Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e apámnak valami mögötte...

Lehet-e apámnak valami mögöttes szándéka e mögött?

Figyelt kérdés

Apám nem akarja, hogy elmenyjek dolgozni, még szakmai gyakorlatra sem (anélkül nincs diploma), mert sok tantárggyal vagyok elmaradva. Viszont én szeretnék Budapestre költözni, mégha ez plusz pénzzel is jár (albérlet).

Ezeket sejtem a háttérben:

- Öcsémre kellene vigyázni + a kertet kapálni. Régebben ezt megoldották nélkülem is, apám mondta hogyha anyám és az én jólétem között kell döntenem, akkor az enyémet válasszam. Nem tudom, hogy ő mit gondolt magáról.

- Az eszméit akarja belém tukmálni. Tudni kell, hogy ő eléggé csúnyán tekint a szellemi munkásokra, vélhetőleg irígységből (jobb fizetés, nem lesznek koszosak, stb.) és a munkakör meg nem értéséből (pl. HR manager), jah meg kommunista párttag is volt még a rendszerváltás előtt. Többször tett arra megjegyzést, hogyha itt nem találok szakmámbeli munkát, akkor fizikai melós leszek, pedig 1) errefelé még fizikai meló sem nagyon van, 2) soha nem állítottam azt hogy itt szeretnék élni. Ez utóbbihoz jön még hozzá, hogy sokat beszél arról, hogy milyen bunkók a pestiek meg stb.

- A kettőnek valamely keveréke.


Szeretnék felnőni, de így nem megy. Így csak tőle függök, ki vagyok neki szolgáltatva, nem lehetek önmagam. És ráadásul felnőtt vagyok már négy éve.


22/F


2013. júl. 5. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem állj ki magadért, és keress munkát. Az iskolát be tudod fejezni munka mellett is.
2013. júl. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egészen az utolsó mondatodig szimpi voltál, nem attól lesz valaki felnőtt, hogy betölti a 18-at.
2013. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jogilag az, szerintem ő is úgy értette.
2013. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 intrepid ***** válasza:
Diákhitel, diákmunka, kollégium, menza. Ha eltökélt célod, hogy tanulsz, akkor ezeket elviseled addig, amig befejezed az iskoládat.
2013. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Eddig nem dolgoztál csak tanulnod kellett és egy csomó tantárggyal csúszásba vagy, most elmennél suli mellett dolgozni?

Talál látja, hogy akkor kb ablakon kidobott pénz volt az iskoláztatásodra költött minden forint mert az életbe nem fejeznéd be a sulit.

2013. júl. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem édesapád így akar arra motiválni, hogy hozd be a lemaradásaidat, mert szerintem úgy érzi, hogy munka mellett ez nem sikerülne.
2013. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A gond az, hogy azét csúsztam nagyon, mert sokat kellet utaznom, út közben alig tudtam tanulni. Aztán otthon inkább szórakoztam (internet, stb.). Napi 5 óra ment el utazásra az életemből mikor suliba kellet járnom, ami közben ritkán tudtam tanulni, mert mindig tömve voltak a távolsági buszok. Néhány órát meg el kellet lógnom, mert valamikor tanultam is valami nehezebb tantárgyra.


Most viszont változott a felfogásom és képes vagyok gürizni 1-2 hónapot a szabadságért. Mindig is Budapestre akartam költözni, azért is tanultam tovább, amúgy mentem volna CNC gépkezelőnek. Nem itt élnek a barátaim, szórakozni alig tudok az interneten kívül (azért is megkapom, hogy milyen gonoszság, egy bóvli szolgáltatónál vagyunk, de a tv-t éjfélkor is lehet bömböltetni).

2013. júl. 6. 00:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Te, most akkor mit is tanulsz? Mert a HR manager és a CNC gépkezelő nincsenek köszönő viszonyban egymással. Egyébként meg, ha ennyit kell utazni, menj koliba és kész. Aztán azt dolgozol suli mellett, amit akarsz. Majd apukád végül vagy megdicsér, vagy azt mondja, hogy "én megmondtam". Csak rajtad áll. 22 vagy, nem kell apu engedélye a munkához.
2013. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Programozónak tanulok.
2013. júl. 6. 21:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, azzal egyik munkakörbe se vennének fel, nyugodj meg.
2013. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!