Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék, hogy ne idegesít...

Mit tehetnék, hogy ne idegesítsük fel egymást rendszeresen apámmal csak azzal ahogy hozzám szól? Bővebben.

Figyelt kérdés
Annyi a feszültség közöttünk meg amúgy a családban is, hogy lassan tényleg utálok otthon lenni. Mostanában alakult ki rólam apa "elvadult a gyerek" véleménye, hogy egy tök ártatlan kijelentésre már ugrik én meg egyből rákontrázok, hogy hogy a fenébe lehet ilyen. Teljesen az a típus aki szerint semmi más nem normális, csak az amit ő annak gondol és nagyon konzervatív, és senkihez sem képes alkalmazkodni. Nekem meg jóval nagyobb a szabadságigényem mint azt ő el tudja fogadni és egyszerűen lehetetlennek tűnik jól kijönni egy ilyen emberrel. Tudom hogy jót akar, de rossz a módszer. Így ha ezt meg is mondom neki akkor kapásból azzal jön hogy ne szemtelenkedjek, keressek másik családot, stb... Aztán gyakran úgy tesz mintha nem is vezekedtünk volna és csodálkozik ha kerülöm. Nem tudom mit csinálhatnék vele, hogy anyukámmal is jobban kijöjjenek de menthetetlennek látom :( Valaki valamilyen épkézláb tanácsot tud mondani?
2013. júl. 5. 20:48
 1/6 anonim válasza:
OO sajnálom...megtudlak érteni..én az anyukámmal vagyok úgy néha, hogy már az felidegesít ha hozzám szól, ez sajnos szerintem mindenhol megvan, tényleg csak jót akarnak, de az amit mi mondunk az sosem jó...én ilyenkor megpróbálok egy mély levegőt venni, és nem visszabeszélni vagy elszámolni valameddig, tudom nem egyszerű, de nekem ez néha be szokott válni...vagy tényleg őszintén próbáld megbeszélni a apukáddal/szüleiddel, hogy te miket szeretnél...kössetek kompromisszumokat :)
2013. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt tippelem fiú vagy, a kamasz fiúk meg sokat vitáznak az apjukkal, ha az apa egyáltalán törődik velük. Két dudás egy csárdában...
2013. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
lány vagyok :D
2013. júl. 8. 23:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Teóriám megdőlt, apudnak akkor magával, vagy a munkájával lehetnek gondjai és Te csak a villámhárító vagy. Esetleg nehezen kezeli, hogy a pici lánya felnőtt. Mi már átéltük ezt szülőkként a férjemmel, és nem egyszerű, mert ti kamaszok oly gyorsan változtok ilyenkor, hogy mi jó öregek, csak a fejünket kapkodjuk.

Idővel a dolog csillapodni fog. Jobb lesz magától is, de ha tenni szeretnél akkor a következő a tanácsom:

Fontos: nem kell mindent azonnal megvitatni: szót szó követ és lobbanékony embereknél kész a veszekedés.

Jobb a sok jó beszélgetés valami közös tevékenység mellett. A kert és a konyha csodákra képes.

Kérd ki apa véleményét valami számodra kevésbé fontos dolgodban, és tedd meg, amit mond. Ha látja, hogy értékeled a tanácsát, könnyebb lesz átbeszélni a számodra lényegesebb dolgokat is.

2013. júl. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kommunikáció sajnos a padlón van jelenleg, de vele olyan a beszélgetés hogy én hallgatom ő meg nosztalgiázik/magyaráz hogy ő ezt-azt hogyan csinálná stb, szóval közös és mindkettőnk által szeretett téma nem sok akad. Így beszélni sem szeretek vele nagyon mert tudom hogy valami kisiklik útközben.

Igen az is játszik hogy gyorsan változunk, ő meg nem fogékony arra hogy hozzászokjon új dolgokhoz ha az szerinte nem jó, pedig csak más, ezt nem érti :/ Köszönöm a kommentet!

2013. júl. 9. 22:59
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és a baja magával és főként mindig másokkal van, de az h magával nincs egyenesben az szerintem nem igen tudatosulhatott benne
2013. júl. 9. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!