belőle tenni a kocsi javítására. Nekik nem érdekük, hogy ki legyen javítva?


Amúgy szerintem ne mediátort keress (aki a konfliktuskezelésért elkérné az autó javításának az árát), hanem egy autószerelőt, aki megmondja neki, hogy miért érné meg a régit javítani és mennyibe kerülne.

2013. júl. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Te tényleg nem vagy normális hallod...

Fogalmad sincs neked, mi az a mediátor! De szerintem másról sem..."


Menj a fenébe.

2013. júl. 3. 19:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!